IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #931  
Стар 9th March 2010, 16:51
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Намирам друга или други майки, на които също са им били шута и са с по 2-3 деца, но все още имат работа, т.е. безработицата не ги е застигнала, но докато работят няма кой да им гледа децата.
Аз поемам децата, а тя/те бачкат и осигуряват хляба, между другото умея от нищо нещо да сготвя, така че няма да е само сух хляб Изход/решение винаги има, стига желанието да не липсва
Отговори с цитат
  #932  
Стар 9th March 2010, 16:55
Аватара на simone
simone simone не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: на полянката до блока
Мнения: 3 261
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Така... значи ти си майка на 2 деца, в един момент мъжът ти ти бие шута, щото се влюбва в друга, вилнее безработица навсякъде, а децата са гладни. Пари няма и през крив макарон, мъжът ти не ти подава и лев. Ся, как ще се справиш? Децата плачат, мацка... Съседката ти обявява, че по-лоша майка не е виждала, защото децата ти износват дрешки 3-то поколение и карат само на боб и леща.
Да не забравяме, че ти сама си решила да станеш майка.

Кат намериш решение на въпроса, ти препоръчвам да пишеш на кметицата и така веднъж завинаги ще разрешим проблемите на София
ОК обещавам
А междувременно ще се снабдя с подходяща алпийска екипировка, защото аз все още живея в България!!!

Цитирай:
Първоначално написано от emiko
Изход/решение винаги има, стига желанието да не липсва
__________________
И сам войнът е войн!
Отговори с цитат
  #933  
Стар 9th March 2010, 16:56
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Абе на мен не ми се вярва в бюджета да не е планирано перото "почистване на улиците през зимата"
Лошото е , че поръчките се давата на фирми под масата. Контролът липсва, защото ако си взел рушвет трудно можеш да наложиш наказателни мерки после
Отговори с цитат
  #934  
Стар 9th March 2010, 18:54
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

От 98-ма съм в "елитния" Лозенец. До сега не съм видяла и кьорав снегорин. Но пък за сметка на това данъците ни са в пъти по-голями от примерно "Борово" /също не лош квартал/.
Само дето не съм гласувала за никакъв кмет, та по думи на Стрейндж трябва да си трая.
За който и да се гласува е "глас в пустиня" - нали го обсъждахме това в една друга тема. Всичко се решава на много по-високо ниво от редовия избирател.
За нас остава дупката на геврека
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #935  
Стар 9th March 2010, 19:21
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Главата ме цепи от няколко дни, направо имам чувството, че ще се пръсне на моменти.Стяга ме за 2-3 сек. и ме пуска, като че ли се изпуска налягането в капилярите на дясната ноздра.Ходих да ми мерят кръвното - стои постоянно на по-високи стойности от нормалното ми по принцип 120/85, при положение, че нормалното ми е 110/70.Възможно ли е просто да съм настинал и за това да ме цепи тиквата, да нямам нито кашлица, нито сополки или тепература?
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #936  
Стар 9th March 2010, 19:41
Аватара на Т-Е-Д-И
Т-Е-Д-И Т-Е-Д-И не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: На Земята
Мнения: 5 855
Изпратете съобщение чрез Yahoo до Т-Е-Д-И
По подразбиране

Може да е от кръвното, аз съм с кривна 100/75, качи ли се с 10-15 главата ми се пръска.
__________________
Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!
Отговори с цитат
  #937  
Стар 9th March 2010, 20:04
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dimitrоff
Всъщност...малко трудно е да санкционират почистващите фирми...
Сега ще обясня защо:

1. Снощи, като собственик на кола със задно предаване в интервала от 23:00-02:00 съм обиколил половин София...за да си се връткам из разни паркинги
2. за тези 3 часа съм видял повече от 10 снегорина!
3. нито един от тези снегорини не беше пуснал "греблото" - просто си обикаляха (не са опесачавали поне половината от тях!)
същото наблюдение за същата вечер наглост!!!!
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #938  
Стар 9th March 2010, 20:19
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Само дето не съм гласувала за никакъв кмет, та по думи на Стрейндж трябва да си трая.
За който и да се гласува е "глас в пустиня" - нали го обсъждахме това в една друга тема. Всичко се решава на много по-високо ниво от редовия избирател.
За нас остава дупката на геврека
Мауз, никъде не съм казвала да си трае човек, напротив.

