Виж само едно мнение
  #3090  
Стар 11th January 2018, 23:17
sunflower21 sunflower21 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2017
Мнения: 13
По подразбиране

Chocolate9, чувствам се длъжна да отговоря на публикацията ти, защото ме засяга лично. Разбирам, че работиш за доктор Илхан и по всякакъв начин си длъжна да прикриеш това, че има недоволни пациенти, за да няма отлив от бъдещи клиенти, но не приемам да бъда уличавана в лъжа.

Това, което съм споделила с тази госпожа на лично съобщение е самата истина. Не съм човек, който ще си измисля дори да съм недоволна от резултата си. Същата госпожа, на която споделих впечатленията си, като видя снимки от ревизията ми ме попита дали не ме е оперирал негов стажант. Тя ме попита. Аз не съм изразявала първа съмнение дали докторът ме е оперирал. Не само тя реагира по този начин, а и други хора. Написа ми също, че е комуникирала с някаква друга негова пациентка, която била оперирана преди 6-7 месеца и сега януари месец щяла да се подложи на retouches.

Също така друга негова пациентка, която е оперирал преди време и с която коментирахме резултатите си като видя резултата ми с насмешка каза, че явно много е паднало нивото на ревизиите му. Всички тези неща ги пазя и ако искаш мога да ти покажа цялата кореспонденция с тези хора. Не си измислям.

Нормално би било след като те попитат няколко човека дали те е оперирал стажант да започнеш да си мислиш дали е така след като не видиш доктора след операцията и той не се обади да ти каже как е минала дори на следващия ден. А и преди няколко месеца ти ми обеща, че ще видя снимки на носа си от операционната. Така и на видях такива снимки, ако изобщо съществуват.

Умишлено не споделях публично впечатленията си тук, а и не пиша аз първа на хората, които се интересуват от работата на доктора, за да ги настройвам негативно както искаш да го изкараш. Писа ми тази госпожа и споделих нещата както бяха, защото никой не пише, че после се връща за retouches, всички гледат няколкото избрани уау резултати във Фейсбук, които са реклама и си казват, че всичко е супер.
Предизвикваш ме да напиша впечатленията си публично. Добре. Странно как смееш да твърдиш, че нещо е лъжа като дори не си била там.

Марияна, която също не беше доволна от резултата си ми сподели и нейното мнение за болницата и не сямо тя. Искаш ли да ти покажа и нейното съобщение и мнението и за евтината болница и за младия и неопитен екип? Значи не е само мое мнение и не си измислям.

Относно ръкавиците, които не видях да слагат сестрите там, можеш да попиташ Зюлейха, която беше с мен, когато ми взимаха кръв преди операцията дали сестрата беше с ръкавици. Сестрата беше без ръкавици и аз се възмутих пред Зюлейха, защото в България никога не ми се е случвало да ми взимат кръв без ръкавици.
Първо ме бяха настанили в една стая, където така смърдеше каналът в тоалетната, че там не можеше да се влезе. Като дойде докторът в болницата и преди да влезе да оперира момичето преди мен му казах за това, в което той лично се убеди и ме преместиха в друга стая. Преди да ме откарат в операционната сестрата явно нескопосано ми беше поставила абоката (пак без ръкавици), защото после в операционната две сестри разбраха, че този абокат на свивката на лявата ръка не върши работа и сложиха един на китката встрани и един отгоре към пръстите. 3 абоката, които също не им вършеха работа, а аз се тресях от студа там докато ми дупчета ръцете. Най-накрая поставиха още един на дясната ръка на свивката, който свърши работа и се молех по-бързо да ме упоят, защото треперех от студ. Едната от тези сестри беше рускиня, защото ми говореше на руски. Бях с 4 абоката общо на двете ми ръце. После един месец лявата ми ръка беше синя. Съжалявам, че не съм снимала надупчената си ръка.

Може би аз не съм имала късмет, че се случи всичко това, но мога да се зъкълна, че това е самата истина. Дори да съм недоволна от резултата не бих си измисляла всичко това. Странно как така пламенно уличаваш някого в лъжа след като не си била там.

