Виж само едно мнение
  #946  
Стар 14th June 2010, 07:47
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Енджи, аз плодове не обичам. Но ям други въглехидрати. Всякакви - картофи, бобови, ориз, хляб. (Нямам предвид сладкиши, разбира се, и без това и тях не обичам). А бе не качвам, ама и не свалям. Още умувам накъде да я захващам.
Сине, преди години видях как става това с млякото с една моя много близка приятелка. И тогава доктор й го обясни, че е естествено. Няма как да помня всички обяснения, пък и на ония години ние нямахме информация, че да разбираме какво ни говорят. Отделно дето и много от изследванията, за които сега знаем, още ги е нямало. Сега от това, което чета, виждам много противоречия. Едни казват, че млякото е фантастична природно балансирана храна (има си протеини, въглехидрати и мазнини), други твърдят, че след детска възраст консумацията на мляко трябва драстично да се ограничи. За теб кое важи е въпрос на генетика. Но в едно съм сигурна - при еднотипно хранене организмът бързо се адаптира. Срокът е 40 дена. Право да ти кажа, мен повече ме притеснява комбинацията с домат. Това ми е любимата храна и ям целогодишно като невидяла. Мога само с това да живея. Сутрин още не съм си отворила очите и вече ръфам вместо ябълка. Обаче вече няколко пъти се случва следното:
Обикновено ставаше по сесии. Знаеш как е, четеш и не можеш да губиш време за готвене. Запасявах се с домати и яйца. Купувах един хляб и докъдето стигне. Не излизах да пазарувам. А хлябът, естествено, мухлясваше. Та ядях на ден домати, 1/2-1 филийка (само по 2-3 дена, после мухлясваше) и 2 до 3 яйца - варени или правени на тефлон. Резултатът първия път ме ужаси - мислех, че трябва да съм отслабнала при това оскъдно ядене, а за 3 седмици бях наддала 4 килограма. И всеки път, когато минавах на такова хранене, ставаше същото. Има нещо в доматите, което е дебелеещо. Или в комбинацията с протеини. При това яйцата нямат грам въглехидрат, за разлика от млякото. Впрочем, разбрах наскоро, че доматите май съдържат глюкоза. Още не съм го проверила със сигурност. Но и досега лятото, когато ям най-много домати и общо взето съм на салата, дебелея. Доколкото разбирам, индивидуалната реакция към храните е генетично обусловена. Та ти се наблюдавай и следи кантарЯ
Отговори с цитат