Виж само едно мнение
  #10  
Стар 7th April 2012, 21:08
стефани стефани не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2011
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rosinauzunova Виж мнението
Стефани,ти при кого си прави операцията,кога и колко ти струваше?Определено при мен ще е проблема с парите,защото не са малко,а и трябва да се преборя с мнението на съпруга ми,понеже е против.По-скоро трябва да го убедя,че е за мое добро.
Стефани,преди да направиш тази операция ходи ли на консултации и прегледи при обикновен хирург или направо при пластичния?След операцията колко време си стоеше вкъщи преди да тръгнеш на работа?Моята работа не е много тежка,мога да стоя седнала,но понякога изисква да се навеждам,да клякам,ставам,да премествам предмети.Кое по-точно боли,зашитите мускули или външния белег на пришитата и изрязана кожа?Притесняваме,че се стои само 24ч. в болницата,а нали има и дренажи,къде отива после пациента.Аз например съм от В.Търново и едва ли ще тръгна след тази тежка операция да се пътувам по няколко пъти от София до Търново,докато махнат конците и превръзките.
Ако искаш ми пишина лични,ако искаш в темата.
Правих операцията в Плевен, при д-р Ивайло Рачев преди 6 месеца, струва 3500 лв.
Аз заради двете бременности имах и пъпна херния, която знаех, че трябва да оперирам. И тъй като така или иначе щях да си оперирам корема, реших и да оправя диастазата и разтеглената кожа.
Операцията е сложна, дори много сложна, не гледай какво пише в сайтовете на различните лекари, там го описват като нещо леко и безобидно, но далеч не е така (без да се плашиш, разбира се). Моята операция траеше 3 часа и половина. В клиниката стоях 1 нощ. После се прибрах заедно с дренажите, с които бях 4 дена. Аз можех да клякам свободно 3 седмици след операцията, а да ходя нормално - 1 месец.
Боли всичко. В сайтовете пише, че зашиват мускулите, изрязват кожата - и готово. Но! Има множество вътрешни шевове, някои от които остават завинаги и не се резорбират, силно опъната кожа, заради която не бива да се изправяш, метални скоби, с които затварят раната.
Този лекар ходи и на консултации в Търново, а и Плевен ти е близо, но решението при кого да се оперираш е твое.
Ако нещо друго те интересува, питай.
Отговори с цитат