Виж само едно мнение
  #9  
Стар 17th July 2007, 01:50
cose cose не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 6
Изпратете съобщение чрез ICQ до cose
По подразбиране Re: Проблем със зъбите

Цитирай:
Първоначално написано от lefterova
Здравейте!
От доста време насам, когато ми е трябвал отговор на въпрос съм чела форума без да се намесвам Сега вече и аз намерих за какво да питам Та така..Аз съм на 18 години Когато бях по-мъничка ми се разруши предпоследния долен зъб от дясната страна. Наложи се да ми извадят нервите и да ми изградят нов. Направиха ми зъб от чисто злато (който не се вижда, освен ако не си отворя устата). От 2-3 дена насам имам усещането, че точно този зъб ме боли И как така като е умъртвен и няма нерви? Знам, че някъде от тази възраст (17-18) започват да растът мъдреците, но не знам къде точно поникват, какви са симптомите и как аджеба да разбера мъдрец ли ми расте или проблема е друг...?

П.С. Леля ми е медицинска сестра в зъболекарски кабинет от около 100ина години насам и точно миналия вторник ходих..Тя се опита да ме подкани да седна на преглед, обаче на мен на следващия ден ми предстоеше пътуване извън България и хич не ми се занимаваше със зъболекари, а тя ми каза: "Ми какво ще правиш ако отидеш там и те заболи зъб " А сега де..какво ще правя

Надявам се темата ми да не се повтаря...И чакам отговорите ви разбира се Благодаря предварително
Здравей! Аз имам точно като твоя проблем тея дни. И доста се измъчих. Едва ли ти расте мъдрец, защото аз съм момче на 21 години и хабер още си нямам от зачатък на мъдреци. Вярно, че момчетатата се развиват с около 2 години по-бавно от жените, тоест все едно развитието ми е еквивалентно на 19 годишна девойка, но и даже тази възраст е много ранна.
Може би след 25 години, а дори и към 30 години биха могли да се появяват.

Сега по същество с проблема.
Аз имам мъртъв зъб от 7 клас - предпоследният горен зъб от мое ляво (горният ляв предкътник) и в 10 клас някъде отново му правиха нова пломба.
Преди около година ми правиха снимка и се оказа, че има съмнение за гранулом. Но понеже зъба не ме болеше все се тутках да отида на зъболекар.
На 10 юли пломбата ми падна от само себе си и аз се принудих да отида на зъболекар.
На 12 юли отидох при една доцентка от Стоматологичния факултет в София и тя ми отвори зъба, оказа се, че има проблем с каналите и с корена, въпреки че дотогава не ме е боляло.
Оказа се също, че предишната зъболекарка, която ми е правила пломбата, не ми е изчистила каналите и сигурно заради това се е получило възпаление под пломбата.

Така че отиди при някой специалист, ако пък в твоя град няма такива, можеш да дойдеш и в София.

След като ми затвори зъба на другия ден взе да ме боли, а след още един ден качих и температура 39 градуса и получих и треска.
Принудително майка ми собственоръчно отвори зъба (без да е зъболекарка и образованието и няма нищо общо с медицината), махна временната пломба и лекарствата и се оказа, че зъбът е пълен с кръв.
Здраво възпаление и майка ми един час чисти зъба, за да се оправи.
Веднага болката спря, свалих и температурата, и треската мина.
Утре пак съм при зъболекарката и ще се реши какво да се прави оттук нататък.

При когото и да отидеш, изисквай от него да ти изчисти каналите - трябва да ти бърка с една игла, да ти сложи лекарство, да ти затвори временно зъба за няколко дена, през това време лекарството да убие микробите и да спре инфекцията.
След това наново и така, докато всичко се изчисти напълно. Едва тогава каналите трябва да бъдат запълнени и да се сложи пломба.
В краен случай и вадене на зъб може да се наложи, ако не може да се излекува. По-добре това, отколкото да ти седи инфекция в устата, която трови целия организъм. Пък на мястото на зъба бързо може да се сложи и изкуствен зъб - златен, сребърен, диамантен или пембян.
Отговори с цитат