Виж само едно мнение
  #506  
Стар 10th February 2010, 00:01
Аватара на blinblin
blinblin blinblin не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 865
По подразбиране

Dimi,никога не съм имала толкова много излишно тегло.Била съм с 10 килограма примерно повече отколкото съм трябвала да бъда,но никога толкова.Даже и в момента имам да свалям едно 5 килограма,но не бързам-храня се здравословно и тренирам редовно.
Казваш,че се стараеш да се храниш максимално малко-ГОЛЯМА ГЛУПОСТ! От единия ти ден бях забелязала,че си го изкарала на сокове и за вечеря ориз(май ,не съм сигурна).Много голяма грешка.Забавяш си метаболизма,ядеш въглехидрати на вечеря и като цяло напълно погрешен подход!
Идеята е да се храниш с малки количества през малки периоди от време.Трябва да имаш три основни яденета с 2 междинни.Примерно.По мое мнение трябва да я спреш тази диета.Ти си малка,развиваш се.Да се храниш правилно е изключително важно за възрастта ти.
Наблягай на зеленчуци,плодове(особено, огато ти се яде сладко),риба,яйца,бяло месо,готвени яденета(боб,леща,зеле на фурна...),сурови бадеми и ядки.Примерно за закуска можеш да ядеш овесени ядки,Дюканска палачинка(аз много я обичам ),елда или нещо такова,ако искаш по-сериозна закуска.Аз сутрин не огладнявам в първите 2-3 часа след като съм станала(сега съм първа смяна) и като отида на у-ще към 9 и нещо изяждам някакъв плод(който си нося от вкъщи-тъпи училищни столове!!! ) и ми е добре така.Въглехидратите ти трябва да са в първата част от деня,затова ако ще ядеш картофи/ориз и подобни най-добре за обяд.Следобедна закуска-плодове или шепа сурови ядки + плод(като са две закуски-първо ядките,после след час и нещо/два другото)...Вечеря най-добре голяма салата + чисто месо/риба/супа.Същото може и на обяд,ако не ядеш въглехидрати него ден.И след 20:00 да не ядеш повече.Дори и да се чувстваш гладна,няма смисъл да ядеш след този период.Ще ти бъде тежко,ще ти по-неспокоен сънят и т.н.
И другото,което е важно-МНОГО вода.Минимум 2 литра.Хубаво е на у-ще да си носиш поне 500 мл.
А защо не бива да ядеш кроасани,сладки и подобни...Ами,много е просто-От захарта в тях(от която организмът ти дори няма нужда) след като ги изядеш ти се повдига рязко кръвната захар и след кратко време спада също така рязко.Когато ти спадне започва да ти се иска да изядеш още нещо сладко,за да си я вдигнеш отново.И да се сдържиш трябва да имаш невероятна воля Аз не мога,затова гледам да не прегрешавам с шоколад Да не говорим,че всички тези храни са карцерогенни...
И така-не се сещам за друго по отношение на яденето.Ако имаш въпроси-питай И искрено се надявам да се откажеш от диетата и да преминеш към просто здравословно хранене.Когато бях на твоята възраст и аз правих постоянни опити с разни диети и точно това беше основната причина да кача килограми.Не си го причинявай!
А колкото да фитнеса...Надявам се,че се занимаваш с инструктор,който да ти обясни какво да правиш и какво да не правиш.Не съм сигурна,че самия фитнес е подходящ за теб на тези години и килограми.По-скоро бих заложила на обичайните спортове/много вървене/упражнения вкъщи и така.Не мисля,че е добра идея да се натоварваш толкова много на тези килограми.Но не съм много наясно с това,тъй като знам примерно за мен какво е най-добро,но за теб в това отношение не съм сигурна...Затова най-добре да питаш инструктор(въпреки,че има големи идиоти там,които въобще не разбират за какво иде реч...) или лекар може би.Но си мисля,че леки упражнения/вървене/някаква дейност в часовете по физкултура би било много по-добре отколкото фитнеса.Най-важното е постепенно да увеличаваш движението.Предполагам,че сега не си много издържлива-измаряш се бързо,задъхваш се,мускулни трески и прочие.С времето това ще се променя и ще усещаш,че си готова за повече спорт,но дотогава не пришпорвай нещата
Лека от мен,че утре трябва да ставам в 6
П.П.Пак не съм проверявала за грешки...
Отговори с цитат