Виж само едно мнение
  #1  
Стар 26th September 2008, 09:21
Аватара на InsaneAddiction
InsaneAddiction InsaneAddiction не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране Моля ви, помогнете ми!...

Моля ви за съвет и успокоение, защото преживявам най-кошмарните и напрегнати дни в живота си! Преди 10 дни стана нещо, което не ми се беше случвало никога ( може би това е и причината да го приемам толкова тежко и драматично). Презервативът се беше изхлузил по някакъв начин, докъто сме правили секс с приятеля ми и стана най-лошото - свършил си е изцяло в мен. За капак на всичко точно от началото на септември спрях противозачатъчните, а знаете какво казват за забременяването след спиране на хапчетата. Веднага след това (в рамките на не повече от час) пих хапчето за спешна контрацепция. Но паниката си остана голяма и току-що се връщам от трета консултация с гинеколог. Мненията и на 3мата ме объркаха тотално. Единият ми каза, че Ескапел, прието толкова бързо, свежда шансовете за забременяване до минимум и на 10 ден ( който е утре ) трябва да направя тест, но резултатът му можел и да бъде подвеждащ - т.е. да покаже бременност, а де факто да няма такава. Обясни ми в такъв случай след още 10 дни да направя втори тест и , ако и той е положителен, да отида веднага на преглед, за да ми даде лекарства за предизвикване на цикъл. Тези медикаменти можели да имат ефект, ако се приемат до 25 ден от забременяването. Тези думи доста ме успокоиха, но реших днес отново да отида на преглед при друга гинеколожка. Обясних й, че съм спряла противозачатъчните, казах й в кой ден след последния ми цикъл се случи това и тя ми каза, че общо взето е било околу оволацията, макар че това не гарантира бременност. Каза ми ,че вече е късно за тези лекарства , които предизвикват цикъл... И, че сега на 31.09, когато очаквам следващия си цикъл, ако не ми дойде, решението е само и единствено аборт. Мнението на третия гинеколог въобще не бих искала да го коментирам, защото не вярвах, че все още съществуват такива лекари. Буквално се смееше на ситуацията и ми каза, че пиенето на Ескапеле е било огромна грешка и да си нося сега последствията от обърканите ми хормони. Той пък каза на 15 ден да направя тест, не по-рано, нямало смисъл. И какво излиза? Едната ми казва прави на 10 ден, но не приемай резултата за категоричен - след 10 дни още веднъж тест, после хапчета за предизвикване на цикъл и няма да има бременност; другата ми казва от тест няма смисъл, за хапчета за цикъл е малко късно, чакай до датата, на която трябва да дойде, ако си бременна изходът е само аборт, а третият ми казва да правя тест на 15 ден и, че от ескапел нямало смисъл, а само съм си навредила.
Вече съм тотално объркана. Минали са само 9 дни , но живея в някакъв пълен стрес - сънувам кошмари в редките случаи, когато успявам да заспя, адски изнервена съм, буквално изпадам в нервни кризи - треперя цялата. Знам, че е твърде рано за притеснение - най- малкото цикълът ми все още не е закъснял. Но зная също и колко нередовен винаги е бил и шансът да дойде на време го свеждам до 0. Сега на 03.10 трябва пак да отида на преглед, в случай, че не ми дойде и не знам как ще избутам дните до тогава. Моля ви, дайте ми съвет. Нека, ако някоя от вас е пила тези медикаменти за предизвикване на цикъл, да ми пише. Напълно объркана съм от тези противоположни мнения на лекарите, при които бях. Направих всичко по силите си и все пак не мога да намеря спокойствие. А ми предстои най-важната година от следването и нещо като аборт би ми сринало психиката тотално. Моля за помощ и ви благодаря предварително!
Отговори с цитат