Виж само едно мнение
  #22  
Стар 21st July 2009, 09:06
Аватара на SoulMate
SoulMate SoulMate не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 14
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Айде и аз тук На всяка манджа/тема за бременност мерудия
Пих О'мами - хубави са, доволна съм. Пих и Матерна - получих ужасно гадене от тях и ги изхвърлих.
Най-доволна съм от френските витамини Супле маман. Пих ги по време на пика с грип през зимата, чувствах се пълна с енергия и въпреки заразите наоколо нищо не прихванах.
А иначе витамините са спорна тема сред лекарите. На една от лекциите, на които ходих лекар от Шейново го обясни така- лично той е против приемането на допълнително витамини, понеже костната система на главичката на бебето е по-мека, за да може правилно и лесно да мине през родовия канал при раждането. Приемането на витамини през бременността може допълнително да усили костите на главичката и така се затруднява раждането, повишава се риска за забавяне на раждането, увреждания на бебчето и прочее.
Разбиват ме тия хора - егати лекарите! За костната система на главичката общо има калцият. Ама той има общо и за бъдещите зъбки и костите на бебето, та ако не достига от храната или не се приема допълнително, организмът изтегля необходимото от майката (това важи за всички витамини и микроелементи). Познайте какво се случва с нея тогава

Пфю! Моята ЖК-докторка за 3 месеца нито веднъж не се сети да ме пита пия ли витамини (то и аз не се сещам да питам, сигурно от уважение Пия си като пич, защото си чета книжки и интернет и си имам глава на раменете.

Това сокче на ХИП, да ви кажа, никаква работа не върши - може ли да ям плодове постоянно, да го пия него и да ми се цепи устата от липса на витамин В? Преди това пиех комбинирани витамини нормални (някакви специално за жени), просто удвоих дозата и всичко беше ОК. Сега съм на Пренатал, пак е ОК (освен, че ми се гади ако го глътна на гладно).
Отговори с цитат