Виж само едно мнение
  #1320  
Стар 24th July 2013, 12:26
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Четейки на Нелка поста и се сетих и за друга причина (и то тази ми се струва най вероятната), защо доктора не е казал нищо директно на контролният преглед - какво може или не може да се направи.

Той явно знае, че и да може да се оправи с още една операция има вероятност, не само да не се получи желаният резултат, ами и да стане по зле носа, защото все пак този нос е рязан доста пъти преди това. Необяснимо остава обаче, защото просто не го каже това, то е и в негов интерес, просто да каже: "би могло да се оправи, но няма гаранция и отделно може да стане и по зле, защото това е поредната ревизия."

Аз за мен обаче си намерих обяснение, защо не ги казва тези неща и това е защото той сам се е поставил в тази патова ситуация, тъй като преди операцията е гарантирал сигурен резултат и сега явно му е неудобно да каже: "би могло да се оправи тази вдлъбнатина с операция, но няма 100% гаранция, а може да стане и по зле".

Ако не беше обещавал 100% сигурни резултати, сега нямаше да я водим тази дискусия и той нямаше да изпада в такава патова ситуация !

Аз не съм наясно ако се направи още една операция в нейният случай, трябва ли да се реже много носа и да се човърка, би било добре някой хирург да бъде откровен и да каже колко са големи рисковете от нова операция и шансовете за успех !

Ако нещо се обърка и стане по зле, това вече ще я съсипе rimi
Отговори с цитат