Виж само едно мнение
  #15  
Стар 17th December 2008, 21:55
Аватара на Favoritkata
Favoritkata Favoritkata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Пловдив
Мнения: 83
По подразбиране

Здрасти и от мен.Страхотно е наистина,че си взел по-сериозни мерки за справянето с проблема.Моите започнаха да излизат 7 клас някъде.В началото изобщо не обръщах внимание,после почнаха да ме дразнят,а накрая си загубих самочувствието за тях.Започнах да се смятам за грозна и т.н.тогава започнах да изпробвам какво ли не с надеждата ,че ще помогне.Бях ходила по едно време при една доцентка тук в Пловдив.Тя ми изписа рецепта,която трябваше да ми я забъркат.Беше като бяла каша.Викаше ме всяка седмица.Взимаше си старата рецепта,пишеше ми нова и пак си взимаше парите.Ходих така 3-4 пъти обаче всеки път едно и също.Май само за вътрешно пиене ми беше изписала Геритамин единия път и антибиотик ,който не помня,другия път.Тогава спрях да ходя поради финансовия натиск за лекарства и ходения при нея всяка седмица.Въпреки това имаше страшно подобрение,поне бяха спряли да ми излизат онези болезнени гнойни пъпки,които ми оставиха ужасни белези по двете слепоочия,като след шарка По-късно,малко като пораснах,отидох един път на козметичка,която ме посъветва да отида на ендокринолог.Отидох,имах проблем с хормоните,нередовен цикъл и т.н.Изписа ми Диане-35,което пих и до скоро.
Сега съм на 19 години и въпреки,че много рядко ми излизат пъпки,в повечко само покрай цикъл,кожата ми е ужасно мазна,което ми причинява и широки пори,които ако не ги почиствам редовно с ексфолиант,дори и с пръсти(което знам ,че е ужасно вредно,но какво да направя,много ме дразнят )се запушват и не се получават пъпки,колкото подкожни възпаления.Проблемът ми е същия и с косата-на 2 дни трябва да я мия ,сплесква се,абе изобщо много неприятно.Шампоаните за мазна коса изобщо не помагат,а знам,че не е хубаво да се мие много на често.
Мислех си за тази рецепта,която си постнал-този спирт с розовата вода,който ползваш,исушава ли ти кожата,защото моята като се исуши и почва повече да лъщи.В момента се мацам малко с крем Здраве вечер,подариха ми гел за измиване и лек крем от серията Nivea Visage Young,ама още не съм ги пробвала.Май ще трябва да се разделя и с пудрата и фон-дьо тена,някои казват,че са противопоказани,други че не вредят,мнения хиляди,макар че аз без пудра не мога да изляза.
Извинявам се ако малко се поотклоних,просто исках да споделя впечатления за този проблем и да питам за този лосион.Струва ли си да ходя пак на дерматолог или за мазната кожа няма лек?Защото съм съгласна с daymler има вариант пъпките да ги няма
Отговори с цитат