IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 5th January 2009, 17:39
Аватара на Т-Е-Д-И
Т-Е-Д-И Т-Е-Д-И не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: На Земята
Мнения: 5 855
Изпратете съобщение чрез Yahoo до Т-Е-Д-И
По подразбиране

аз две години съм ползвала меки и не съм имала оплаквания
__________________
Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 5th January 2009, 18:23
Gera_B Gera_B не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 133
По подразбиране Re: Здрасти!

защото...?[/quote]

Защото, както е казал/а Limoni-Johni, не се изисква кой знае каква поддръжка под формата на разтвори и почистващи препарати. Аз лично почиствам моите твърди лещи с бебешки шампоан па-па и ги държа в натриев хлорид, който е под 2лв банката и ми стига за три месеца, средно. Това ако не е евтино и лесно, здраве му кажи.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 5th January 2009, 19:18
Anna Gohighly Anna Gohighly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Пловдив
Мнения: 22
По подразбиране

Аз си ползвам на Бостън разтвора, но пък количеството което използвам си е смешно Иначе искам да попитам колко време по принцип се носят преди да се сменят твърдите, че аз съм с такива от колко 3-4 месеца
__________________
I'm not afraid, I was born to do this ... Jenna
Отговори с цитат
  #14  
Стар 5th January 2009, 19:38
Gera_B Gera_B не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 133
По подразбиране

Твърдите, доколкото знам, нямат конкретен срок на годност, поне моите нямат. В момента съм с различни защото миналата година си счупих едната при миене, но другата от чифта е на около 8 години вече и нямам проблем, въпреки никаквите грижи, които полагам с това па-па и физиологичен разтвор.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 5th January 2009, 22:13
Anna Gohighly Anna Gohighly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Пловдив
Мнения: 22
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gera_B
Твърдите, доколкото знам, нямат конкретен срок на годност, поне моите нямат. В момента съм с различни защото миналата година си счупих едната при миене, но другата от чифта е на около 8 години вече и нямам проблем, въпреки никаквите грижи, които полагам с това па-па и физиологичен разтвор.
А твоите лещи от какъв материал са правени? Защото бях чела че има някакви разновидности. Моите до колкото знам (срам и неуведоменост ) са пластмасови
__________________
I'm not afraid, I was born to do this ... Jenna
Отговори с цитат
  #16  
Стар 6th January 2009, 01:08
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране Re: Здрасти!

Цитирай:
Първоначално написано от Gera_B
Аз лично почиствам моите твърди лещи с бебешки шампоан па-па и ги държа в натриев хлорид
мен тва ми звучи значително по-сожно бе кака
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #17  
Стар 6th January 2009, 09:14
Gera_B Gera_B не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 133
По подразбиране Re: Здрасти!

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
Цитирай:
Първоначално написано от Gera_B
Аз лично почиствам моите твърди лещи с бебешки шампоан па-па и ги държа в натриев хлорид
мен тва ми звучи значително по-сожно бе кака
Не мога да знам защо това ти звучи по-сложно, бе какиното, но ако някога си ползвал контактни лещи, би трябвало да си наясно, че те все пак изискват някаква елементарна поддръжка като ежедневно измиване и съхраняване в някакъв разтвор. Ти да не реши, че ги държим в джоб след като ги свалим?
Бебешки шампоан па-па можеш да намериш дори в кварталната бакалия, докато почистващ разтвор за лещи има само в специализираните аптеки. А физиологичния разтвор, или тъй наречения натриев хлорид има във всяка аптека, солена водичка демек.

Anna Gohighly, признавам си, че аз също нямам представа от какъв материал са направени моите, важното е, че ми служат добре. Ти доколкото разбирам вече си свикнала с поставянето на лещите, така ли?
Отговори с цитат
  #18  
Стар 6th January 2009, 19:45
Anna Gohighly Anna Gohighly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Пловдив
Мнения: 22
По подразбиране

Да бе, цар съм Царица де Но аз не ги нося постоянно. Само като излизам навън. Вкъщи (разбира се) и на училище, а и като излизам по магазините примерно си ходя с очила. А и на мен ли само ми се струва така или като има вятър лещите могат по-лесно да паднат. На мен само веднъж ми се е случвало да ми падне и то всъщност аз май си бях виновна, обаче не мога да се оттърва от тоя страх че могат да паднат При теб, Gera_B как е работата по тоя въпрос ?
__________________
I'm not afraid, I was born to do this ... Jenna
Отговори с цитат
  #19  
Стар 7th January 2009, 09:50
Gera_B Gera_B не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 133
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Anna Gohighly
Да бе, цар съм Царица де Но аз не ги нося постоянно. Само като излизам навън. Вкъщи (разбира се) и на училище, а и като излизам по магазините примерно си ходя с очила. А и на мен ли само ми се струва така или като има вятър лещите могат по-лесно да паднат. На мен само веднъж ми се е случвало да ми падне и то всъщност аз май си бях виновна, обаче не мога да се оттърва от тоя страх че могат да паднат При теб, Gera_B как е работата по тоя въпрос ?
Хм, ами на мен също ми се е случвало да ми изпадне леща, но това е било много рядко и в повечето случаи защото съм разтъркала окото, примерно. Виж по-страшния проблем при мен, все още, е когато попадне прашинка и въобще чуждо тяло в окото- усещането е ужасно, и доста болезнено. Затова добих навика, когато духа вятъра да присвивам максимално очи, за да не попадне нещо в окото, ето ти решение и на проблема с изпадането.
Аз пък нося лещите постоянно, свалям ги само преди сън. Очилата са ми доста по-неудобни, явно е въпрос на навик, ще им свикнеш и ти!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 7th January 2009, 17:49
Anna Gohighly Anna Gohighly не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Пловдив
Мнения: 22
По подразбиране

Хм проблема с попадането на разни телца в окото аз си го решавам със слънчеви очила И без това до преди да сложа очила също не можех да нося такива щото нищо не виждах А пък и при мен не е чак толкова страшно, търпои се. Очите ми веднага се овлажняват сами и то си излиза , ако пък не стане - изкуствени сълзички :P Ползвам GenTeal на сравнително достъпна цена са.А скоро чух и че разтвора можел да се полза със същата цел, но аз лично мисля да питам офталмолога ми
__________________
I'm not afraid, I was born to do this ... Jenna
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Твърдитеконтактнилещи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:02.