Виж само едно мнение
  #8  
Стар 29th June 2005, 10:36
D3BEP D3BEP не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2005
Мнения: 168
По подразбиране

И си права и не си, защото ако човек няма самосъзнанието, че иска да постигне самоконтрол, и извънземните не могат да му помогнат.
А ако го има е въпрос на желание да се научи да се бори и сам. Да, аз подкрепях приятелката ми, не е била сама, но мисля, че човек и сам може д асе справи.
Как?
1. Започва някакъв режим, който му помага да се чувства физически добре. Спортове и хранения колкото щеш. При нас това беше фитнесът и чат пат тичане и НВД.
2. Започва някакви занимания, които му помагат да се развлича - намира си хоби, което малко по малко го отнася от предполагаемия свят на тъмните фантазии. В случая - книгите помогнаха.
3. Започва по - усилено да комуникира с хора; така се пречи на самозатварянето, а и ясно се вижда ,че и другите не са идеални. Простичко - излизания, кафенца, различни хора...
Това са трите прости стъпки, които проработиха - поне при нас. Мисля, че не е трудно и сам да пчне да го прилага човек, може би с помощ ще е само малко по - лесно, но помощта трябва да се търси пак в контакта с хората.
Инак за Фройд и аз мога да почна да обяснявам простотии и да се изживявам като оная - сексоложката - Кина ли беше от вод на доверие. Смех.
Една такава специалистка по булмията след като два месеца й прибира парите и й приказва тъпанарщини с нулев ефект(близки по стойност до коефициента й на интелигентност), накрая предложи радикалното решение - трябвало по - често да сменяла сексуалния партньор. На малко се размина с боя тая ученка, не знам дали я бяха предупредили в книгите.
Трудното е, ако той няма самосъзнанието, че иска да се бори. Тогава и 10 психолози на служба при Бил Клинтън не могат да му помогнат - и сред хора той може да остане затворен в себе си.
__________________
www.bb-team.org - направете нещо за себе си!
Отговори с цитат