Виж само едно мнение
  #26  
Стар 31st October 2009, 20:16
Аватара на elince88
elince88 elince88 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: PLOVDIV
Мнения: 314
По подразбиране

ina design,аз преди около 8 години направих подобен експеримент с косата си.Бях естествено руса и никога не се бях боядисвала.Реших,че по-безвредния начин да я направя малко по-руса е като сложа руса къна.Да,ама не стана русо,а сигнално червено.
След няколко месеца червеното се поотми и русата ми коса взе да се показва,но с червени отенъци.И така се боядисах тумно кестенява.Да,но след месец косата ми стана светло кестенява с червени отенъци пак.
Реших,че единствения начин да махна това червено е като я боядисам черна.Така и направих.След месец,два черното също се отми и пак стана кестеняво с червени отенъци.Оставих я 5-6 месеца без да я боядисвам (дори не знам как не съм умирала от срам с няколко цвята на коста си) и реших,че ще я изруся.Фризьорите казваха-абсурд и затова си взех боя от магазина и се боядисах сама.Израстналите корени (естествено руси ) хванаха веднага и станаха почти бели.Дължините си седяха същите,тоест кафяво-червени. Бях полудяла от ужас.На следващия ден бях със шапка-все пак бях ученичка и не беше прилично,а и гледката беше меко казано потресаваща.НО на другия ден си взех няколко пакетчета супра и мазах по дължините.Първия път стана светло рижаво....не мога да опиша дори какъв цвят.На следващата седмица повторих процедурата.На по следващата пак.И така след около месец мисля бях блондинка и разликата между корените и дължините не се набиваше на очи.След 2-3 месеца цвета стана еднакъв.Моята коса е много много тънка и мека.Но искам да ти кажа,че нито беше станала като "китеник" нито пък с 2 косъма на главата.Сега вече 9 години се изрусявам постоянно и мога да кажа,че косата ми е в страхотно състояние,НО това не означава,че няма вероятност твоята да изгори и да започне да капе.Вероятността да се накъса и изгори е много по-голяма от тази всичко да мине бързо и косата ти да запази поне външния вид добър.Зависи си от косъма според мен.И ако решиш да я изрусяваш въпреки всички предупреждения на момичетата тук не забравяй,че трябва МНОГО да се грижиш за косата си.Аз ползвам керастас,серията с цимент.Тя е лечебна серия за изтощени коси.Все пак си помисли добре,дали си заслужава да рискуваш.Бяло-русото вече не е толкова на мода,а и по-добре кестенява,здрава и лъскава коса отколкото руса метла.
Помисли добре и успех
__________________
"В света има много повече глад за любов и признателност,отколкото за храна"
Отговори с цитат