Тема: Бягането
Виж само едно мнение
  #23  
Стар 25th August 2009, 13:20
valq valq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 384
По подразбиране

Здравейте,
искам да задам няколко въпроса, защото така и не разбрах как точно стоят нещата!
1) колко време трябва да се тича- за стягане и горене на мазнини- четох някъде 40 минути макимум, на друго място колкото се може повече, също че топенето на мазнини ставало след 14 минути, или пък след 20!? Аз пък на пътеката на която тичам видях някаква таблица в която пише, че топенето на мазнини ставало с вкарване на пулса в определен интервал, който пък зависи от годините! Аз почнах да тичам по 50 минути през ден, но имам усещането, че краката ми растът, пък и катнара показва, че качвам! А аз искам точно обратното!
2) тренировките с всякакви найлони, торби, неопренови клинове и т.н. помагат ли за по-бързото топене на мазнини, или само ненужно загряват органите и водят до обезводняване. Защото пак някъде четох, че потта не е критерий за топене, а тези неща увеличават потенето!
И ако може някой да ми каже, как след тренировка мога да разбера дали тя е била добра и съм стопила час от резерва от мазнини!?
Много ви благодаря предварително!
А колкото до интервалното бягане- от него не се ли получава обем!? Чудя се, защото лекоатлетите, които тичат 100м са доста обемни!
Отговори с цитат