Тема: Tursia suvet!
Виж само едно мнение
  #6  
Стар 3rd November 2004, 16:14
bubata
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

ne znam za6to , otgovor " derzaj" za men ne e otogovor, moje bi za6toto sam imala takiva problemi i togava vinagi sam tarsela dosta po-silna motivacia, svarzana s pove4e prakti4eski saveti. Istinata e, 4e fitnesa po-skoro stiaga tialoto, a ne svalia kilogrami. Za svalianeto na podkojnata maznina sa nujni nesilovi, mnogopovtaria6ti se uprajnenia kato biaganeto, aerobikata i dr. I moje bi umerenoto sa4etanie na dvete dava naj- dobar rezultat- za6toto za ti4aneto vse pak triabvat muskuli, nali?
No na svalianeto na kilogramite, mislia 4e, naj-golemia mu prepani kamak e psihologi4eskata nastrojka. Kakto mi kaza edin moj poznat kato mu kazah, 4e sam svalila 10 kg za dvameseca i uspe6no gi zadarjam do sega(protivno na shva6taniata): "tova e ne6to tuka v mozaka, nali?". 4ovek triabva da izpitva udovolstivie ot tova, koeto pravi vav vseki moment ,kogato go pravi. Togava v mozaka se otdeliat endorfini- hormoni na6tastieto, koito sa edin vid estestven narkotik. Kogato zapo4ne6 da se 4ustva6 ekzaltirana ot trenirovkite, organizma sam iska da se varne kam tova sastoianie i taka treniraneto ve4e ne e dosadno. Ot tuk kakto se se6ta6 mnogo ot vaprosite savsem estestveno polu4avat i otgovor: da se trenira/ ti4a na gladno e tormoz- zna4i ti4aj vav vreme, kogato ne si gladna, naj dobre 4as i polovina sled hranene- napr. sledobed ili prive4er. Nese pretovarvaj- tova sas6to e ma4itelno- muskulnata treska ili preumorata izkarvat ot relsi i tova demotivira- trenirovkite prez den za tova sa po- efikasni ot ejednevnite i t.n.
Spazvaneto na praviloto "motivaciata predi vsi4ko" e tolkova efektivno, za6toto pozvoliava na organizma da se prenastroi po- plavno za tova, koeto se iziskva ot nego- postiganeto na opredeleno nivo na natovarenost. Vednaj dostignato tova nivo organizma stava kato ma6ina i zapo4va da postiga rezultati. Ne gi o4akvaj oredi tova. Vposledstvie kato postigne6 tova, koeto iska6 e dostata4no samo leko da namali6 natovarvaneto.
Mnogo e vajno da ne se podlaga6 na dieti. Ograni4avaj se, no ne gladuvaj- organizma ti sam 6te uskori metabolizma si savsem estestveno sas trenirovkite, ne mu pre4i . Raznoobrazieto sa6to e vajno- smeniaj sportovete v zavisimost ot tova koia muskulna grupa 4ustva6 nenatovarena- taka drugite 6te mogat da si po4inat. Smeniaj muzikata, smeniaj obstanovkata, smeniaj vsi4ko, ne zabraviaj- vsi4ko e v glavata, v psihikata.
Tova e, koeto moga da ti kaja. Nadiavam se da ti bade ot polza. Uspeh!
Отговори с цитат