IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Общи приказки


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 11th December 2013, 01:04
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране Домашен тормоз - причини, следствия и начини за справяне с проблема !

Искам да ви споделя най-голямата си мечта, вече целият ми живот е насочен към нея, искам го с цялото си сърце и в деня в който тази моя мечта се осъществи, аз ще съм най щастливият човек на света !

Толкова силно го желая това нещо и ако то не се случи, то аз никога няма да бъда истински щастлив. Сигурно вече изгаряте от нетърпение да чуете каква е моята най-голяма мечта и няма да ви мъча повече. Мечтата ми е майка ми да се разведе с "баща" ми и той да остане сам до края на живота си и това да бъде неговото наказание и тегло !!! Всеки човек трябва да си плати за прегрешенията си, но не във някой от следващите животи (ако има такива) а във този в който е съгрешил. Искам да го видя как пълзи в нейните краката и се моли да се върне при него и тя да му каже, че вече не е неговата слугиня и да си намери друга.

Много пъти съм казвал, че щастието не е в парите и доводи за това много, но ето сега имаме случай в който едни шибани пари могат да променят един живот и да прекратят едно страдание. Може би сте се досетили, че нямам как толкова просто една жена да се раздели в мъжа си ако те имат общо жилище, което са строили заедно.

Едни пари, една къща могат да решат проблема и този боклук остава сам и тогава ще види какво го чака, вече няма да я има слугинята, която освен да слугува и да търпи всичките обиди и лошо отношение, нищо не видя като щастие от този живот.

Благодарен съм на Бог и на съдбата, че не съм наседил лошите черти на този човек и макар и понякога прекалената ми доброта да ми създава проблеми е много по добре така, от колкото човек от което да се срамуват собствените му деца. Не е имало физически тормоз, но може би жените ще ме разберат, че думите болият много по силно и от шамар !

Хората които са от по отдавна във форума знаят какво ми е отношението към жените, много ги ценя и много ги обичам, гледам на тях като цветя, дори не мога да си представя да накарам някоя жена страда и да видя сълзи във очите и, нещо което най-много би ме натъжило. Това ми отношение не е само заради това което съм изживял, то разбира се ми повлия да бъда още по добър и внимателен със жените и въобще със хората.

Казвам го това не за да се правя на интересен (аз все пак съм анонимен), а да го прочетат и други мъже и да се замислят и да разберат какво създание е жената, най-хубавото нещо на света и нека се замислят, какво щеше да е ако ги нямаше тези прекрасни създания. Но като казвам, "ако ги нямаше" да не си мислят само за секса, защото жената не е просто парче месо за секс, но за съжаление на жените има и мъже, които само това виждат във една жена.

Точно заради това започнах да се интересувам и от психология, защото исках да намеря отговорите на някой въпроси като - "Защо хората се държат по този начин ?", "Защо един човек може да има такова отношение към друг човек и особено към жена ?". Дори и това - Защо хората са лоши, кои са причините за това, за злобата, да мачкаш другите хора, да нямаш грам жалостивост и много други въпроси ?


Понякога си мисля, че тези хора са обсебени от някакво зло, което се е вселило в тях и това изглежда най логично. Представете си едно бебе, чисто и неопетнено и всички му се радват, целуват го и му се смеят и никой дори не може да си помисли, че същото това бебе толкова сладко, един ден ще порасне, ще стане голям мъж или жена и ако е мъж, същият би причинил много страдания на други хора.

Има обаче и други факти които също са определящи като това, че всеки човек наследява от своите родителите всичките си качества в които и освен хубави неща има и много лоши. Не случайно едни хора се много по коравосърдечни без грам състрадателност, а други точно на обратният полюс с много доброта в сърцето си любов. Това са качества с които човек се ражда и възпитанието което също е много важно, но в случая то не може да промени това което човек носи в сърцето си !

Това малко противоречи на теорията за обсебването от тъмни сили но не значи, че не съществува, както и магиите съществуват и това е абсолютен факт. Продължавам да си търся отговорите на много въпроси за хората и тяхното отношение и възприятието им за света. Питам се след като един човек е лош, може ли да му се помогне и той да стане добър, това е въпрос със много труден отговор нали !

