IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2981  
Стар 21st June 2011, 00:41
Аватара на long_smile
long_smile long_smile не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Kyustendil - BG , Tomar - PT
Мнения: 127
По подразбиране

Много упустя тук последните дни...........
__________________
Малка е ползата от очите когато умът е сляп

http://www.youtube.com/watch?v=vQM2c...eature=channel
Отговори с цитат
  #2982  
Стар 21st June 2011, 04:18
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Мама Миа , искам да те питам нещо , но по някаква причина не мога да ти пратя лично съобщение . Би ли ме извадила от игнора за няколко дни , за здраве е въпроса .
Много се извинявам на всички , после ще изтрия поста си .
Отговори с цитат
  #2983  
Стар 21st June 2011, 15:49
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Пустичко е, да - с това хубаво време.
Чак нямам какво да споделя, освен че хората лятото отслабват, аз качвам Череши хапнах 1-2 пъти, ягоди - пак толкова. Купешките не ме влекат, а и черешите вече са с червеи
Обаче яко наблягам на тиквички - позаринаха ме от провинцията и се потя над скарата всяка вечер.
Отговори с цитат
  #2984  
Стар 23rd June 2011, 10:27
Аватара на Marina.J
Marina.J Marina.J не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 30
По подразбиране

Здравейте!
Реших да се включа във вашата групичка и се надявам да подобря хранителните си навици. Ще се опитам да прочета всичко, но ще отнеме време и се извинявам предварително, ако задавам вече обсъждани въпроси.
Преди 4 месеца родих две малки мъжленца и сега искам да се оттърва от килограмите, които натрупах по време на бремеността. Засега смятам да само за закуска да приемам въглехидрати, и то най-вече плодове (в този сезон е просто грях да ги спра) или овесени ядки със сушени плодове. Хляба мисля да го спра изцяло.
За спорта, още се наканвам ама ще стигна и до фитнес залата де. Засега обаче правя само упражнения с количката

Ами хубав ден на всички!
Отговори с цитат
  #2985  
Стар 23rd June 2011, 13:26
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Marina.J, добре дошла при нас !!! Кърмиш ли бебоците?
Понеже имам вземане-даване със скоро родили майки (и аз една от тях, но вече не толкова скоро - година и 2 месеца), та при доста от тях, които нямат опит с "диетуването" доста добе повлия т.нар. "90-дневна диета".
Аз не съм фен на някакви си "диети" (някой ще ми казва на мен кога и какво да ям), но това е базирано на принципа на разделното хранене и може да се превърне в постоянен хранителен режим. За 90 дни човек свиква горе-долу как да съчетава храните и предполагам, че това е идеята. Има някакви изцепки, които можеш да избегнеш - сладкиши във въглехидратния ден, пици някакви...., но като цяло мисля, че добре насочва (не съм гледала в пълни подробности).
Отговори с цитат
  #2986  
Стар 23rd June 2011, 14:04
Аватара на универсален
универсален универсален не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1 134
По подразбиране

Отдавна ме изкушава тази тема и въпреки, че не се чувствам съвсем в 'свои води' в нея, ще си позволя плахо да споделя моят хранителен режим.

Закуска - кафе с малко пудра захар(другата ми свърши преди 2 месеца и все забравям да си купя). Мляко слагам, ако имам, но не купувам и него, та не слагам

Обяд - сандвич купен от магазин, изяден на крак.

Вечеря - най-често пица, или домати с кашкавал, някакъв салам и хляб и каквото друго има.
За десерт ям шоколад(не често) и най-вече ябълков щрудел, или друг тип тестен сладкиш.
Отговори с цитат
  #2987  
Стар 23rd June 2011, 17:13
Аватара на Marina.J
Marina.J Marina.J не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 30
По подразбиране

Мерси, аниК. За жалост само 3 месеца и половина ги кърмих.
А за тази 90-дневна диета съм чела, но честно казано не искам така да ми се разделя храната - един ден въглехидрати, един ден белтъчини и тн. Пък и обичам и месце да си хапвам
Мислех си за нисковъглехидратен режим, но и там е вече крайно. Явно си правя мои си режими. То важното е да имат резултати де, ама съчетани със спорт, мисля че няма как да не стане.
Ти бързо ли си възвърна килограмите? Моята бременност беше в последния месец много тежка и бях почти през цялото време на легло, та това също оказа някакво влияние. Иначе преди това се стараех да се движа, правех упражнения за бременни и така.

универсален, този режим не е много много за тази тема.
Отговори с цитат
  #2988  
Стар 23rd June 2011, 17:16
Аватара на Marina.J
Marina.J Marina.J не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 30
По подразбиране

А забравих да попитам. Видях, че сте писали до 500 гр плодове на ден. А това важи ли, ако искаме да си направим няколко плодови дни подред?
Аз реших днес да ми е разтоварващ ден - изядох 2 ябълки и около 300 гр ягоди. По-късно мисля още 300 гр да опаткам
Отговори с цитат
  #2989  
Стар 23rd June 2011, 19:50
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Marina.J, добре дошла и от мен! Успех в начинанието ти! Пусни някое примерно меню

Аз последната седмица хич не съм физически активна и вече ме е срам, едно гузно ми е такова Храната е ок, само онзи ден включих и един сладолед. Отдавна не ми се беше случвало. От утре се стягам наново.

За днес менюто:
закуска - ягоди
обяд - тиквички на пара, 2 филии хляб
вечеря - зелена салата със зехтин и моцарела
Отговори с цитат
  #2990  
Стар 24th June 2011, 02:36
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Marina.J, аз и с двете бременности си върнах килограмите за 2-3 месеца, но не съм качвала по много, а и съм леко вманиачена. Бременността с близнаци не може да се сравнява - не ти е било леко Попитах за кърменето, за да имам идея дали някои ограничения не биха го повлияли.
Както казва Shandi, постни някои примерни менюта, пък ще ги коментираме.
За плодовите дни по мое мнение килограм плодове, разделени на няколко приема, като на едно хранене се приема само 1 вид плод.
Аз поне 5 години се храних нисковъглехидратно (след първото раждане, та до февруари тази година). Започнах да включвам и въглехидрати тук-там, но все още храненето ми е повече протеиново, з'то забелязвам, че В ми забавят метаболизма
Shandi, и аз засега имам само 1 сладоледено прегрешение и гледам да не повтарям
Abbi много отдавна не е писала - и тя беше "по сладоледа"
MamaMia, бързо на отчет!!! Съвсем се загуби!

Аз съвсем сериозно си играя с едни 2 кг на седмица - уийкенда ги качвам, през седмицата ги свалям
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:24.