IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 9th August 2006, 18:03
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Яворе, благодаря за отговора. За пълна промяна говоря, а не за пълна програма. Там предпочитам да съм будна ,за да се включа все пак
Искам да ми извадят всички зъби наведнъж, да ми завинтят нови и готово. Не мога да ходя на зъболекар, защото винаги влизам в ръкопашни схватки
__________________
Не плачи затова, че е свършило, усмихни се затова, че се е случило
Отговори с цитат
  #42  
Стар 9th August 2006, 18:40
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

той май ваденето на зъб е последна опция, преди това се опитва всичко друго като лекуване например
Отговори с цитат
  #43  
Стар 9th August 2006, 20:46
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Chujdata
Искам да ми извадят всички зъби наведнъж, да ми завинтят нови и готово. Не мога да ходя на зъболекар, защото винаги влизам в ръкопашни схватки
Не се залъгвай..ако си мислиш,че е по-добре с такива ,дето се "завинтват" се лъжеш доста...
А иначе няма нужда от ръкопашни схватки..просто си искай упойка и ще живееш дъъълъг живот Аз не сядам вече без упойка,без майтап!
А и на пациентите си направо почвам с това,когато знам,че ще ги боли....дори в повечето случаи ,понеже не виждат иглата даже не разбират какво правя...
Отговори с цитат
  #44  
Стар 9th August 2006, 20:48
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TedyK
той май ваденето на зъб е последна опция, преди това се опитва всичко друго като лекуване например
За мъдреците това не важи никак!Един път съм се мъчил да лекувам един горен и ми се разказа играта,но успях... и един път пробвах отново и се оказа с 5 корена и тва беше...Няма начин..а особено задържани в костта мъдреци(те са предимно долни) няма нищо друго ,освен махането им...
Отговори с цитат
  #45  
Стар 10th August 2006, 09:50
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране Re: Май не се повлиява по никакъв начин.Последният път,когат

Цитирай:
Първоначално написано от Анния
Apokliptika,искам да те попитам когато си в това състояние сутрин като се събудиш имаш ли чувството,че положението с отварянето на устата е станало още по-зле?Също и дали знаеш дали е добре да си правиш опити да си отваряш устата-вид раздвижване,или е по-добре да не травмираш ставичката допълнително?Ако занаеш,де!Благодаря
Да,определено имах сутрин чувството,че сутрин е по-зле.Не знам дали е добре да се правят опити за раздвижване,но по пътя на логиката и на болката,да ти кажа хич и не ми е идвало на ум да опитам,подобни опити биха били за мен в случая нещо като екстремен спорт
Отговори с цитат
  #46  
Стар 10th August 2006, 10:12
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране Re: Май не се повлиява по никакъв начин.Последният път,когат

Цитирай:
Първоначално написано от Анния
Също и дали знаеш дали е добре да си правиш опити да си отваряш устата-вид раздвижване,или е по-добре да не травмираш ставичката допълнително?
От опит глава не боли,ама тука е точно обратното.. .Обаче няма никакъв проблем да се пробва и да раздвижва...
п.п.проблемът няма нищо общо със ставата...Движението се възпрепятства не областта на ставата,а е обхванало някои от мускулите отварящи устата..В случая масетера..големият мускул,който е отсртрани на челюстта..От там е ограничението в отварянето...
Отговори с цитат
  #47  
Стар 10th August 2006, 12:32
pokahontas pokahontas не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 121
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
А и на пациентите си направо почвам с това,когато знам,че ще ги боли....дори в повечето случаи ,понеже не виждат иглата даже не разбират какво правя...
Е, как не знаят какво правиш? На мен два пъти са ми вадили зъб, и двата зъба бяха здрави, но единият беше тръгнал да расте на небцето, а другият ми го извадиха заради брекетите. Та знам какво е да ти сложат упойка и определено усещам как се забива иглата, а после и изтръпва мястото. Та какви са твойте пациенти, че да не учещат, много ми е странно това. Иначе мен въобще не ме е страх от зъболекари, толкова съм им навикнала покрай тия брекети и всички мъки с тях, че даже ми е приятно да ми вадят зъб. Даже последния път питах лекаря няма ли да го вади най-накрая, преди 10 мин ми беше бил упойката и ме беше хванала. Той много се учуди, каза, че съм първият пациент, който бърза да му вадят зъб, другите все ги било страх. 8)
А да те питам - при мъдреците ако родителите са нямали проблеми, като им растат, значи ли това, че и децата няма да се мъчат? Мога ли да съм спокойна за в бъдеще? Моите зъби са твърде големи, а челюстта ми е малка, затова и имам ортодонтски проблем, значи ли това, че ще имам проблеми с мъдреците, ако тръгнат да ми растат?
__________________
Ако искам да видя пеперуди, ще трябва да изтърпя две-три гъсеници.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 10th August 2006, 12:48
Анния Анния не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Добрич
Мнения: 49
По подразбиране

Благодаря на Апоклистика и Явор !
Апоклистика,пожелавам ти бързо възтановяване!Аз вече съм по-добре,дано и при теб е така!
На Явор пожелавам много професионални успехи!
Благодаря и на двама ви още веднъж!
Отговори с цитат
  #49  
Стар 10th August 2006, 13:08
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pokahontas
Цитирай:
Първоначално написано от yavor
А и на пациентите си направо почвам с това,когато знам,че ще ги боли....дори в повечето случаи ,понеже не виждат иглата даже не разбират какво правя...
Е, как не знаят какво правиш? На мен два пъти са ми вадили зъб, и двата зъба бяха здрави, но единият беше тръгнал да расте на небцето, а другият ми го извадиха заради брекетите. Та знам какво е да ти сложат упойка и определено усещам как се забива иглата, а после и изтръпва мястото. Та какви са твойте пациенти, че да не учещат, много ми е странно това. )
А да те питам - при мъдреците ако родителите са нямали проблеми, като им растат, значи ли това, че и децата няма да се мъчат? Мога ли да съм спокойна за в бъдеще? Моите зъби са твърде големи, а челюстта ми е малка, затова и имам ортодонтски проблем, значи ли това, че ще имам проблеми с мъдреците, ако тръгнат да ми растат?
Не се знае дали ще имаш мъдреци и дали ще има място за тях само защото родителите ти са нямали проблеми с тях...Много вероятно е да имаш такива ядове,тъй като казваш,че имаш големи зъби(което означава липса на място) иа млаки челюсти...Въпроса се решава много лесно с направята на ОРТОПАНТОМОГРАФИЯ или, както я наричат още "панорамна снимка на челюстите"..На нея прекрасно се вижда има ли ги,няма ли ги .ще порастнат ли или ще са ретенирани(задържани в костта) и така..
За упойките естествено ,че ще усетиш ,ако ти слагам на небцето или към гърлото за долни зъби,но така също зависи и от техниката на поставяне ,а и не на последно място от размера на
иглата Така че не бъди сигурна,че се усеща винаги...А за това че "усещаш" ,че ти изтръпва..ами да,нали това е целта на самата упойка??
Поставил съм доста упойки и знам как реагират пациентите ми..А те са нормални хора иначе...
Отговори с цитат
  #50  
Стар 10th August 2006, 13:12
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Анния
Благодаря на Апоклистика и Явор !
Апоклистика,пожелавам ти бързо възтановяване!Аз вече съм по-добре,дано и при теб е така!
На Явор пожелавам много професионални успехи!
Благодаря и на двама ви още веднъж!
Няма защо!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растемимъдрецкакводагоправя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:55.