Виж само едно мнение
  #28  
Стар 22nd May 2009, 17:38
ngc800 ngc800 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 2
По подразбиране Re: и сега какво

Това наистина е ужасно! Дано детето да не е много травмирано психически. Попитахте ме за съвет и ще ви разкажа за моя опит (отговарям във форума, защото може да е полезно и на други хора).

След като получих изгарянията от лазер при Кадурина, които описвам по-горе, започнах да се мажа с Tazorac (Tazarotene), от което лекарство белезите се загладиха значително и продължават да се заглаждат. След около 6 месеца релефът на белезите престана да си личи отдалечe, а сега – една година по-късно, вече почти не е проблем. (Но все пак и аршинът, с който меря, вече е доста по-малък).

Обърнете внимание, че Тазорак не е специфично против белези, а е ретиноид, който се използва при акне и псориазис, но който има силно ексфолииращо действие, което при мен има положителен ефект. Със сигурност има по-подходящи неща специално за белези. (Тазоракът има и някои опасни странични ефекти - тератогенични рискове и други, да не говорим, че го няма в България; най-добре се конслутирайте с добър лекар какво точно да използвате за заличаване на белезите).

Що се отнася до общата червенина (при мен – лилави петна от изгарянето), тя също намалява значително след около 6 месеца. Това което остава са разширените капиляри, които се виждат още по-ясно на фона на вроговената от изгарянето кожа около тях.

За капилярите потърсих помощта на друга елитна дерматологична Софийска клиника, където направих 4 процедури IPL – без абсолютно никакъв (положителен) резултат. На 5-тата процедура сменихме IPL с диотен лазер с надеждата, че това ще помогне, но не. Диотният лазер ме изгори жестоко – смея да кажа по-зле от първия път – и то на същите места. Както има един лаф – нещата вместо да се влошават, стават все по-трагични.

Няма да кажа името на клиниката, защото там, за разлика от ВМИ, отношението към пациентите беше страхотно и специалистите наистина се стараеха. Просто явно нивото в България е такова. Нито имат добра техника, нито могат да я използвят, нито имат клиничен опит за това кога-какво се прави (и не се пави). Обърнете внимание, че става въпрос за двете клиники, които претендират да са най-добрите в България! Вече нямам намерение да си правя никакви процедури в България, а и IPL като метод просто явно не действа при хора с реални клинични проблеми.

В момента продължавам да се мажа с Тазорак и след около 6-8 месеца, когато и новите белези са се позагладили, смятам да потърся клиника в Европа или САЩ, където правят Vbeam pulsed dye лазер. Още нямам пълна информация за този метод но е нов (няма го в България) и ми се струва, че е най-добрият в момента. Използва се както за белези, така и за разширени капиляри. Потърсете информация по интернет. Според мен трябва да изчакате поне 6 месеца преди да правите каквото и да било. Кожата има способността да се самовъзстановява, но и трябва време. Засега най-важното е детето да не се травмира психически. С времето нещата ще се подобрят, просто трябва търпение. Пожелавам ви успех в лечението!
Отговори с цитат