Виж само едно мнение
  #63  
Стар 28th June 2019, 13:12
s.arhangelov s.arhangelov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2019
Мнения: 1
По подразбиране След септопластика

Здравейте, беше ми направена септопластика преди 5 дни в "АмериМед" от д-р Батмаз. Имах изкривяване на носната преграда и от двете страни (повече в ляво) и ми се събираха секрети в гърлото постоянно. Доктора си свърши работата много добре и ми обясни какво да очаквам доколкото е възможно. Операцията беше извършена под пълна упойка. Първия ден изпих около 12 литра вода и успях да спя 2 пъти по 15 мин. На втория ден отидох да ми извадят повечето тампони (остана един малък). Мъчението с водата и спането продължи до 4-тия ден, когато помолих да ми извадят плаките (пластмаси дълги колкото клечки за уши и 3-4 см широки). По план трябваше да ги извадят на 5-ия ден, но аз не издържах. Сега продължавам да нямам сили и да пия по 3-4 литра вода на ден, но усещам че има подобрение. Това което ми разказа играта е температурата, която идва от напрежението в носа. Вече 5 дена ме съсипва и убива всякакъв апетит. Не препоръчвам да се прави операцията, освен ако не сте изчерпали всички други варианти и ви пречи да живеете пълноценно. Дискомфорта е сериозен. Ако все пак решите да я направите, очаквайте поне 7 дена да сте си вкъщи и си подгответе много вода и кисело мляко.
Ето и малко практическо инфо:
Цена за операцията + ЕКГ преди нея + нужните лекарства за след нея: 1150 лв (НЕ по здравна каса).
Действително няма белези, но стават ранички в носа, които трябва да се мажат с мехлем.
Няма обоняние първата седмица, но би трябвало постепенно да се възвърне.

*Всичко написано е на база моят опит и е възможно да е различно при други хора.
Отговори с цитат