Виж само едно мнение
  #7  
Стар 11th June 2014, 09:00
Аватара на Inko
Inko Inko не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 16
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pepi_simeonova Виж мнението
Съпруги, майки, активни жени, как се справяте?
Аз съм майка на четиригодишно дете, ходя на работа, а също така мечтая за още много неща, които искам да направя. Едно от тях е да запиша магистратура, докато съм пълноценна съпруга и майка.
Някой има ли опит и може ли да ме предупреди през какво ще трябва да мина? Много ли ще е трудно и възможно ли е изобщо?

За всеки отговор, коментар и мнение по темата - Благодаря!

Аз така виждам нещата (като приемам, че работата ти е с нормално работно време 5 дни в седмицата)

Вариант 1 - Оставаш си на работа, записваш магистратура, която изкарваш без да положиш кой знае какви усилия (просто за да си имаш кетапа и в бъдеща реализация залагаш на него и на практика, а не на кой знае колко научено) и продължаваш да си бъдеш пълноценна майка и съпруга.

Вариант 2 - Оставаш на работа, записваш магистратура, учиш много за да натрупаш знания, оставаш пълноценна майка и съпруга, но за да намираш време за учене - намаляваш съня и свеждаш до минимум или под минимума личното си време. Последствията зависят от нервите и физическото ти здраве.

Вариянт 3 - Напускаш работа, учиш качествено, не се лишаваш от сън и лично време и продължаваш да бъдеш пълноценна майка и съпруга.


Всъщност имам практика в нагърбването с много неща, но никога не съм се замисляла преди да се нагърбя - просто го правя и след това правя подбор. Имала съм моменти в които зарязвах спорта просто защото си тичах фактически по цял ден. Но това е изтощително и всеки издържа определено време - едни по-дълго, други по-кратко, трети изобщо не могат. Познавам жени, които не успяват да съвместят дори служба с домакиснката работа, камо ли с образование и желание да бъдат пълноценни съпруги. Или работят или са домакини. Но пък има и другата крайност... която е въпрос на организация, мотивация и темперамент. Златната среда викат била най-добре
Отговори с цитат