Виж само едно мнение
  #18  
Стар 4th May 2010, 14:08
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jorji63
здравейте момичета,

аз съм нова в този форум.
Здравей, jorji!

Щом си била спортитска значи си на ти с движението, а и диети казваш, че си опитвала най-различни.. Една моя приятелка свали за 1 година и 5 месеца 48 кг.! Без специални диети и без никакъв спорт, нооо - танцуваше активно и редовно (ходи на нещо като спортни танци за любители) и освен това се движи доста пеша. Няма някаква специална диета, освен че е изолирала всичко сладко и другото не помня добре, но със сигурност не пие безалкохолни. Само за хляба трябва да я питам как беше.

Виж тук съм копирала как се изчислява индекса на телесната маса (ориентировъчен е) и по дадените от теб мерки изчислих, че твоят е
28.73, т.е. още си в графата "наднормено тегло ", но не и затлъстяване. Ще пусна още една статия, в която също се казва, че за подобни операции пациента трябва да има ИТМ 40:
Цитирай:
а индексът на масата на тялото да е не по-малък от 40.
Цитирай:
Първоначално написано от jorji63
Има и някаква психологическа пре4ка при мен , тъй като всеки опит за отслабване който е неуспешен ме сломява
Отказвам се лесно да спазвам каквато и да е било диета или хранителен режим. Обожавам да ям сладки и шоколади, а някъде прочетох, 4е този пръстен не помагал при такава лакумия към сладкото.
Благодаря предварително
Това е същината на проблема. Всичко си е до нагласа и вътрешна мотивация. Можеш да се справиш, просто трябва да си готова на това, ама на думи е мноого по-лесно за съжаление.
Щом ти се е появил проблема след смяна на средата възможно е и стреса да има голям дял в това. Даже много е възможно. Но нищо не е непреодолимо.
За пръстена и сладкото си права, защото в съвсем малък по обем храна се набавят голямо количество калории, за това трябва по друг начин да се опитваме да подтиснем глада за сладко. Някой препоръчват Худия, други Хром пиколинат (хранителни добавки), но и тях ги произвеждат различни производители и трябва да попаднеш на качествена такава.
Отговори с цитат