Само че преди да се действа, трябва да се обмисли проблемът и къде са неговите корени, а не да се казва "не ме интересува".
Човек, който заявява, че не го интересуват причините, е точно толкова виновен, колкото и директния причинител, защото с действията си (или бездействието) може да го поддържа. Само ако се насочим срещу причините можем да разрешим нещата, всичко останало са приказки на вятъра в стил: "Ау, кви гадове! Я да си направя кафенце!"
Иначе относно изборите, напълно съм съгласна, че няма смисъл да се гласува, поне докато не се появи някой наистина "народен глас", перспектива, която ми убягва. Но могат да се направят много неща, негласувайки. Сред тези неща не се включват обаче приказки от сорта на "не ме интересува".
А дали за нас остава дупката на геврека от нас си зависи. От никой друг. Колко души от тоя форум отидоха на протестите срещу ГМО? Никой, нито един човек. И ето, че сега си имаме закон с мораториум, който може да падне точно след един час. Не гласуването, а участието е наша задача. Мимика пищи срещу кметството, ама бас ловя, че изобщо не е обърнала внимание на приказките за орязания бюджет и фантастичното решение за приватизацията на обществените услуги (а дали изобщо знае какво значи "правителствени разходи" или "държавен бюджет"? може би си мисли, че става дума за заплатите на министрите, нали така ни го представя ББ. Говори за съкращения и вметва, че съкратил с 15% правителствените разходи и хората му се връзват, защото не знаят какво значи този израз. Е, за който не знае: значи ОБЩЕСТВЕНИ УСЛУГИ: транспорт, образование, здравеопазване, почистване, култура и т.н.). Разходите за държавни служители в Бг са доста по-ниски от средните за Европа, ама нали трябваше да ни пробута орязването, та после някой да каже, че кметството му е виновно ис усмивка да си пусне бюлетина за "бореца срещу змея-горянин"...

Емико, не си разбрала примера ми.


ПП: Димитроф, не съм ядосана. Лафя си просто, иначе съм свикнала вече на подобни изцепки. Ама що пък да не се заям, може пък на някой да му се събуди любопитството...
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #939  
Стар 9th March 2010, 20:35
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Ами, напротив, Емико ти разбра примера. Лошото е, че тия майки с 2-3 деца, дето се справяме, не сме се включили в политиката. В превод, че нито аз, нито Емико сме политички. А не сме, защото ни е гнус.
Отговори с цитат
  #940  
Стар 9th March 2010, 20:49
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Значи и ти не си го разбрала...
мъжът, който те е зарязал е този, който определя бюджета (разбирай ББ в случая)
плачещите деца са жителите

като няма парички, няма нахранване...
и така в селата се затварят болници и училища, в София също, а тати не дава пари, щото ги харчи за любовницата си (разбирай, частните фирми, които са му приятелчета и се кефят на плоския данък и договорите за изпълняване на обществени услуги, като чистотата например)

Не зная тая кметица ква е, може да е точно като Бойки с куп любовници (в превод, частни фирми-приятелчета), но едно е сигурно: гнила е самата система на приватизирането на тези услуги. А системата не зависи от политиците, а от народът, който не се интересува, не се занимава с политика, заявявайки, че го е гнус и предпочита да си пие кафенцето, докато му пълнят главата с приказки за корупцията. Ми тя тази система е самата корупция, няма страна без корупционни скандали.

Не те е гнус, просто не искаш да видиш собствената си роля в цялата работа. Ако я видиш, друга песен ще запееш и изведнъж ще ти стане ясно какво можеш да направиш.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Оплачисенещо
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:34.