Виж само едно мнение
  #3144  
Стар 27th July 2018, 14:57
ds_1307 ds_1307 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2018
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте
След като мина месец и половина от моята ринопластика, реших и аз да напиша няколко реда, за да споделя моя опит - дано да е полезен на всички, които все още се колебаят кой доктор да изберат.
Е, моят "ангел" се оказа д-р Емре Илхан. Никога не съм се колебала, че искам точно той да поправи моето носле... и някак много бързо нещата се случиха. Чаках само 6 месеца за датата, българската асистентка (страхотна е, наистина) ми помогна с всичко необходимо, отговаряше на всичките ми въпроси (къде от притеснение, къде от любопитство..) изключително бързо.
И така наближи датата на операцията (беше през Юни месец). В клиниката всички са много любезни, изключителни професионалисти! Последната консултация беше само 2 дена преди самата операция - за около 20 минути направихме план на новото носле, снимки, обсъдихме какво би ми пасвало най-добре. За да бъда честна, исках естествено носле, такова, което наистина да пасва на лицето ми .. и го получих
В деня на операцията бях малко притеснена (впрочем клиниката прилича на хотел, не създаваше усещане за болни хора, както повечето клиники тук в България). Слава богу, всичко мина много добре - събудих се около 2 часа след операцията и много ми се спеше (нито ми се гадеше, нито повръщах). През цялата нощ (на всеки 2 часа) в стаята идваше сестра, която ми промиваше нослето, мереше кръвното, слагаше системи ... и на другия ден около 12 на обяд ме изписаха (не бях посиняла, нито пък подута).
Наистина, първите 3 дена усещах голям дискомфорт (бях замаяна, изтощена, но пък успявах да дишам през носа въпреки силиконовите тампони). Имах придружител, който ми помагаше с храната (имах страшен апетит), с водата (трябваше да пия около 3 литра на ден), с промивките на носа (които бяха на всеки 2 часа).
На 5тия ден ми махнаха тампоните и се чувствах много добре. Вече бях започнала да се разхождам, да хапвам навън, да говоря повече, без да се уморявам. На 7мия ден докторът ми каза, че не изглеждам като наскоро оперирана (дали заради "добрите гени", както се пошегува той, дали заради това, че спазвах всички инструкции и се пазех много ...не знам, но бях много радостна). Позволиха ми да пътувам на 10тия ден, когато ми махнаха и лепенките от нослето.
Вече мина повече от месец от операцията и мога да ви споделя, че се върнах към предишния си ритъм на живот. И .. адски много харесвам носа си (получавам само комплименти за него от своите приятели и колеги).
Очарована съм от отношението, от подкрепата, от грижата.. от новото си носле
Отговори с цитат