IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1361  
Стар 25th May 2010, 12:37
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

здравейте! след неделното почти безразборно ядене, вчера се представих значително по-добре. ето, очаквам мнения:
закуска- мюсли с мляко
междинно-череши
обяд- пилешка супа
следобяд- 50 гр. мюсли, 1 ябълка, мляко с нес
вечеря- извара, голяма салата(маруля, краставици, царевица, чеснов сос), сладолед
Отговори с цитат
  #1362  
Стар 25th May 2010, 13:06
moondance moondance не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Здравейте!Моля ви нека някой ми каже какво значи здравословно хранене и колко е една нормална порция, така че да се задържи теглото и колко е нормалният калориен дневен прием? различните таблици ми показват различни неща и съвсем се обърках
Отговори с цитат
  #1363  
Стар 25th May 2010, 14:05
tsvety tsvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез MSN до tsvety
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moondance
Здравейте!Моля ви нека някой ми каже какво значи здравословно хранене и колко е една нормална порция, така че да се задържи теглото и колко е нормалният калориен дневен прием? различните таблици ми показват различни неща и съвсем се обърках
Иди на диетолог или не чети таблици. Сещаш ли се, че количеството калории за мъж е по-различно от за жена. Ако си висок 1.50 е различно от ако си 1.80. Ако спортуваш не е същото, като ако работиш на компа по цял ден. Едва ли някой може накратко да ти измисли режим, без да опишеш подробно себе си (като физика) и ежедневното ти натоварване.
Отговори с цитат
  #1364  
Стар 25th May 2010, 14:06
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Ами ще ти го обясня аз как го разбирам. А за точна дефиниция - Google...
-> Набавяне на необходимите за организма хранителни вещества, без това да натоварва излишно храносмилателните органи, без да се нарушават възстановителните функции на организма, без се засяга здравето на органите и цялостно на тялото... При такова едно хранене, тялото укрепва имунната система, възстановява по-бързо, заредено е с енергия. Минимализират се хранителните отпадъци, които попадат в тялото чрез храните, комбинациите м-у тях и/или хранителните навици...

Големината на порциите е индивидуална. Теглото зависи не само от големината на порцията, а от самите храни, начина им наприготвяне, комбиниране, хормонален баланс, сън, стрес, кръвообращение, и самите мускули. Оттам и цялото ти здраве и двигателна активност също отказва влияние върху това. Разбира се и други неща играят роля - като наследственост, лекарства и т.н...

Тези таблици с калориите не ги гледай много много... За всеки човек е различно колко калории ще усвои от 1 храна... Когато се комбинират храни - тогава вече това изчисляване е мазаница... С мой бивш треньор бяхме на море преди 3 години и там калориини ми разход, изчислен по такива таблици беше 3-4 пъти повече от приетите калории с храната... За 4 месеца на такъв режим качих 8кг мускули... Други треньори и лекари не вярваха на това и казваха, че нещо сме се объркали... Дрън-дрън. Въпросът с калориите е строго индивидуален. По-скоро научи правилата на хранене, комбинирането на храните, кога и какво да ядеш. Разходът на енергия също е строго индивидуален...
Отговори с цитат
  #1365  
Стар 25th May 2010, 15:04
moondance moondance не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Много благодаря за отговорите

имам кила за сваляне, но не ща да пазя диети, а да намаля храненето до здравословната златна среда и да поспортувам..само че като незнам колко е златната среда
ако взема примерният разход на енергия по таблица за желаните от мен килограми и започна да се храня като броя калориите, дали ще се получи?
Отговори с цитат
  #1366  
Стар 25th May 2010, 16:09
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Никой не те кара да спазваш диети... Къде по-добре е да имаш 1 постоянен балансиран и здравословен хранителен режим. А и да се поддържаш физически разбира се. Това е напълно достатъчно!!!

Средата ще си я направиш ти - според твоите вкусове, според твоите възможности и т.н. Прочети малко за разделно хранене, хранителни пирамиди, правила на хранене... Това мога да те посъветвам, за останалото - най-много да отговарям на въпроси...

И да броиш, и да не броиш - ако тялото ти няма нужното, може да ядеш като... (да не прозвучи грубо - че тук ме имат за грубиян и сумати още определения) и пак да си гладна! За това - горния абзац и действие. Успех
Отговори с цитат
  #1367  
Стар 25th May 2010, 16:25
moondance moondance не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender
Никой не те кара да спазваш диети... Къде по-добре е да имаш 1 постоянен балансиран и здравословен хранителен режим. А и да се поддържаш физически разбира се. Това е напълно достатъчно!!!

Средата ще си я направиш ти - според твоите вкусове, според твоите възможности и т.н. Прочети малко за разделно хранене, хранителни пирамиди, правила на хранене... Това мога да те посъветвам, за останалото - най-много да отговарям на въпроси...

И да броиш, и да не броиш - ако тялото ти няма нужното, може да ядеш като... (да не прозвучи грубо - че тук ме имат за грубиян и сумати още определения) и пак да си гладна! За това - горния абзац и действие. Успех
[hugs] for "mindbender"
сега почвам да чета
Отговори с цитат
  #1368  
Стар 25th May 2010, 17:36
Аватара на glamour92
glamour92 glamour92 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 6
По подразбиране

И аз да се разпиша:
Закуска:топла вода с лимон-към 400мл
1 кафе без захар
2 филии "Бонус" с масло
1 грейпфрут
Обяд:3 ябълки
Вечеря:риба на фурна
задушени зеленчуци
Мисля,че е г/д добре
Отговори с цитат
  #1369  
Стар 26th May 2010, 08:59
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

ето за вчера, според мен хич не е добре, но все пак кажете и вие:
закуска- 1 геврек, мляко с нес
обяд- пълнени гъби, 2 моркова
по- късно- 1 парче баница(не беше планувано)
следобяд- 1 лимон, череши, мляко с нес
вечеря- 2 купички мюсли, кисело мляко, сладолед
Отговори с цитат
  #1370  
Стар 26th May 2010, 19:46
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Miss_Murderer
ето за вчера, според мен хич не е добре, но все пак кажете и вие:
закуска- 1 геврек, мляко с нес
обяд- пълнени гъби, 2 моркова
по- късно- 1 парче баница(не беше планувано)
следобяд- 1 лимон, череши, мляко с нес
вечеря- 2 купички мюсли, кисело мляко, сладолед
Много са ти въглехидратите, не мислиш ли? По принцип се справяш много по-добре, тъй че да кажем, че е било единичен случай.
Аз днес ядох 3 топки сладолед (бишкоти, натурален шоколад с портокал, горски плодове), чиния варен боб + малко сирене, купичка ягоди. Но ме цепи главата много яко ://
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:01.