Въпроса е много интересен и от научна гледна точка, дали човешката душа е определяща за доброто и злото във хората или всичко идва от мозъка и психиката !

Знам, че в този форум не пишат много хора, но който желае нека се включи в темата и да сподели мислите си за доброто и злото, както и за отношението на мъжете към жените, което всъщност е един много голям проблем, много по мащабен от колкото хората си мислят, защото много малко случаи всъщност биват споделяни, повече си остават голямата семейна тайна !

Сега света е по различен, но при по старото поколение проблема с лошото отношение на мъжете спрямо жените е доста често срещан и то без да има причина за това и най вече, че жените просто търпят, докато сега те по трудно се оставят да бъдат мачкани !

Последно редактирано от Pufpaf : 16th December 2013 на 19:00
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th December 2013, 20:54
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Това беше добра проверка да видя активността във форума и както и си предполагах много зле, едва 24 преглеждания на темата до сега (ако е верен брояча). Няма съмнение, че този форум е много неподходящ за отваряне на такива теми и въобще за всякакви извън пластичната хирургия.

То и от една страна темата си е скучна, какво наистина е интересното в това да се говори за лошото отношение на хората и резултатите от това, какви са причините и решенията на проблема. Дано просто хората които са чели темата, да не са имали никога такъв проблем и за това да няма какво да кажат, дано това да са някакви малки изключения и повечето жени да са щастливи в семейният си живот.

То темата е и най вече с тази цел, да видя дали наистина проблема е толкова често срещан или се заблужавам. Това обаче няма как да стане точно във този форум, дори аз не знам какво правя още в него . Форума все пак е забавен, може да си пишеш колко си искаш, какво то си искаш и да си отговаряш сам , без никой да ти цапа в темата !

Утре ще я изтрия, че станахме за смях с тая висяща тема тип автобиография и кошче за душевно излияние
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th December 2013, 15:40
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Има ли някой който може да даде съвет на мен или на майка ми, какво би направил в една такава ситуация ? Колко щеше да е лесно ако имаше физически тормоз, просто му натрошавам ръцете на много места и той повече няма да я пипне, но дори и така той боклука все ще е около нея. Ако беше човек който би възприел нещо от един разговор да говориш и всичко да се реши, но и това няма как да се случи, дори и психолог не би постигнал нищо.

Вярвам че има мъдри хора тук, вярно малко хора са чели темата, просто форума е мега зле, но все трябва да им някой който би дал някакъв съвет и как да постъпи тази жена в ситуацията или аз.
Аз отдаван исках да говоря тук във форума с жените по тази тема, защото знам, че това е често срещам проблем, но пък ми е ясно и че това не е най подходящият форум за такива дискусии.

Бих си позволил да дам някои съвети на жените, нещо което те няма да чуят от друг мъж, защото тези разговори се водят най вече между жените.

Това което искам да ви кажа е много добре да преценявате мъжете наистина много добре, лошо е когато любовта е силна и блокирала трезвата преценка и когато хората започнат да отрезвяват от любовното опиянение, чак тогава те виждат всичките качества на човека до тях.

Много е важно да разберете, че в повечето случаи мъжете не могат да се променят и всичките ви усилия във тази посока ще бъдат напразни. Много от проблемите които правят една връзка нещастна и жените страдат силно са такива, че те не могат да бъдат решени като се опитвате да промените характера на този човек и някои от лошите му черти, то е все едно да опитате да промените душевността му.

Само много дребни "детайли" биха могли да бъдат повлияни и то не да бъдат премахнати завинаги, а по скоро да бъдат блокирани и да не се проявяват за в бъдеще тези неща, които влошават отношенията между мъжа и жената.

Трябва много добре да прецените, кое е възможно да се промени и кое не във дадения човек, защото много хора опитва да спасят една връзка и то дълго време, която просто е обречена и те губят ценни години от живота си по този начин. Не се колебайте ако видите, че не само не сте щастливи с даден мъж, а и дори ви кара и да страдате, то бъдете смели и не забравяйте, че имате и достойнството и потърсете щастието си на друго място !

