IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th October 2008, 10:30
Anna Gohighly Anna Gohighly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Пловдив
Мнения: 22
По подразбиране Твърдите контактни лещи ....

Здравейте
Имам един въпрос към всички, който носят лещи. Нося очила от някъде година и преди 6 месеца реших да сложа лещи. Започнах с меки, само че развих някаква алергия към тях. Затова офталмологът ми ме посъветва да сложа твърди, тъй като имам и астигматизъм и вродена малформация на роговицата (много дълга история ) Та, склоних аз да си сложа твърди. Направиха ми миналия ден и като бях да си ги взема, докторът искаше да ми ги сложи за да види как стоят. Сложи ги той, кофти беше дразнеха, но нали рябва да се адаптираш. Попитах как се слагат и ми казаха че както и меките. Тази сутрин реших да пробвам, обаче резултатът беше плачевен. Въобще не можах да ги сложа, измистиха се в ъгъла на окото а от там няма махана и болкии....Та въпроса ми е ,ако има някой с опит в тая област, може ли да ми разясни как по-безболезнено да ги слагам ?? Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th October 2008, 11:26
Аватара на princesavm
princesavm princesavm не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Sofia
Мнения: 893
По подразбиране

Ана,аз преди време се опитах да нося твърди лещи,но така и не можах да им свикна.Опитите ми продължиха няколко месеца и се отказах,защото не спряха да ме дразнят,а да не говорим,че няколко пъти ей така както си стоя и падаха ... Според мен всеки индивидуално ги приема,така че или ще им свикнеш,или ще трябва да караш без тях...
__________________
Получавам сигнали от кораба Майка ...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th October 2008, 11:29
Anna Gohighly Anna Gohighly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Пловдив
Мнения: 22
По подразбиране

Да, съгласна съм с това. При мен дразненето не е чак толкова голямо, пък и съм носила всичко на всичко 2 4аса. Просто не мога да си ги сложа сама , колкото и тъпо да звучи. Та затова , бих искала съвет как да си ги сложа без да се измесят ... ?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th October 2008, 11:39
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Аз нося лещи от доста години. Мускулите на очите са ми малко бавни, вероятно и нерва ми нещо е мн чувствителен и слагането и махането на лещите ми е като детска игра. Но ще ти кажа аз как ги слагам. С палеца и показалеца на едната ръка хващам горен и долен клепач на окото, като на горния хващам хубаво миглите, почти да се обърне леко, за да отвориш повече окото и да не се допира лещата до клепача, защото тогава се затваря и отиде работата. После в другата ръка лещата на средния пръст на възглавничката, гледаш да е в централно положение, да лежи на изпъкналата си част в центъра. И.. отваряш на макс окото и слагаш лещата върху самия ирис, не да го местиш в ъгъла и после да чакаш да се намести. Не затваряш веднага клепача, а правиш един два кръга с окото, да видиш как е положението и си готова. Пробвай така и кажи дали си успяла! Успех!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11th October 2008, 19:38
Аватара на Cortejo
Cortejo Cortejo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 1
По подразбиране

Ако имаш астигматизъм, лекарите препоръчват твърди лещи, дори, с лек риск, ще кажа, че забраняват меките. В самото начало, преди доста години, носех твърди. Свикнах лесно със сваляне и слагане, но меките лещи за мен са супер голямо предимство и са ми доста по-удобни. Жалко, че ти се налага да носиш твърди...
__________________
www.kupisega.com
Отговори с цитат
  #6  
Стар 8th December 2008, 22:09
Anna Gohighly Anna Gohighly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Пловдив
Мнения: 22
По подразбиране

Тъй като аз пуснах темата, е редно вече след известно време да кажа резултата. Много хора (и по друфи теми) казват, че с твърдите лещи е кошмар, но наистина е индивидуално. Мина около месец -2 от както нося моите и в началото беше наистина ад. И си мислих, че няма никога да свикна с тва чудо в очите ми. Един ден реших да ги понося за по-дълго (4-5 часа) и просто повече не искам да ги свалям. Станаха ми страшно удобни, Единственият проблем е, че боли доста ако нещо попадне в окото, но затова си нося изкуствени сълзички и съм просто Така, че за всички, на които им се налага - няма страшно, свиква се, малко повече инат се иска. Голям плюс е, че подръжката е страшно лека Успех на всички, които ще минават през това
__________________
I'm not afraid, I was born to do this ... Jenna
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th December 2008, 15:01
Gera_B Gera_B не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 133
По подразбиране Здрасти!

Наистина е доста по-трудна адаптацията с твърди лещи, на мен ми трябваха около 40дни, почти се бях отказала. Но пък свикнеш ли веднъж, няма проблем. Нося ги вече около 10год и поддръжката е доста по-удобна, в сравнение с меките!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th January 2009, 02:29
emilbal emilbal не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 3
По подразбиране

При твърдите лещи е изключително важно отварянето на носещия ръб на лещата и качественото полиране на същия. Много точно трябва да се определи и R-а (кривината) на роговицата на която трябва да отговаря и кривината на контактната леща. При по-присвит конус на контактната леща не навлиза достатъчно сълза между роговицата и лещата и от липсата на кислород се получава така нареченото ерозио, силно парене и лютене, което води до непоносимост към същата. Роговицата няма кръвоносни съдове и се захранва с кислород от сълзата, при лошо захранване, умират по няколко клетки от роговицата и предизвикват споменатите усещания, след около 24 часа, без леща, клетките регенерират. Ако лещата е по-отворена, навлиза повече сълза и лещата не е стабилна и се мести и изпада. Неправилното определяне на R-1 води до грешка при R-2 и обърква диоптъра. Екипа, контактолог - оптик, трябва да е прецизен, всяка грешка води до дискомфорт и непоносимост. От друга страна не всеки организъм понася чуждото тяло и реагира с остра защитна реакция. При мен се получи точно това. Следва - поискайте повторен преглед и корекция на лещата, ако резултата е същия, сменете доктора а после и лабораторията и ако пак не стане се откажете.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th January 2009, 09:42
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране Re: Здрасти!

Цитирай:
Първоначално написано от Gera_B
поддръжката е доста по-удобна, в сравнение с меките!
защото...?
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #10  
Стар 5th January 2009, 09:14
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Защото, доколкото знам, не са необходими специалните препарати за съхранение и почистване. А и няма опастност да си скъсаш лещата...
Но, въпреки всичко, аз не можах да свикна с твърдите...
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Твърдитеконтактнилещи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:00.