Виж само едно мнение
  #22  
Стар 9th August 2007, 09:27
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Аз имам двойна сколиоза и лордоза, което е много болезнено. Оправям се с много движение. Намирам начин да ходя много-поне 10 пъти изкачвам стъпалата до офиса ми, който е на 4 етаж. Слизам 1-2 спирки преди мястото, за което съм тръгнала и вървя с бодра стъпка. (влаченето с прегърбена стойка не помага на гърба) Всяка сутрин 30 минути въртя кростренажора и после правя разни други упражнения за укрепване на "рибиците", както ми се майтапеше един физиотерапевт. Другото, което не можах да изпълня е да си купя един стол, който е с особена конструкция (преди 1-2 години струваше 140 или 170 лева-забравих точно) и който .............. не зная как да го кажа-необходим или полезен за подобен род проблеми. Не мога да го опиша-малко необичаен е, но ако намеря картинка, ще се опитам да я изпратя. А! Има и едни медицински елечета (силно казано елечета), който поддържат гърба в правилно положение, за да не се стигне в по-напреднала възраст до драстични прегърбвания. Но те се ползват само, ако не полагаш никакви грижи за гърба си. Ако се сетя още нещо ще пиша по-нататък!
Отговори с цитат