Виж само едно мнение
  #7  
Стар 4th January 2015, 03:28
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lady million Виж мнението
Предлагам, ако има психолози в този чудесен форум да се включат.
Няма как да откажа на призива, а и този "чудесен форум" , заслужава най-доброто. Когато най-готините цици и най-готиният чеп се съберат на едно място няма как това да не е най-чудесният форум

От прочетеното разбирам, че тази жена възприема гърдите си освен като част от тялото, която ще и даде и по голямо самочувствие, също и като фактор с които тя иска да постигне определени цели, които да и донесат щастие.

Тя смята, че като си оправи гърдите това ще и помогне да си намери богат мъж, който да и осигури мечтания живот и така да бъде щастлива.

Разбира се тя може да бъде щастлива и без да има перфектните гърди, но за това нещо е нужно "препрограмиране", за което обаче е нужна помощ от друг човек, тя няма как сама да се осъзнае и да се промени и разбира се най-добре е помощ от психолог !

За по любознателните ще им дам една статия по темата, ако им се чете може да им е интересно !

http://www.psiholog.co/wp/?p=1487

Темата всъщност е много интересна и мен много ме вълнува от години, защото това е голям проблем и аз виждам много нещастни хора, много хора изпълнени с негативна енергия, хора които са в сякаш обсебени и аз въобще не съм съгласен с оправданието, че хората са такива, защото живота в България е труден, безпаричието и т.н. и това е причина хората да са лоши, без състрадателност, човечност, изпълнени с негативна енергия. Аз виждам прекалено много такива хора и това не е нормално. Трудният живот може да пречи за това човек да е достатъчно щастлив, но това не причина човек да бъде лош.

Аз ще цитирам една част от статията -

Цитирай:
"Да се научим да бъдем щастливи – Има не малко дребни неща, които човек може да направи, за да се почувства по-щастлив. Първото е да не бърка успеха с щастието. Следващото е „да вземе в ръце“ собствения си живот. Изпитан метод е, че когато човек демонстрира щастие /като се усмихва, проявява оптимизъм, открит е към другите/, околните започват да се държат с него различно и това всъщност го прави по-щастлив.

Да намерим работа и занимания, които да ни доставят удоволствие, ангажират уменията ни и ги вършим с желание, също води до успех. Редовният сън, храненето и упражненията спомагат да се чувстваме добре. Отделеното време и грижите във връзките ни с близките хора също ни правят по-щастливи. Подкрепата и помощта, които оказваме на околните, както и изразяването на удовлетвореността ни от живота, увеличават щастието.

Това важи и за умението да имаме цел и надежда, което най-добре може да се опише като вяра в живота. Позитивната психология премества фокуса от изучаването на човешките слабости и опита те да бъдат коригирани, към силата и човешките добродетели. Целта й е да помогне на хората да постигнат щастие и добър живот, а оттам – да бъдат и здрави. Отправна точка в позитивната психология е да се изброят предимствата и силните черти, които ни правят по-щастливи. Макар и често оспорван, списък на тези фактори, все пак съществува:

- Познание и мъдрост – творчество, любопитство, отворено мислене, любов към учението, перспективност.

- Кураж - смелост, постоянство, честност, жизненост.

- Хуманност – обич, доброта, социална приспособимост.

- Справедливост – принадлежност, лидерство, моралност.

- Въздържаност – снизхождение, скромност, сдържаност, благоразумие, самоконтрол.

- Трансцеденталност – възможност да се оценят красотата и съвършенството, благодарност, надежда, чувство за хумор, душевност."
Отговори с цитат