Виж само едно мнение
  #22  
Стар 28th September 2007, 15:34
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Аз също съм бивша пушачка, спрях ги от раз в един момент след дългогодишно пафкане и няколко неуспешни опита. Трудно е, като излезеш някъде, не знаеш какво да си правиш ръцете. По това време горе - долу почнах да пия и противозачатъчни, по здравословни причини, та напълняването беше неизбежно. Но това не бива да ви плаши. Постепенно организмът се приспособява и си връща старите кила. Сега даже съм по - слаба от преди, без кой знае какви усилия. За спирането обаче най - важна е психическата настройка. Трябва да сте абсолютно убедени, че го искате, 100%, даже 102%. Направете го за себе си. Пуснете една търсачка и прочетете пак до колко гнусни болести водят цигарите, как скапват целия организъм. Ако не за здравето си, направете го от суета - представете си как кожата ви ще се скапе рано - рано, ще се сбабичосате преди връсниците си непушачи, никой няма да ви поглежда на улицата, а половинката ще се озърта за по - свежо и по - малко опушено парче, изобщо измислете си хиляди други причини, неща, които да ви мотивират. Спестените пари и те не са за подценяване, веднага могат да се вложат в някоя глезотийка, дрешка, грим, козметична процедура, сетете се колко пъти не сте си взимали нещо, защото ви се вижда скъпо и същевременно колко се ръсите за цигари. Ако кардиналната промяна ви стресира, успокойте се, че след време, година, две, пак ще си припалвате. А успеете ли да издържите толкова, вероятно няма да ви се пуши отново, поне при мен е така. Колкото до ефекта от спирането - той е без съмнение, сега се чувствам по - добре, не мириша на стар тютюнджия, кожата ми е по - свежа, всички ми го казват, преди имах все един такъв болнав тен, ноктите ми се чупеха, не можех да си пусна маникюр, сега нямам проблем, просто целият организъм си усвоява по - добре полезните вещества от храната. Хайде, че и аз написах роман. Не се съмнявайте, че можете!
Отговори с цитат