Виж само едно мнение
  #12  
Стар 20th October 2012, 16:05
merian75 merian75 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте на всички , които искат да смъкнат излишните килограми.
Искам да споделя моят начин по който смятам да се отърва от тлъстинките, засега има резултат надявам се и за напред.
Пробвах като всички вас какви ли не диети и хапчета, резултата е 0-ла.
Изчетох какви ли не статии и форуми посветени на отслабването, изводът е, че всеки трябва да познава сам тялото си и храните които са подходящи за него, например едни се нуждаят от повече протеини други от повече въглехидрати. Всеки един от нас трябва да се съобрази със собствените си нужди а не с принципите на някоя нашумяла диета, която на едни действа ,а на други не.
Така да пристъпя към съветите, много от тях знаете, но не спазвате
Та така пъвото и основно нещо е да имате мотивация и воля , да сте положително настроени и да си казвате, че ще отслабнете.
2-ро да не търсите бързи резултати ( те са за хора които искат да смъкнат мах 3кг за една седмица и това са им наистина излишните 3кг) за шишковци като мен, които искат да се отърват от 20кг и повече отслабването трябва да става постепенно и да не е тягостно.
3-то Направете си списък на всички полезни за вас храни и на тези които водят до засилване на обмяната на веществата . Повече от сигурна съм че ги знаете , но ще изброя някои от тях които аз употребявам:
1. Ябълков оцет (гарнирайте салатите и супите с него)
2.Канела
3.Ябълки
4.Риба
5.Бадеми
6.Грейпфрут
7.Червено вино
8. Кафе
9. Броколи
10. Зелен чай и други . . . има достатъчно информация в нета
4-то Избягвайте готовите храни и полуфабрикатите , които са пълни с какви или не Е-та (невъзможно е да не се консумират такива храни , но се старайте да ги сведете до минимум). Приготвяйте сами храната си ако имате време ,като се стараете на всяко ядене да присъства нещо от списъка за ускоряване на метаболизма.
5-то Пийте вода , това на мен лично ми е проблем

Така стига съм дрънкала неща които и вие знаете , а да споделя моето дневно меню за да добиете представа как се храня аз

Закуска: плод - ябълка или банан
2-ра закуска: 30-40гр. овесени ядки с 1/4 от кофичката кисело мляко поръсено с канела

Обяд: Голяма салата с пиле или риба около 100-150гр (салатата е овкусена с зехтин и ябълков оцет) а и около 50гр. червено вино

Следобедна закуска - когато ми престърже около 10 бадема

Вечерята е салата или зеленчукова супа

и понеже не мога без сладко, като ми се прияде си хапвам мед с орехи

Стремя се да пия повече вода , но смятам да включа и познатите чайове, като зелен , глухарче, жълт кантарион, лайка

резултатът е за 1 седмица 3кг , което е много за едно бавно и постепенно отслабване, но ще има и период на застой , тогава ще трябва да "стресирам" организма си по някакъв начин , например мога да включа фитнес или някакви хапчета . . . ще пиша допълнително

чао засега. . .
Отговори с цитат