Виж само едно мнение
  #15  
Стар 23rd May 2010, 00:42
Аватара на KissTheSky
KissTheSky KissTheSky не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 9
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bendji
Цитирай:
Първоначално написано от lovebird
Еми..съжалявам, ако звуча грубо.
И аз...
ама какви са тези заболявания които не позволяват абсолютно никакъв спорт? Това е несериозно! Все има нещо което може да правиш, най малкото - разходка в парка през почивния си ден(дни)!
Не желая да се заяждам, но Бенджи...има такива болести. Дай да дам себе си като личен пример дори. И знаеш ли, не е е забавно, защото решиш ли да поспортуваш "повечко" може да се случат чуднички неща. А и мислиш ли, че с една разходка в парка се отслабва?


Колкото до момчето...
Това, което аз ще препоръчам (не като професионалист, и като човек с комплекси малко, който е прочел доста и също е със стремеж към заслабване) е малко спорт. МАЛКО!

Най-препоръчително е басейн, но гледай да си с треньор и да си му изяснил състоянието си. И както си обездвижен първо ще бъдат 5 мин с почвика, после 10 мин, 15 и така докато стигнеш до час. Но тъй като предполагам, че комплексите ще надделеят отиваме на Вариант 2.

Тичай навън. Ако не желаеш да те гледат разни хора как търчиш стани по-рано сутрин....6-7 часа. Гаранция, че хора почти няма по улиците, а и ако усетиш влошаване здравословно ще спреш. Това е по-добрият вариант защото не си зависим от дадено времетраене. Не е нужно да засилиш от началото да надтичваш колите..бавничко, сменяй темпо.

Другото е да качваш стълби. Не знам колко етажа е сградата, в която живееш, но не използвай асансьор. Някой път се качи и слез от последния етаж до първия.

Относно храненето ще се съглася с повечето хора тук - можеш да си вземеш нещо готвено от магазина, супермаркета това не е проблем. Микровълновата прави всичко..карофи се завират лесно, спагети и ориз..има в нета рецепти, написани като за идиоти колкото щеш...

Пий много ВОДА, спри бирата и колата за известно време. Добави и плодове - ягоди, череши и от време на време банани, но внимавай с последните, защото те са с нишесте. В момента струват ягодите и черешите около 2,50 килото на женския. Хамбургерите забрави! И сутрин закусвай! Много мои приятел(к)и са казали, че откакто са започнали да закусват сутрин има резултат. Ще стане малко с напъване но...И ако ти се дояде сладко или солено(което си е неизбежно) вземи черен шоколад 80% може да е, или мед. А за соленото...най-ниско калоричното е солетите.

И след като имаш здравословен проблем предполагам, че си на лекарства или? Ако да, ВНИМАВАЙ!

90дневната диета е решение, но в стремежа си да отслабнеш не прави грешката да минеш на плодове и зеленчуци само. Организмът има нужда и от други неща и особено, когато приемаш лекарства. Нека последното ти ядене да е към...19-20. : )


Мисля, че това е достатъчно. Все пак е хубаво да ни кажеш какво ти е състоянието. Астматик ли си нещо?
Отговори с цитат