Виж само едно мнение
  #213  
Стар 27th June 2006, 17:15
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Малвина, не се притеснявай за това, че бактериите са вътре. И антибиотик да започнеш те пак са вътре, а антиб. ги атакува. Хомеопатичното пък показва на организма ти как сам да се мобилизира и да ги унижощи сам, защото всъщност организмите ни имат всичко необходимо за това, просто понякога се объркват...
Ако останат прекалено много време, обаче, а организмът ти отслабне могат да станат и по- големи бели.

Това което на мен не ми харесва е, че си попаднала на възпитаник на Боаронската хомеопатична школа. Това са хора, каращи дистрибуторски курсове от няколко месеца и прилагайки после хомеопатичните средства като алопатични, т.е. чисто медицински такива - за всеки симптом - флаконче. Така погазват основни хомеопатични принципи - едно - единствено лекарство, взето еднократно или двукратно, ако е точното такова, би трябвало да повлияе целия симптомокомплекс Например - ако имаш световъртеж, ако страдаш от безсъние и гастрит едновременно, то единственото и точно хомеопат. л-во ще повлияе всичко това. Този вид хомеопати карат 2 годишен курс + 2 годишен медицински курс.

Имам познати, занимаващи се с това, от там ги зная тези неща. Общо взето мнението на класическите хомеопати е такова, че според тях Боаронци петнят името на хомеопатията - хората отиват при тях, а после плюят по хомеопатията и твърдят, че не действа.
Въпреки това съм чела мнения на жени, доволни от Боаронци. Но доволните от класическата школа са несравнимо повече.

Давам ти два линка:
форумът за хомеопатия на мой приятел, можеш да пейстнеш цялата история, ще получиш компетентни отговори от хомеопатична гледна точка, защото аз все пак съм никой в тази сфера -
http://www.vlkomarov.info/forum/index.php

А това е началото на самия сайт, има доста инфо за хомеопатията:
http://vlkomarov.info/
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат