Виж само едно мнение
  #3023  
Стар 9th October 2017, 15:36
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране

yoube, не искам да казвам името защото от начина, по който пиша излиза, че не е добър хирург, но с времето може нещата да се подобрят и да се окаже, че си е свършил работата перфектно. Не искам да оплювам човек без да имам реална причина за това. Писах по-скоро да получа информация от вече препатили. За момента от това което виждам за мен е магьосник, защото визуално е направил каквото исках. Но това разбира се не значи, че след година ще продължава да изглежда добре - не може да се предвиди как ще реагира организмът в дългосрочен план. Това с удължената горна устна може да е страничен ефект, заради остатъчна кожа, която няма къде да иде и си увисва, а може и да се пооправи с времето като се възстановят тъканите. Яд ме е, че очаквах изправен нос да ми освежи вида, но се получи още по-посърнал.
sunflower12, всъщност имам и септопластика - изправял ми е преградата, защото според него е била много крива и даже се чуди как не съм имала пермаментен главобол. Аз наистина не съм имала проблем с дишането, но сега като се замисля особено нощем редовно си дишах предимно през едната ноздра, но никога не ми е пречило защото си постъпваше достатъчно въздух. Така че реално бая си е поработил в носа ми - 3 часа е била операцията. Може би и затова все още е доста подут и запушен. Тази нощ на моменти дишах през него де, има лек напредък, но той се дължи на абсорбирането на тампона, който е поставил в лявата ми ноздра и щял за 2 седмици да се абсорбира. Само там се отпушва. А дясната ноздра, където няма тампон отпушването е почти незбележимо. Още веднага след опрацията през дясната ноздра постъпваше малко количество въздух и се зачудих защо е толкова малко при положение, че няма нито тампон нито нищо в нея - хората след опрацията веднага си дишат нормално при това положение. Каза, че след операцията ще дишам по-добре, но за сега няма такива изгледи. Ще чакам - друг избор нямам. Интересно ми е обаче защо вечер започва да ми се подува носът. Нормално на хората сутрин е подут, а вечер изглежда добре. При мен и сутрин си е подут, но вечер започвам да усещам подуването с напрежение чак в ушите и имам чувство, че ще експлоадира. Чудех се какво да правя снощи като си легнах и усетих жестокото подуване и от немай къде се намазах с Волтарен гел. Помогна в интерес на истината, но хирургът изрично ми е за забранил да ползвам nonsteroidal anti-inflammatory drugs. Но се намазах, защото пък четох, че прекаленото подуване ще удължи доста периода на въстановяване на кожата и носът като цяло. В непрекъснат контакт съм със екипа му, но единственият отговор, който получавам от тях е: Нормално е, просто иска време, имай търпение. Естествено е, че така ще кажат. По-важното е реалните пациенти какъв реален опит имат.
Отговори с цитат