Виж само едно мнение
  #9  
Стар 28th July 2007, 16:26
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

maryana - не ЗАКОНА ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ урежда предупреждението на пациентите за лекарства или хирургически иттервенции. Има една Изпълнителна агенция по лекарствата и там производителите са задължени да дават официална информация за продуктите си.

За оперираните практиката е да подписват че са информирани за рисковете от всяка една операция предварително. Лекарите обаче не винаги са достатъчно обстойни, гледат да ни спестяват ..
В България делото на давещите се е в ръцете на самите давеши се..

Предполагам, че си чела и останалите раздели в пластична хирургия- съвсем основателно хората там избягват да препоръчват определени хирург или манипулация- защото не знаеш къде ще се получи грешка и после става ама много кофти!... погледни темата за медицинските грешки -ето малка извадка от там :

Последните проучвания на Institute of Medicine в САЩ показват, че от 98000 души приблизително 44000 стават жертва на медицинска грешка. Тези резултати “безмилостно” сочат, че процентът на смъртност при хората вследствие медицинска грешка е много по-висок от този при автомобилна катастрофа, рак на белите дробове и СПИН.

В "моята" тема освен ясно поднесена информация (не от мене, тя е официална) има нещо много важно, което вие много лекомислено пропускате -
и това са - евентуалните опасности

Пак казвам- за всеки влак си има пътници, ама да заемате позицията "Който не е с нас е против нас" е меко казано детинско...
Да си виждала цицоранките да го правят- да казват "Айде всички слагайте си цици, слагайте бе, к`во чакате" -еми няма такова нещо!! нЕкой пък немат нужда да си слагат

Никъде и на никого не съм оспорвала интелигентността. Когато обаче ви чете човек не получава пълна информация относно рисковете на живото предаване..

Информацията
"че организма на човека се приспособява и че стомаха се разширява (не от 15, както си писала ти, а от около 50 ml до около 1000ml)"
НЕ е моя- тя е от официална брошура, писана от лекари. А много добре знаем, че и лекарите понякога са на различни мнения


Затова патилите съветват
АКО СТАВА ДУМА СА ХИРУРГИЧНА НАМЕСА ...

13. Преди да се подложите на операция, трябва да сте сигурни, че лекуващият ви лекар и хирургът са единодушни за нуждата от хирургична намеса. Двамата специалисти трябва да са напълно наясно и по въпроса, какво точно ще бъде направено по време на операцията.

Оперирането на погрешна област /например, вместо да отвори лявото коляно, хирургът по погрешка оперира дясното/ е изключително рядко явление. Въпреки това понякога се случва.
Един интересен и малко куриозен факт : Американската асоциация на хирурзите ортопеди /The American Academy of Orthopаedic Surgeons/ изисква от своите членове да поставят инициалите си на областта, която ще бъде оперирана преди самата операция.


Не е страшен нито скъп приема на витамини-кофтито е , че се налага, ЗАЩОТО ХРАНАТА НЕ СЕ УСВОЯВА ПЪЛНОЦЕННО ОТ ОРГАНИЗМА- И ТОВА Е ЗА ВИНАГИ. и не знаеш всъщност колко скъпо ще ти излезне това в един по-дълъг период от време здравословно

Сега, момичетата, които споменах са съфорумки, които си работят за успеха си- това КОГО обижда!? Ти мислиш ли, че ако успееш, аз ще съм ти обидена? -няма за какво!

А една от съфорумките ни беше 108 кг. - и сега си е в много отлични граници- това пък с какво може да ви обиди???

Понеже съм била с убеждението, че тези операции могат да ми помогнат съм се интересувала от темата и знам, когато ми излагаха доводи в другата посока как се чувствах- затова, донякъде ви разбирам.
Но защо нямате нито 1грам толерантност, към различното от вашето мнение- това не мога да го разбера!

Моето мнение се промени въз основа на информацията, която събрах. Аз не искам да влиая на вашето- просто предоставям информация, на четящите в темата- а пък всеки си решава за него си - нали така!
Отговори с цитат