IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1841  
Стар 4th May 2011, 12:26
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от maminomimi Виж мнението
Вчера ми докривя от нещата, които ми наговори този доктор и за това пуснах поста. Не съм искала да стресна никого!
Аз пък ходих при двама мамолози преди операцията, щото имам мастопатия и ги питах какво им е мнението за увеличаване на бюста.
Единият също слага импланти и веднага ми показа снимки на снаха си на която е подарил цици за сватбата.
Другата беше жена, тя също каза, че няма проблем за нея, само ме прудупреди, че трябва да се преглеждам на специален мамограф, защото на обикновен нищо не се виждало от импланта.

Ако беше толкова черна прогнозата, едва ли хирурзите щяха да слагат импланти на близките си.

Просто си попаднала на такъв лекар
__________________

Умният сам си създава щастие !
  #1842  
Стар 4th May 2011, 12:52
Аватара на infinity*
infinity* infinity* не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 69
По подразбиране

Относно мамографа, този доктор ми каза че изобщо не трябва да се преглеждам след операцията на такъв апарат, защото се травмирали гърдите и по-специално жлезистата тъкан на гърдата от натиска на импланта и апарата и било изключително противопоказно.Не ми спомена за друг мамограф подходящ за оперирани, но вероятно има. Каза че добрия специалист може да разпознае заболяването и с ехограф. Не зная до колко е вярно това, просто споделям. Каза също и че всяка диагностика след операция за уголемяване на бюста е много по сложна и трудна. А мамографа щели в най-близко бъдеще да го премахнат като изследване,както било в по-развитите страни, защото имало много установени случаи на заболели от рак в следствие на лъчението на апарата. ПАК ДА ПОВТОРЯ,ЧЕ ТОВА НЕ СА МОИ ТВЪРДЕНИЯ А НА ЛЕКАРЯ КОЙТО ПОСЕТИХ ЗА ПРЕГЛЕД ВЧЕРА!!!
  #1843  
Стар 4th May 2011, 13:21
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Аз от 10 години ходя на мамолог, защото имам семейна обремененост, а след раждането и мастопатия. Още преди 2 години питах моята мамоложка какво се случва след поставяне на импланти (какво се случва във връзка с бъдещи прегледи). Обясни ми, че няма проблем за прегледите, особено когато са само с ехограф. За мамографа щяло да е малко кофти. Преди операцията ходих и при нея и при още един мамолог. И двамата не изразиха отрицателно мнение относно поставянето на импланти.
  #1844  
Стар 4th May 2011, 21:27
Аватара на Ger
Ger Ger не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 15
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova Виж мнението
и на какво се дължат тези болки? ако трябва след години да се махнат имплантите и жлезата се е свършила почти какво се случва? Дали наистина е толкова страшно?!?!
Аз се оперирах на 15 април, съвсем прясна съм, изобщо не е страшно, менструалните болки понкога са по-неприятни, а при мен и те не са толкова силни. Най-грубо казано чувстваш кожата си опъната, мускулът те боли при движения и ставането е трудно, всичко това след седмица вече го няма.
  #1845  
Стар 4th May 2011, 21:31
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
Thumbs up

Цитирай:
Първоначално написано от Ger Виж мнението
Аз се оперирах на 15 април, съвсем прясна съм, изобщо не е страшно, менструалните болки понкога са по-неприятни, а при мен и те не са толкова силни. Най-грубо казано чувстваш кожата си опъната, мускулът те боли при движения и ставането е трудно, всичко това след седмица вече го няма.
Така беше и при мен. Обезболяващи ми вливаха само в болницата. На другия ден като се прибрах бях купила обезболяващи, но можех и без тях да мина.
  #1846  
Стар 4th May 2011, 21:52
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от maminomimi Виж мнението
Относно мамографа, този доктор ми каза че изобщо не трябва да се преглеждам след операцията на такъв апарат, защото се травмирали гърдите и по-специално жлезистата тъкан на гърдата от натиска на импланта и апарата и било изключително противопоказно.Не ми спомена за друг мамограф подходящ за оперирани, но вероятно има. Каза че добрия специалист може да разпознае заболяването и с ехограф. Не зная до колко е вярно това, просто споделям. Каза също и че всяка диагностика след операция за уголемяване на бюста е много по сложна и трудна. А мамографа щели в най-близко бъдеще да го премахнат като изследване,както било в по-развитите страни, защото имало много установени случаи на заболели от рак в следствие на лъчението на апарата. ПАК ДА ПОВТОРЯ,ЧЕ ТОВА НЕ СА МОИ ТВЪРДЕНИЯ А НА ЛЕКАРЯ КОЙТО ПОСЕТИХ ЗА ПРЕГЛЕД ВЧЕРА!!!
След мамопластиката изследванията на млечните жлези се правят с ехограф и при по-специални случаи(съмнения за новообразувания)-ядрено-магнитен резонанс.

Последно редактирано от mishelle1607 : 4th May 2011 на 22:57
  #1847  
Стар 4th May 2011, 22:24
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

момичета, може ли някой да ми покаже как изглежда ленатата, която се носи след операция, линк към снимка или направо да ми пратите някакви снимки. Искам да я видя и да преценя с какви дрехи може да се носи отгоре, до къде стига, колко е дебела. благодаря!
  #1848  
Стар 4th May 2011, 22:35
Аватара на Чочи
Чочи Чочи не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 41
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova Виж мнението
момичета, може ли някой да ми покаже как изглежда ленатата, която се носи след операция, линк към снимка или направо да ми пратите някакви снимки. Искам да я видя и да преценя с какви дрехи може да се носи отгоре, до къде стига, колко е дебела. благодаря!
Вчера се разделих с нея с огромно удоволствие Широка е около 8 см. и дебела около 3-4 мм. ... поне моята беше такава. Не се забелязваше единствено,ако съм с горнище на анцуг.Иначе ако е дреха по тялото - забрави И то най-вече се вижда точно отпред,където се застъпват двете части на лентата и се удебелява-малко,ама си се вижда.
  #1849  
Стар 4th May 2011, 22:40
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Чочи Виж мнението
Вчера се разделих с нея с огромно удоволствие Широка е около 8 см. и дебела около 3-4 мм. ... поне моята беше такава. Не се забелязваше единствено,ако съм с горнище на анцуг.Иначе ако е дреха по тялото - забрави И то най-вече се вижда точно отпред,където се застъпват двете части на лентата и се удебелява-малко,ама си се вижда.
а ти колко време беше с нея?
  #1850  
Стар 4th May 2011, 22:50
Аватара на Чочи
Чочи Чочи не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 41
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elica.rumenova Виж мнението
а ти колко време беше с нея?
12 дни. Виж си лични
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:26.