Това което ще напиша накрая е най вече за младите хора, които тепърва ще създават семейство, на които искам да кажа да не бързат нито със браковете, нито със създаване на деца докато не са абсолютно убедени дали са срещнали подходящият човек. Това трябва да го прецените на трезва глава, защото "любовта е сляпа" нали знаете и когато сте абсолютно убедени, че това е човека на живота ви, чак тогава може да си правите планове за бъдещето и да създавате семейство. Казвам го това защото е много много трудно след това когато се появят децата и сте изградили общ дом/жилище и тогава да разберете, че не е това мъжът за който сте си мечтали и който ви прави щастливи !

Също така искам да кажа ако имате такива проблеми, никога ама никога не ги скривайте, а ги споделяйте с близки приятели на които имате доверие, които ще ви изслушат и дори и да не получите съвет, просто споделяйте и не се затваряйте с проблемите си, това просто ще ви смаже !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th December 2013, 15:49
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Очаквах поне някой да каже - "тоя пък няма ли да спре да дава акъл ве, баси професора само дава съвети"

Убеден, съм че 99% от хората това са си го помислили и са си казали ебати философа само акъл ръси Еми то който има ръси, който няма кво да каже просто си мълчи !

Само едно момче имаше смелост да ми каже някои неща които ги мисли и това беше още в самото начало, когато почнах да пиша във форума, но и тя отдавна не пише вече тук. Тя беше страничен наблюдател и освен, че съм бил много фамилиарничил според нея, за което си имам обяснение защо така ги възприема нещата ми каза също и, че съм гледал от горе в сякаш съм бил над всички еми така е решил Бог и там ме е сложил, аз кво съм виновен.

Забелязал съм, че хората най много се дразнят от други които пишат много и дават много акъл, тва все едно да им бръкнеш с пръст в _______ повечето така го усещаш си мисля.

За моя проблем намерих решение, няма нужда и да пишете даже, аз го измислих ! Проблем няма ако на мен не ми пука и не мисля за това, че "някой си" не бил щастлив и страдал, то тва си е техен проблем, аз трябва да си гледам моя живот и моето щастие нали ?

Смята, че повечето хора са така и за това нямат такива проблеми, просто се настройвам да не ми пука и всеки сам да си се оправя и готово. Ще си мисля само за мен и моето щастие и ще се настроя така, че страданието на другите хора да не ми влияе !

Умен съм нали, колко лесно намерих решение на проблема, а изглеждаше в сякаш нямаше такова !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th December 2013, 17:53
Аватара на Лудите клавиши
Лудите клавиши Лудите клавиши не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 241
По подразбиране

Обсъждането на темата за тормоза е полезна и е хубаво да има повече проглеждащи (особено жени). Аз не виждам нищо лошо писанията ти да си стоят, дори да няма писмен отзвук от други форумци. Пуфпаф, поздравявам те.

Но начинът, по който извърташ нещата към себе си и променяш тотално посоката на темата, начинът, по който държиш да се звъртиш около собствената си ос, е мега неадекватен. Последният ти пост е напълно излишен според мен. Дори смешен. Казвам ти го не заядливо, това е моята преценка. И пак казвам, другите неща, които си писал, са си ОК.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th December 2013, 19:04
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Точно това съм искал да е смешно ! Нормално е някои хора да не могат да превключат от едно настроени към друго толкова рязко и наистина предният ми пост е със съвсем друга насоченост. Също така всеки има различен усет за ирония и за хумор и е нормално всеки да го погледне написаното по различен начин.

Аз на тази тема не случайно съм сложил такова заглавие, за да мога да си пиша и за други неща и да си споделям мислите. Определено във виртуално общуване това е големият проблем, не винаги може да разбереш какво иска да каже отсрещният човек и със каква цел. Аз знам всяка една дума защо съм я написал и какво съм искал да кажа с нея, а другите хора просто предполагат.

Ако съм изглеждал смешен в предният си пост това е добре, защото точно това съм искал да постигна и за това съм използвал и самоирония. Никъде не съм казал преди това, че темата ще се придържа плътно в една посока на споделяне и разговор.

