Виж само едно мнение
  #3  
Стар 25th August 2005, 20:28
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

1. За честотата е правилна препоръката - аз си ги правя също на 10ки. С паузи от 20 дена между тях (ако е повече от една десятка). При мен ефекта от масажа става видим обиковено 10 дена след края на десятката - това ти го казвам да не очакваш чудеса на 3-тия ден.

2. Мен ме боля първите два дена, при първата серия десятки. Ама не чак така страшно, и само по време на масаж....А целулита тогава ми беше много "втвърден", на 2 години (имах си го от последната, 3тата бременост и не си отиваше "сам").

А после, вече като съзнателно поизпробвах 4-5 масажиста (2 момчета и 3 момичета) установих следното:

- момчетата, ако са добре обучени (т.е. завършили кинезитерапия или рехабилитация в София или Русе), по-добре си контролират силата на ръцете при онова движение, което разбива целулитните гранули - ти се сещаш за кое говоря, онова дето боли. Момичетата или нямат достатъчно сила - то тогава масажа се обезсмисля като антицелулитен, брой го за релаксиращ, или се престарават със силата - а това води до силна болка и резултат, който ти описваш.

Така че по-добре изпробвай няколко масажиста. Това си е твоето тяло и никой не може да те обвини в нелоялност ))

Ако си в София, пиши ми, аз обещавам да си призная къде ходя на масажи и от кого съм доволна. За ефекта при мен съм писала из форума тук - порови се да го прочетеш, да не се повтарям.

А относно антицелулитните масажи дето уж си можела да си ги правиш собственоръчно у вас - това става само като поддържаща терапия при вече отстранени натрупвания )) Иначе забрави, чиста заблуда е.
Отговори с цитат