IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Хранителни режими > Диети


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1231  
Стар 1st May 2010, 14:06
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

ето моето меню за днес:
пълнозърнеста питка със сирене(около 150 гр.), вода с мед
телешко със зеленчуци(лук,моркови,грах)
2 ябълки, мляко с нес
пилешка пържола-150 гр., 1 филия хляб
голяма салата
сладолед
Отговори с цитат
  #1232  
Стар 1st May 2010, 19:30
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Ето моето меню за днес

закуска:две палачинки с течен шоколад/ от години събота и неделя това да закусваме и традицията не трябва да се нарушава /

1 кафе с мляко

обяд:паниран аржентински хек и овчарска салата

следобед:1 кафе с мляко и бита сметана и сок портокал

вечеря:мусака с две филийки "Вита".

Айсче,с туй намигане ще развалим мерките май
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #1233  
Стар 1st May 2010, 22:07
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от *axeny*
Първо: НЕ СЪМ СЪГЛАСНА, ЧЕ ДОКТОРИТЕ НЕ СА КОМПЕТЕНТНИ, аз винаги съм попадала на много отзивчиви и човечни лекари (винаги, когато ми се е налагало да прибягвам до лекарска помощ, дори за настинка или когато миналата есен например имах сериозен световъртеж - нищо общо с храната). Знам, че не е съвсем по темата, но ми е писнало от такива компетентни хора, които толкова много разбират от всичко, че си позволяват да дават оценки, да обобщават, та дори да съдят! Щом сте майка, значи сте достатъчно зряла и разумна, че да знаете, че единственото, което е нужно но човек понякога е приятелско рамо, любов и разбиране. Ама и вие явно не сте много наясно с психическото състояние на хората с хранително разтройсто: защо гладуват? - защото мислят, че така повече ще ги харесат. А това значи, че явно в дадения момент не се чувстват достатъчно уверени в себе си, харесвани и обичани. А след като една майка се интересува да пише в този форум и да откликва най-вече на отговорите на едно момиче, което си признава, че има проблем, то вероятно нейното собствено дете е имало проблем. И защо се е стигнало до това - да не би и нейното дете ( дъщеря най-вероятно) вместо разбиране да е срещала остра критика?! И защо, когато някой има нужда от помощ и признава грешката си трябва да среща упреци?! Не мислите ли, че той достатъчно се упреква сам, че е стигнал до това положение?!
Ако не разбирате това, което ви казвам, явно няма смисъл да обяснявам повече.
Само че Mis_Murderer, както и всички други, имат право да пишат и да питат. Дълбоко се съмнявам някой да е толкова безгрешен, че да е способен да съди другите. И това, че трябва да си намери друго занимание и развлечение май вече съм го чела. Ако това, което й е нужно е помощ и приятел, аз съм готова да й го дам, доколкото мога.
И да ми се палииш и да не все ми е тая. Знам защо и какво пиша.Сигурна съм, че Мис Мърдър също добре ме разбира. И да майка съм принципно. Детето ми слава на Бога няма анорексия. Това което си написала само подкрепя моя пост. Момичето има нужда от приятелска подкрепа , а не от лечение прочетено от учебника, нито пък някой да и казва какдво и по колко да яде. Анорексията е болест на психиката , а не на храносмилателната система. В момента в който спре да мисли за храната като нещо което трябва да се обмисля и планира, значи вече не е анорексичка. Повече няма да коментирам. Който иска ще си вземе бележка.

