IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th July 2010, 17:32
Аватара на Chiara
Chiara Chiara не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 15
По подразбиране Ниско кръвно в резултат на диета

Здравейте!

Всеки път, когато реша да огранича яденето си по някакъ начин - било то ако искам да се придържам към диета или просто огранича захар / мазнини / въглехидрати, кръвното ми пада след известно време и не се чувствам добре, а пък да не говорим за евентуални тренировки. Бих описала това, което изпитвам точно като някакъв вид недостиг...

По принцип съм слаба - 51 кг при ръст 167 см. (23 г.) и нямам нужда от диети, а никога и не съм успявала да изкарам повече от един ден на диета. Говоря генерално - ето сега например искам да огранича мазнините и захарите. Организмът ми обаче се противити моментално и следва - ниско кръвно, разтреперване, неадекватност и в накрая - връщане на първа позиция, в която в крайна сметка изяждам това, което съм опитала първоначално да огранича. Съответно, не много по-късно вече се и чувствам по-добре.

Като цяло, кръвното ми е ниско така или иначе. Не пия кафе, защото от него се разтрепервам.

Има ли още някой, на който да му се е случвало същото нещо? Нормално ли е или..? И също, смятате ли, че евентуално всички тези симптоми биха изчезнали след като се адаптира организма?

Благодаря.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th July 2010, 17:42
tsvety tsvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 181
Изпратете съобщение чрез MSN до tsvety
По подразбиране

Ако имаш ниско кръвно, не би ли трябвало да се чувстваш добре от кафето? Аз бях точно така като тебе навремето, само че не пиех още кафе и когато започнах да пия редовно - всички тези проблеми се изпариха от раз.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th July 2010, 09:30
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Кафето не е решение, а заобикаляне... Така че проблемът си седи.

Правилно хранене, движение, кислород, каляване, без стрес.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th July 2010, 10:38
pticasprujina pticasprujina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Бургас
Мнения: 55
По подразбиране

Пий повече вода. Аз преди винаги съм била с ниско кръвно, но откакто се научих да пия поне по 1,5 л вода на ден, намам този проблем.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th July 2010, 11:04
Аватара на Chiara
Chiara Chiara не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 15
По подразбиране

Здравейте момичета, благодаря много за отговорите!

Много е странно наистина, но при ниското ми кръвно (което дори в последно време е по-близо до нормалното, отколкото до много ниското) пиенето дори на съвсем малко кафе или капучино ме разтреперва страшно много. Ставам много неадекватна и ми трябват поне 2 часа, за да се върна пак към нормалното си състояние. Ето защо, избягвам кофеина като цяло.

Иначе, вода пия поне 3 л. на ден - навик или нужда - не знам, но от малка пия много вода, но промяна няма.

Единственото, с което си обяснявам това разтреперване, когато опитам да огранича дадена храна е евентуалното адаптиране на организма ми. В крайна сметка обаче така и не съм в състояние да разбера дали това е причната, тъй като се получава затворен кръг и след падането на кръвното не успявам да изчакам, за да видя кога ще се почувствам по-доре.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th July 2010, 12:09
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

От цялата работа не разбирам защо някой, който е добре здравословно, изглежда добре без специални диети, чувства се добре и пр. иска да ограничава нещо в храната си. Очевидно от самосебе си поддържаш добър баланс на хранителните макросъставки. Вероятно си генетично благословена. И наистина като махнеш нещо, просто съсипваш баланса. Затова се разтреперваш от кафе - кофеинът възпрпятства по особен начин (темата е дълга) усвояването на храната и ти нарушава баланса в организма. Затова на практика получаваш същите симптоми. По принцип се препоръчва, когато искаш да поддържаш добър хормонален баланс (т. е. добър метаболизъм), да не пиеш кафе. Ние повечето хора сме дефектни и едно повече или по-малко не ни пречи. Най-малкото няма как да го забележим. Но ето че при теб е очевадно. И да знаеш, че няма нищо страшно в консумацията на въглехидрати и мазнини. Необходимо е. Лошо е да злоупотребяваш с тях. Не се поддавай на съвременните пълни видиотявания по въпроса и на разните повици за здравословно хранене. В повечето случаи са отправени от хора и организации, които са си просто абсолютно неграмотни по въпроса. Или от компании, които продават нещо и трябва да ти вменят чувство за грешка, за да ти пробутат някаква стока. Добре си си и докато е така, нищо не променяй. Разбира се, с възрастта ще се наложи, но не сега. Само избягвай жълтък, карантии и мазнина от червено месо. Това не значи обаче, че са табу. Растителни мазнини си яж.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th July 2010, 12:23
Аватара на Chiara
Chiara Chiara не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 15
По подразбиране

Дундьо, благодаря - много оценявам отговора ти!

Разбрал/а си точно какво имах предвид. И не, не, че имам нужда от диети - както каза и ти - добре съм си и така. Но ми е много странно като цяло как организмът ми всеячески се противи и исках да разбера дали евентуално има и някой друг, който се е чувствал по същия начин.


Като цяло, си мислех, че е възможно в мен да е дефекта, след като никой, които познавам или с когото съм говорила не е имал подобен "проблем" като моя. Но, както каза ти - погледнато от друга гледна точка, може пък да не е проблем, а именно нещо положително. Наистина досега не се бях замисляла.

За кофеина ми е много интересно - сега ще се поразровя малко и ще прочета.

Още веднъж - благодаря за коментара!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th July 2010, 12:42
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Киара, ако ти е интересно, прочети "Зоната" на д-р Сиърс, ако още не си. Това е революция в науката за храненето и е признато от всички. Има книга "Ние и Зоната" от български екип доктори, има я на пазара. Но оригиналът е по-интересен и по-подробен, с описание на много експерименти и на достъпен език. Хубавото на българската книга е, че въвежда типичните наши храни, от нашия пазар. Освен това обяснява Зоната, защото оригиналът на Сиърс е от 99 г. и вече не се намира. Прочети я за информация, ще получиш отговор на много въпроси.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 9th July 2010, 14:22
Аватара на Chiara
Chiara Chiara не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 15
По подразбиране

Благодаря за препоръката.

По принцип не си падам по книги за диети и за това не съм я чела, но щом казваш, че има интересни експерименти и че би била полезна, може и да си я взема. Мерси
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th July 2010, 15:20
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Не, това не е книга за диета, спокойно. При това ти казвам да я прочетеш, за да намериш някои отговори. Само това.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Нискокръвнорезултатнадиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:31.