Аз не виждам проблема да си кажа и това, че знам как на повечето хора със сигурност им идвам в повече и гледат с насмешка на нещата които пиша и споделям (не визирам конкретната тема, а въобще) !

Другият проблем е в усета на хумор, аз може да влагам хумор почти във всеки мой пост, но не всички могат да го усетят. Също така има и друг важен фактор и той е моментното настроение на човека което е много много важно, за това как той ще възприемем написаното !

Дори това за "ръсенето на акъл" си е очевиден хумор и в него няма лоши помисли към кого и да е, не случайно слагам тези емотикони и внимателно ги подбирам ! Ако искам да кажа нещо напълно сериозно, то веселите емотикони няма да ги има !!!

Накрая само ще кажа и това, че ако не беше предният ми пост, ти лудаче нямаше да коментираш в темата нали ?

Схващаш ли ми мисълта
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th December 2013, 20:19
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Време е да поговорим по същество за проблема, исках да кажа - "да поговорЯ" по темата, ей само нема да се косите Пуфката пише кат за десет човека , така, че и сам войнът е войн

Видях, че е имало такава тема във форума, но тогава е имало повече хора и е било по различно. Аз смених заглавието на темата със - "Домашен тормоз - причини, следствия и начини за справяне с проблема !"

Знам, че ако пусна темата в друг форум ще има доста жени които ще споделят мнението си, но сега пиша тук и не зависимо, че никой не иска да коментира, аз ще продължа да пиша и то важни неща.

Няма как на човек да не му стане тъжно като види как в гугле се показват 327,000 страници засичащи фразата - "Домашно насилие" ! Проблема е много по сериозен от колко много от вас си мислят. Статистиката е плашеща и тя е - всяка четвърта жена е била жертва на домашен тормоз, тези цифри са и за България и в световен мащаб.

Вие знаете ли какво значи всяка четвърта жена, трудно е човек да го повярва но е факт ! В нета има истории които могат да изправят косата на човек и една от основните причини жената да не може да избяга от всичко това е страха ! Прочетох една история или по точно нейният край, как една жена е убила мъжът си след 30 години тормоз, но ето един цитат от статията:
Цитирай:
Гинка се омъжва за Наско, когато тя е на 19 години. Семействата и на двамата са от българо-мохамеданско потекло. Въпреки налагания и домашен тормоз, жената не смеела и да помисли за развод. През цялото време търпяла всички побоища и обиди. С течение на годините обаче мъжът и ставал все по-изобретателен в мъченията. Въпреки че знаел, че жената не можела да плува, я хвърлил в язовир. Друг път направил бесилка и я заплашил, че ще я обеси на нея. Опирал пистолет в главата и. Изливал в устата и голямо количество ракия. Налагал и зверски тормоз и побоища.
Жалко, че този изруд не е получил заслуженото много по рано ! Забелязва се, че колко са на по ниско интелектуално ниво мъжете насилници, същите са най брутални, поне с такова впечатление оставам аз ! Жената от горната историята е осъдена на 6 години затвор, а това просто няма нужда да го коментирам, за обикновените хора законите за железни, но само за тях !

В следващият пост ще ви напиша нещо много важно, което прочетох в една статия и това е - "Как да разпознаем, че се намирате в насилствена връзка" и да усетите още по първи признаци, че връзката ви крие такава опасност !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th December 2013, 20:47
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Насилственото поведение над интимния партньор в някои случаи остава незабелязано или се приема за нещо нормално, като естествена част от семейните или интимни взаимоотношения.

Как можем да разпознаем, че се намираме в насилствена връзка ?
Какви са знаците и симптомите на взаимоотношения, в които присъства насилието? Направете си бърз тест. Ако отговорите на повечето въпроси с "да", най-вероятно сте в насилствена връзка и е добре да се свържете с психолог от "Алианс за защита срещу домашното насилие" за помощ.

*Изпитвате ли страх от вашия партньор в по-голяма част от времето, прекарано с него?

*Била ли сте унижавана, обиждана от партньора ви насаме или пред други хора?

*Физически била ли сте наранявана от партньора си?

