IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1211  
Стар 30th April 2013, 09:19
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от krokodil Виж мнението
На мен утре ще ми махне лонгетата, на седмият ден, оток си имам още между очите, последните поспаднаха видимо вече, но си имам секрети от носа.. Малко се притеснявам, защото са леко жълтеникави, примесени с кръв, надявам се, това да е нормално за 7 ден...
Нормално е, и аз имам. Даже като засъхнат, се задръства носа и се запушва. Не ти ли дадоха да го промиваш и мажеш с нещо?
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #1212  
Стар 2nd May 2013, 14:21
Аватара на _strawberry
_strawberry _strawberry не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 57
По подразбиране

rimi, бъди спокойна и аз бях по същия начин.Ако нещо те притеснява имаш ми номера )

krokodil - Нормално е, не се притеснявай
Отговори с цитат
  #1213  
Стар 11th May 2013, 14:29
Jeimy Jeimy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2012
Мнения: 5
По подразбиране

Здравейте !
На 12 юли ми предстои Септоринопластика при д-р П. Кабакчиев от болница Лозенец. Има ли оперирали се при него или чули мнения за него ??? С търсачката излиза много малко информация, стари мнения от хора, невлизали от 1 г. Надявам се да се намери някой по-нов негов пациент, който да ме успокои. Не знам дали това е правилното място за моя въпрос (ако не е - извинете).
Отговори с цитат
  #1214  
Стар 14th May 2013, 16:26
Maggioo Maggioo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 4
По подразбиране

Здравейте момичета, като за начало искам да ви поздравя за новите нослета, да ви пожелая възможно най-бързо възстановяване, а крайния резултат да ви зарадва Изчела съм може би всичко възможно и немога да се спра на лекар, който доказано да се справя умело с дългите нослета. От изчетеното разбрах, че това е най-сложната част от ринопластиката. Ако има доволни момичета ще се радвам някой да сподели мнение. Мм не разбирам, защо не мога да отварям някои снимки предполагам, че вече са премахнати.

Последно редактирано от Maggioo : 15th May 2013 на 15:42
Отговори с цитат
  #1215  
Стар 14th May 2013, 19:46
MiraM MiraM не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2013
Мнения: 3
По подразбиране

Здравей! Аз се оперирах при доктор Златанов от Военно-медицинска, страшен е. Отиди на консултация при него, смятам, че ще си приятно изненадана. На 10 ден след операцията можех да излизам, ако имаш въпроси, пиши ми
Отговори с цитат
  #1216  
Стар 24th May 2013, 12:36
Аватара на History
History History не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 13
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milkacaramel Виж мнението
Някой, ако може да сподели повече за възстановителния период..
И на мен много ми се искаше да имам повече информация какво точно да очаквам след операцията,но истината е,че колкото и да четеш,докато не го изживееш ,нямаш реално представа.Все пак помага да не се плашиш излишно,ако някой е разказал.Операцията-ясно,с пълна упойка,не боли.Излизането от упойка при всеки е различно.Едни говорят и буйстват,други просто се събуждат като от сън,аз повръщах много,но на мен си ми е чувствителен стомаха.Относно възстановяването,мисля,че при мен огромна роля изигра 24 часовото поставяне на ледени компреси.Първо,абсолютно притъпява дискомфорта и чувството за подуване и второ,до два дни нямах нито отоци,нито синини.Важно е и раздвижването след операцията,ако е възможно,човек не бива да се залежава за дълго,нито да спи на една страна.Аз останах 3 дни в болница.След махането на тампоните ходих 1-2 дни с марличка под носа,заради изтичащите секрети.После се сгъстяват постепенно,образуват се корички.Дишане почти нямам -на 10 ден съм.
Отоци и синини няма.Всеки ден се чувствам все по-нормално,дори първите дни ми беше кофти като гледам повече време надолу,налагаше се да полягвам,и това отпадна.Сега единствено се чудя колко време няма да мога да вдигам тежко,но ще видим след махането на шината.
Общо взето,първите 10 дни би било хубаво да може човек да си постои у дома,ако иска.Останалото е въпрос на търпение-възстановяване на формата без отоци и на дишането,разбира се.
Отговори с цитат
  #1217  
Стар 24th May 2013, 16:21
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Добро включване "History", много изчерпателно обяснено !
Като цяло си има и доста индивидуална специфичност във целият този възстановителен процес. Като се почне от самата интервенция и това колко е рязано и трошено, до начина на изпълнение и техника на операцията и до индивидуалните особености на всеки организъм !
Тук искам да отбележа този този турски специалист Авшар, който има специална техника и инструменти, които са най вече с цел по малка травматичност и по бързо възстановяване. Всеки специалист различно "пипа" и от вам и възстановяването ще протича различно.
Отговори с цитат
  #1218  
Стар 31st May 2013, 12:51
Аватара на History
History History не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2013
Мнения: 13
По подразбиране

Аз пак се включвам,понеже тук многократно беше задаван въпрос относно запушването на нослето.Искам да споделя своят опит и какво ми помогна.До 14 ден само промивах с физ разтвор и Стеримар,попивах внимателно с фитилчета от салфетка.Но имах чувсвото,че все повече се запушва!Накрая хванах помпичката за нос на малкия ми син.Тя е Baby Vac и е абсолютен хит сред майките!Да си призная,първият път когато видях как се ползва,косата ми се изправи,но като пробвах на себе си,установих,че нищо не се усеща.Колко пъти ни е спасявала тази помпичка!!!Странното и е ,че се включва към прахосмукачката,но на най-слабата възможна степен!Пробвала съм и на по-силната,пак нищо не се усеща,но тогава носа ми беше здрав!
Първо накапах разтвор и полежах,за да го поемат секретите,после включих помпичката и много внимателно,без да я допирам до лигавица никъде,я приближих до ноздрите.Човек си усеща колко навътре да я сложи( половин см).Не мога да ви опиша какво излезе от този нос!!!Напълни се целият резервоар!И сега дишам перфектно!Аз си мисля,че още имам оток,а то били жилави стари секрети.И на този ден от операцията всичко си е здраво,нищо не се усеща.Няма опасност от оток на лигавицата,т.к е за секунди и не се допира до нея.Направо се родих!Препоръчвам на всеки,който иска,да опита внимателно!
За съжаление ръчните помпички не вършат работа,т.к секретите са залепени доста нагоре.Съгласувах го и с доктора,разбира се.
Дано съм била полезна!
Отговори с цитат
  #1219  
Стар 7th June 2013, 05:10
dan33 dan33 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2012
Мнения: 7
По подразбиране

Здравейте! Искам да попитам вече оперираните.. колко време след ринопластиката сложихте слънчеви очила? Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #1220  
Стар 7th June 2013, 06:48
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dan33 Виж мнението
Здравейте! Искам да попитам вече оперираните.. колко време след ринопластиката сложихте слънчеви очила? Благодаря предварително!
Хирурзите казват да се изчака 2 месеца. От личен опит - и след втория месец не стой много време с очила, ще се появява дискомфорт.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:51.