Виж само едно мнение
  #1  
Стар 27th March 2007, 16:17
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране "Сила за живот" - отслабване без диети

Книгата е доста старичка, но има доза полезни и много логични неща в нея. ДОкато спазвах диетата на доктор Байкова, споделих с една приятелка на майка ми за млякото и че ми е много и вече ми се гади от него и тя ми даде "СИла за живот". Не можете да си представите колко учудена бях от някой работи, такива, които противоречат на 100 % от общо приетите по повод отслабването.
Книгата е писана от мъж и жена, които се срещнали на терапия за отслабване, като и двамата били с наднормено тегло.От там се запалили по темата за диетите и споделят много интересни неща.И аз искам да споделя някой от тези неща, които ми направиха най-голямо впечатление.
За 1-ви път от книгата научих за трите фази през които преминава тялото на човек за 24 часа.1-вата фаза е фазата на приемането, която продължава от 12 часа на обяд до 8 вечерта.През тази фаза човек може да прияма каквато храна иска.2-рата фаза е фазата на асимилирането, която продължава от 8 вечерта до 4 часа сутринта.През това време не трябва да се приема никаква храна, само течности, защото както всички знаем през това време от денонощието метаболизмът ни се забавя, почти спира.И последната трета фаза е тази на отделянето.Тя е от 4 сутринта до 12 на обяд.Ето тука ми направи много голямо впечатление написаното в книгата, според нея през тази фаза не трябва да се приема никаква друга храна освен плодове и зеленчуци.Винаги съм си мислела, че закуската е времето през което трябва да се приеме всякаква храна, в смисъл, че ако ти се дояде нещо по-калорично закуската е времето, но уви.
Друго нещо, което разбрах е, че никак не е полезно в процес на намаляване на теглото да се консумира кисело мляко и млечни продукти, защото от тях растяли костите и вместо да отслабнеш, кокалът ти ще наедрее.Да, но ако си на 40 години кокалите са се оформили с спрели да растат от кога от кога.
В книгата се обяснява, че е добре по време на хранене не е добре да се приемат течности, защото те разреждали стомашните сокове, които разграждат храната и така се забавял метаболизмът. Храната, която не е преработена остава в червата и започва да гние... Това за стомашния сок го знам и не го правя, но тия гнилостни процеси...
Не било хубаво да се приемат и плодове поне 2-3 часа след ядене, защотои те щели да останат в стомаха, както непреработената храна...направо се шокирах, та нали плодовете винаги се усвояват от организма на 100 %!?
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат