Виж само едно мнение
  #181  
Стар 7th April 2007, 09:05
PassiON_ PassiON_ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Barcelona
Мнения: 421
По подразбиране

И аз те обичам assi4ka.
По принцип това е идеята на разделното хранене, ако не знаеш да ти го кажа. Целта е храната по-лесно да се освои от организма.

А аз после зацепих, че мацката която ми е писала е имала предвид маслото. То се иска да се чете а не да се бърза

малко инфо:
За да се разградят, мазнините трябва да се комбинират с въглехидрати, иначе те не изгарят напълно и оставят отровни остатъци в организма. В това се състои диетата на Аткинс, която позволява всякакви мазнини, но изключва всички въглехидрати, което определено води към отслабване, тай като мазнините не могат да изгорят напълно. Това обаче създава сериозни здравни проблеми - последствия от отравяне от остатъците, които не са разградени.
...
При нормално хранене ние се нуждаем само от минимум чисто мастни продукти, защото млечните произведения, рибата и зърнените храни съдържат достатъчно мазнини, необходими за тялото, т.е. четири пъти по-малко мазнини, отколкото въглехидрати.
Като общо правило обаче по-добре е по време на диета за отслабване да се изключат всички добавени мазнини и да се подберат най-малко мазните храни, за да може тялото да използува резервите от мазнини за получаване на енергията или калориите, необходими за функционирането му.
Следва да помним, че един минимум от мазнини е необходим за смазване на дебелото черво и за разграждането на някои витамини, разтворими в мазнини (А, Д, Е, F)
Най-мазните храни иследователно най-калоричните са маслото, сиренето, сметаната, жълтъкът, червеното месо (от добитък), тъмнокожите риби (сьомга, тон, херинга, скумрия, сардини), маслините, авокадото, ядките, като орехи, бадеми, фъстъци и др.
Най-здравословните, най-чистите масла се получават при първа екстракция и нормална температура, защото високите температури, използувани при рафинирането, рушат витамините и наситените мазнини.


Та това е от мен.
__________________
За да водиш себе си - използвай главата си. За да водиш другите - използвай сърцето си.
Когато отделяш време да сравняваш своето изразстване с това на някой друг, ти спираш да растеш.
Отговори с цитат