Също така трябваше да направя видео да се чуе как през нощта топуркаше плъх във вентилационната тръба и се опитваше да излезе, но за щастие имаше решетка. Знаеш ли какво означава това за човек, който има фобия от гризачи да очаква всеки момент да се появи това животно? Много съжалявам, че нямаше придружител с мен по същото време, за да докаже думите ми.

Защо никой не говори и дума английски в тази болница? Никой! Администрация, сестри...Ако не бях със Зюлейха да ми превежда при регистрацията как щях да се разбера с тях? Със сестрата, която минаваше на визитация през нощта се разбирах с жестове. И дума английски не знаеше. Иначе докторът постоянно повтаря как има пациенти от цял свят. Като има пациенти от цял свят и гради имидж на топ доктор би трябвало да осигури една сестра, която знае чужд език, за да може да се комуникира с пациентите. Все пак операцииите при него са доста скъпи и поне това би трябвало да направи. Не е ли така?

Докторът ме уверяваше как операцията ми щяла да е сложна и дълга. Също така ме попита в София на първата консултация дали първата ми операция е била кратка и предположи около час и каза, че е малко за такъв сложен случай като моя и да се приготвя за 2-3 часова операция в Истанбул.

Първо ревизията ми беше насрочена за 31 май. Обаче като отидох на първата консултация в Истанбул докторът ми каза, че ще е на 1 юни, защото не оперира ревизии два дни един след друг. Мисля, че още от самото начало се знаеше, че моят случай е ревизия, за да ми се дава дата, когато не се правят ревизии.

На 1 юни докторът закъсня за първата операция и мен като ревизия ме вкараха в операционната към 18.00 ч. и нещо. После докато ми сложат абокатите там мина време и най-накрая ме упоиха. Събудих се към 20,00 ч..

Зюлейха, която си беше тръгнала, защото мислеше че доста време ще отнеме ревизията ми също се учуди, че е минало всичко много бързо като и звъннах като се събудих. Ревизията ми е продължила час и половина. Доколкото знам от други оперирани техните първични ринопластики при доктора са били по 2 часа и половина. А ревизиите не са ли по-сложни? На базата на това, че моята щяла да е сложна ми беше определена и цена от 7200 евро. Не мина да ме види след операцията. Не се и обади. Нито на следващия ден. Седях и чаках в болницата без никаква информация какво се случва. Операционната сестра Джансу дойде към 14,00 ч. в болницата на следващия ден и мина да ме види и ме изписаха.

Мислиш ли, че такова отношение към пациента е нормално? Пациент, който се подлага на ревизия и има доверие в доктора си би трябвало поне да получи малко внимание. Да, докторът е много зает, но това не е оправдание.

После на последната контрола преди да си тръгна за България не получих епикризата си, за която бях предупредила, че ще ми трябва за 12 юни. Казаха ми, че не е дописано нещо в нея. 12 дни след операцията нямах епикриза. Обещаха ми, че ще и я изпратят по имейла. Няколко дни след това нищо не получих и ако си спомняш се свързах и с теб, за да си я поискам.Трябваше да моля за нещо, което би трябвало да получа след операцията.

Снимки мога да прятя и аз на когото иска. На тях се вижда кривящия ми нос вляво, "легналия полицай" над върха ми и очертаващия се остър хрущял вляво на върха.

На последната контрола ноември месец докторът ми каза, че ми е мазна кожата и затова носът ми изглеждал голям и да съм си сменила дерматолозите. Държа да отбележа, че инфекция на кожата на носа си нямам. Да, имам по-мазна кожа, особено след операцията. Мисля, че и други ще го потвърдят това, че след упойка има повече омазняване.

Доволните пациенти не пишат, но и недоволните не пишат, а споделят помежду си. Ти знаеш за хората, които се връщат за retouches и за недоволните, но се правиш че не съществуват.

Последно редактирано от sunflower21 : 12th January 2018 на 00:17
Отговори с цитат