Еланор, благодаря за доверието. Относно храната ти ....малко като количество и качество. Хранете се бе хора. Гладуването няма да ви помогне да отслабнете.
Отговори с цитат
  #1234  
Стар 2nd May 2010, 07:10
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Айсче,с туй намигане ще развалим мерките май
Нищо ни няма :P Аз вчера както и предполагах си хапнах Рафи покрай разходката (220 грама Сникърс и ванилия с бисквити...естетвено винаги избирам най-сладките хахаха),а вечерта пихме мента със спрайт,а после взеха пиле на грил (не са ми от любимите..не знам с какво ги мажат,но ми седят мазни и обирах бялото месо само)+салата от домати и краставици и като се прибрах рано рано(към 22 часа) си изядох една Активия с мюсли и ягоди(290 грама) с няколко бисквити на Нестле и парче сирене с краставица и си легнах наядена и доволна
Отговори с цитат
  #1235  
Стар 2nd May 2010, 14:52
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Айсче,с туй намигане ще развалим мерките май
Нищо ни няма :P Аз вчера както и предполагах си хапнах Рафи покрай разходката (220 грама Сникърс и ванилия с бисквити...естетвено винаги избирам най-сладките хахаха),а вечерта пихме мента със спрайт,а после взеха пиле на грил (не са ми от любимите..не знам с какво ги мажат,но ми седят мазни и обирах бялото месо само)+салата от домати и краставици и като се прибрах рано рано(към 22 часа) си изядох една Активия с мюсли и ягоди(290 грама) с няколко бисквити на Нестле и парче сирене с краставица и си легнах наядена и доволна
Изумяваш ме - как ги поддържаш тия мерки? Благородно завиждам!
Аз днес уж щях да го карам по-леко... А как го нагодих...
150 г кисело мляко с мъничка жълта ябълка, нарязана вътре
1 банан
100 г печени тиквички + 200 г картофено пюре
4 парченца шоколад Milka с цели лешници
140 г сладолед (ванилия със сладко от вишни, което е много малко всъщност xD)

И съм гладнаааа... Бързо, съвети какво да ям? Всъщност изобщо мога ли да ям още
Отговори с цитат
  #1236  
Стар 2nd May 2010, 16:33
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

днес нали е почивен ден и го отдавам цял ден на хапване:
закуска- хлебче от пълнозърнесто брашно със сирене
обяд- дроб по селски, 1 филия хляб, малко салатка
следобяд- мляко с нес, 2 ябълки
вечеря- пил. пържола-150 гр., 1 филия хляб, много салата, сладолед
Отговори с цитат
  #1237  
Стар 2nd May 2010, 17:21
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elanor
Изумяваш ме - как ги поддържаш тия мерки? Благородно завиждам!
Движението му е майката! Ако ядеш,колкото изразходваш няма как да качиш И ти се движиш много,а и си млада-много млада все още и няма за какво да се притесняваш!
Отговори с цитат
  #1238  
Стар 3rd May 2010, 08:35
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Цитирай:
Първоначално написано от elanor
Изумяваш ме - как ги поддържаш тия мерки? Благородно завиждам!
Движението му е майката! Ако ядеш,колкото изразходваш няма как да качиш И ти се движиш много,а и си млада-много млада все още и няма за какво да се притесняваш!
Бррр, днес осъзнах, че си права: вчера на рождения ден измуах () поне кило сладолед (Нирвана с карамел и орехи, Нирвана с ягоди и бисквитки, четвърт парче боровинков сладоледен чийзкейк & четвърт парче сладоледено тирамису - и от двете обаче ядох само сладолед), а днес съм отслабнала ^^ Нямам кантар, ама по дрехите и в огледалото се виждам Сигурно е от тичането (5 пъти миналата седмица), но във всеки случай вече не мисля да се лишавам от сладолед. Даже вчера видях в супера някакъв Zero с 0% захар и 0.5% мазнини - мога да го пробвам (макар че съм по-склонна да си взема Рафи xD).
Хубав и слънчев ден на всички! ^___^
Отговори с цитат
  #1239  
Стар 3rd May 2010, 09:46
tsvety tsvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез MSN до tsvety
По подразбиране

Да се намърдам и аз в темата за сладоледите - 0% захар и 0% мазнина означава само химия и никакво масло или мляко или яйца или човешка храна, поради тази причина мене вече сладоледи и сладкиши не ме излушват изобщо. Не ви ли плаши мисълта, че не се знае какво има в храни с 0% от това или онова
Отговори с цитат
  #1240  
Стар 3rd May 2010, 09:47
tsvety tsvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез MSN до tsvety
По подразбиране

Упс - правописна грешка - изкушават, а не изслушват ...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:16.