Виж само едно мнение
  #6  
Стар 21st March 2007, 17:49
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Не знам от това , че съм учила животински Ембриология, Акушерство и Гинекология или от това, че принципно си се интересувам от всякаква медицина, но когато забременях се въоръжих с всякакви учебници и книжки за майки и неприятни мисли ми минаваха през първите две тримесечия:
- Сега му се образува сърчицето, дали ще започне да бие?
- Ох, сега му се оформят ръчичките и крачетата...
- Невралната тръба трябва да се е затворила... Днес съм на ехограф...Ох!
- Дали нараства нормално? Защо на две последователни снимки пише еднакви размери на еди какво си?
- Шести месец! Сега и да се роди преждевременно ще могат да го спасят, евентуално... Ама сърфактанта? Вече може да се прилага при новородени...
И това са само част от мислите, цитирани шеговито Не са заемали голяма част от ежедневието ми, разбира се, просто си минаваха през главата ми от време на време и стояха като едно на ум.
Бременността си е и голямо притеснение за някои мами. От здравословна гледна точка имам предвид. По- добре са тези, които не се интересуват, не четат и не разбират много. Ама пък ако не знаеш, че форлиевата киселина повлиява ранни малформации на нервната тръба , а пък лекаря ти пропусне да ти я даде в първите решаващи месеци
Знам ли, много ми се ще да замразя яйцеклетки. Притеснява ме пълната упойка и процедурата по- нататък, после ин витро ли ще ги оплождат и как ще се имплантират?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат