Виж само едно мнение
  #2  
Стар 11th February 2009, 15:39
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

За евтаназията при животни нямам мнение- или по- скоро то е спорто. Няма как да разберем желанието на животното, поради което не е редно да му се отнема, но от друга страна има случаи при които последните дни от живота му минават в страшни мъки, а това е само начин да му помогнем да си отиде по- скоро, с по- малко болки.....

При човека също ми е малко спорен момента, понеже за да вземе човек подобно решение, трябва да го е преживял или да е бил съпричастен с подобно нещо.И Аз днес мога да кажа,да ако се случи (живот и здраве) някой ден нещо, искам да умра спокойна и щастлива, а не в болка и страдание.....Но когато опре ножа до кокала твърде вероятно да променя решението си, все пак "Надеждата умира последна"
От друга страна има хора,които наиситна не са в състояние да взимат самостоятелни решения, поради болестта си или психическото състояния- за тях мисля, че няма какво да говорим- те ще си се мъчат
Съгласна съм за евтаназия когато става въпрос за възрастен човек, на който само се поддържа живота, тогава мисля че може да се приложи, може би само обаче когато има негово изрично желание преди да изпадне в това положение....
Няма угодия, в зависимост от състоянието на човека, от способността му да разсъждава.....
Но никой няма право да отнема човешки живот, без желанието на самия човек...дори и при тежка кома или нещо такова......просто няма как да разберем какво иска човека......
Ако обаче, човека е декларирал предварително желанието си, няма как пък да не му оставим правото на личен избор.......все пак евтаназията не може да се сравнява нито със самообийство, нито с нещо подобно....
Тя се прилага само в много крайни случаи
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат