Виж само едно мнение
  #9  
Стар 28th February 2006, 08:57
Stillness Stillness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: обикновено в собствени въздушни замъци :)
Мнения: 24
По подразбиране

И при двете болести искаш да отслабнеш и мисълта за килограмите и фигурата е над всичко друго. При анорексията намаляш храната, докато спреш да се храниш. Анорексиците отричат, че имат проблем, но в същото време се гордеят със заболяването си. При булимията пак ограничаваш храната, но 1-2 пъти в седмицата, заради силния глад, приемаш огромно количество храна и от чувството за вина повръщаш. С времето започваш да повръщаш всяка поета хапка храна. Те се срамуват от болеста си и за това и те отричат, че имат проблем. И двете страни броят всяка поета калория, като анорексиците отслабват много бързо и съответно се сдобиват с много други здравословни проблеми. И двете болести при нелечение водят до смърт. В някои случаи болните от булимия отслабват, а в други - напълняват.

Аivy27, странно ми се струва да хвалиш психиатърката си, а да се лекуваш вече седма година. Ако още първите месеци не ми помогне, аз бих я сменила.

Тheodora0525, спазвай диета, като се храниш често и по малко. Опитвай веднага след ядене да правиш нещо, което да отвлича вниманието от поетата храна. Не гладувай в никакъв случай. Пий често вода и сокове. Плодовите кисели млека са идеални. Успех!
Отговори с цитат