Виж само едно мнение
  #4  
Стар 7th December 2009, 13:30
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране Re: Успокоение за бъдещи майки

Цитирай:
Първоначално написано от estrella
Дали ще се намери някой, който да ми каже две успокоителни думи или всички раждали си умират от кеф да плашат тези, които още не са минали през това?
Понякога наистина мисля, че потребителките във форумите за майки са садистки.
.... Драга estrella, аз лично наистина се съмнявам, че има майки, които обичат да плашат нераждалите още жени. Просто ми е трудно да си го представя. Предполагам, че искат да предпазят именно тези, на които им предстои да раждат било за първи, за втори или за пореден път.. и да споделят, което в някои случаи си е оплакване.

Май повечето жени, които са доволни от отношението в родилните домове са били в частни клиники. По мое наблюдение доволните от държавните са предимно с познати. Не искам да обобощавам, не водя статистика.. Просто впечатлението си споделям. Т.е. с лични познати сред персонала.

Когато аз раждах за първи път дежурната лекарка беше идеалната ледена кралица. Ни гък, ни мък не ми каза. Нищо. Родих в предродилна зала, защото никой не ми вярваше, че ще раждам (и това след като са ми били инжекция за засилване на родовата дейност!). Израза беше "Първескиня, знаела тя кога ще ражда..." казано крайно подигравателно и пренебрежително от някаква жена от персонала, не знам каква. Лекарката не благоволи да говори с мен. В последния момент като по филмите дойде познат лекар на наши познати и той ми акушира, като успя влизайки от вратата да си сложи само едната ръкавица, за да поеме бебето... Слава Богу живи и здрави сме!

Същата тази лекарка е акуширала на моя близка семейна приятелка, нооо - "позната". Много внимателна е била, изобщо чудесна...

Изводите си ги прави сама и не се плаши. Да му дойде реда, недей мисли само страшното. Няма план за сплашване на нераждалите, просто чуваш споделеното..

Може пък при теб всичко да мине перфектно, нали.
Отговори с цитат