*Избягвате ли определени теми, за да не разгневите партньора си?

*Партньорът ви има ли ниско самочувствие, дори и да е успешен в кариерата?

*Заплашвал ли ви е, че ще се самоубие, за да ви попречи да го напуснете?

*Принуждавана ли сте от партньора си да правите секс?

*Партньорът ви чупил ли е ваши вещи, покъщина?

*Случвало ли се е партньорът да не ви позволява да се виждате с приятели и роднини, да контролира кога, къде и за колко време излизате?

*Вашият партньор притежава ли негативни нагласи към жените (приема ги като сексуални обекти, глупави, неспособни и т.н.)?

*Чувствали ли сте толкова зле, че сте си мислили, че заслужавате да бъдете физически или емоционално наранявана?

*Запитвали ли сте се дали не сте вие тази, която реагира пресилено на реакциите и поведението на партньора?

*Страхувате ли се, че партньорът може да отнеме децата ви?

*Била ли сте насилвана (физически, психически, емоционално, сексуално) като дете?

*Случвало ли се е често партньорът ви да омаловажава и пренебрегва вашите мнения, разсъждения?


Домашните насилници не са еднакви и използват различни тактики, за да подчинят интимния партньор.
Моделите на насилствено поведение зависят от фактори като нагласи към жените и насилието като цяло, психологически и личностни особености, ситуационни фактори и т.н. Разграничават се два типа домашни насилници. Те се различават в зависимост от тежестта, честота и нагласите към насилието, което упражняват.


Един от типовете насилници упражняват "патриархален тероризъм". При него насилието се използва като начин за контрол и доминиране. Мъжете, които го практикуват са убедени, че интимният партньор е тяхна собственост, която могат да подчиняват и контролират. Тези вярвания произлизат от патриархалните норми и убеждения, че властта и авторитетът принадлежат на мъжете.

Вербалната агресия на домашния насилник често предшества физическото насилие. При този вид насилие съществува и друга опасност – жената да прояви съпротива и да отвърне на насилието с насилие като отчаяна форма на защита. Насилието от страна на жената няма за цел упражняване на контрол и власт, какъвто е основният мотив на мъжа в тази ситуация.

Патриархалният тероризъм е устойчив и ескалира във времето.
Освен че вероятността да отмине от само себе си е малка, съществува риск за упражняването на тежки форми на насилие.


Какво да направи жена в подобна ситуация:


*Сериозно да обмисли възможността и начините, по които да напусне връзката.

*Да потърси помощ от специалист, който да предостави подробна информация как да се запази здравето и сигурността й.

*Да подаде жалба в полицията.

*Да заведе дело за домашно насилие по силата на Закона за защита от домашно насилие.


По този начин, отговорността за тормоза и насилието ще поеме този, който трябва - извършителят. Подаването на жалба има както превантивна, така и възпитателна функция за насилниците. Това е начинът да се пребори с чувството за безнаказаност, характерно за много насилници.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th December 2013, 10:08
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Точно заради това започнах да се интересувам и от психология, защото исках да намеря отговорите на някой въпроси като - "Защо хората се държат по този начин ?", "Защо един човек може да има такова отношение към друг човек и особено към жена ?". Дори и това - Защо хората са лоши, кои са причините за това, за злобата, да мачкаш другите хора, да нямаш грам жалостивост и много други въпроси?
Аз понякога си мисля, че тези хора не са съвсем в ред и им трябват лекарства (антидепресанти или антипсихотични) защото не е нормално да си толкова лош, че даже зъл, и при това постоянно.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th December 2013, 10:12
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Това беше добра проверка да видя активността във форума и както и си предполагах много зле, едва 24 преглеждания на темата до сега (ако е верен брояча). Няма съмнение, че този форум е много неподходящ за отваряне на такива теми и въобще за всякакви извън пластичната хирургия.
Пуф, като гледам тези дни доста хора липсват във форума. Ето и аз миналата седмица имах доста притеснения (здравословни) и влизах колкото да се разсея, нямах време за четене. Имай предвид, че май доста хора не обичат да четат дълги постове ... е, не съм сигурна в последното.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Имамсиеднамечта
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:37.