IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 18th January 2010, 00:41
Аватара на si
si si не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: LUX
Мнения: 390
По подразбиране

Разбира се, че има!

хxxxx, имам доста близки там...Била съм само веднъж, преди време, но..... като се има предвид възрастта ми, впечатлявах се само от приказки, реклами, фасади....
__________________
Everything is Going to Be Just Fine...
Keeps Gettin` Better!
Отговори с цитат
  #52  
Стар 18th January 2010, 12:01
Begemot Begemot не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 314
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
Цитирай:
Първоначално написано от Begemot
никъде не си уточнила че тя трябва да е такава за всички
Напротив. Уточнила е.
Стига де, защо са ни тези ограничения? Едно нещо може да бъде идеално за мен, само ако не ми се слагат предели. Нищо лично, но животът с щраус си е един вид ограничение. Тръгнал съм, да речем, за някъде, а пред мен щраус, движещ се по същата права, но в противоположна посока. Какво става в случая? Има два варианта: а) аз се премествам встрани от правата и б) щраусът го прави. И в двата случая се получава ограничаване на свободата на движение - или за мен, или за щрауса. Най-вероятно ще е за мен, тъй като щраусите не са много възпитани животни.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 18th January 2010, 12:49
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
2. Работят задължително всички работоспособни. Заплатата е на пълен работен ден и няма разлика в заплатите за различните видове труд, тоест заплащат се часовете работа, а не вида й.
Това не е моята държава
Стрейндж имаш някакъв силен стремеж да "подравняваш", "изравняваш хората".На Земята няма да остане нито едно хълмче, планина(ако зависеше от теб). Това си е чист Комунизъм и то на Маркс,ужас. Аз не разбирам така утопията
Цитирай:
Хем си права, хем не си... Наистина всички хора са различни, в смисъл имат различни таланти. Но колкото повече се интересувам от хората, толкова повече се убеждавам, че мечтите на всички хора са едни и същи: всеки иска да бъде щастлив, всеки иска да бъде спокоен, всеки е любопитен, всеки иска да обича
Неммм Сложи ме в стастистиката си..... не бих искала да живея в твоята дъражава...... пу пу пу ...позаинтересувай се още за хората.....
Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
И на мен на това ми прилича Особено частта с раздаването на апартаменти От къв зор?!
За мен идеално би било, ако на циганите не даваха безплатни апартаменти и държавата не им плащаше тока, ако политиците нямаха един мильон фирми и плащаха данъци, ако престъпниците ги вкарваха в затворите, ако шофьорите ги глобяваха, както си трябва!
Ето това вече може да се нарече утопия
Хубава утопия
Това е държавата :P

Не щъ еднаквите апаратменти (кутийки), не щЪ хобита вместо образованание(ако в наше време не можеш да развиеш таланта, който притежаваш, заложбите си и т.н..не знам кога е могло..), дори искам да си плащам данъците, Защото това е системата плащам->получавам, работя->успявам, чета->научавам......
Отговори с цитат
  #54  
Стар 18th January 2010, 13:02
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Какво да направя, все си мисля, че всеки един човек на тази земя има право на дом, храна, здраве и развитие. Не мисля, че някой трябва да си го "заслужи" това.
Но докато неравенството ви се вижда единственото решение, ще имате нужда от организирана полиция за борба с престъпниците. Преподлагам, че това означава свобода.

Бегемот, разбирам проблема. Предлагам щраусите да се елиминират. Мисля, че като добре смазана машина "идеалната" страна вече работи в тази насока. Всъщност това е първото и най-необходимо условие за нея.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #55  
Стар 18th January 2010, 13:13
Аватара на radosfsf
radosfsf radosfsf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: Sofia
Мнения: 2 040
Изпратете съобщение чрез ICQ до radosfsf
По подразбиране

Мен ми се струва че тая тема е за хора, които ги боли главата - без да обидя никой.
__________________
http://vbox7.com/play:3c20fd1b
Отговори с цитат
  #56  
Стар 18th January 2010, 13:29
Аватара на ARIZINA
ARIZINA ARIZINA не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Varna
Мнения: 1 002
По подразбиране

Или няма за кво друго да мислят
Отговори с цитат
  #57  
Стар 18th January 2010, 13:33
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Какво да направя, все си мисля, че всеки един човек на тази земя има право на дом, храна, здраве и развитие. Не мисля, че някой трябва да си го "заслужи" това.
Като се родиш започваш да дишаш сам и нищо повече. Никой не е длъжен дори да те отгледа, камо ли да ти дава, каквото и да е. Ти доволна ли ще си, ако те приравнят с Иванушка (примерно), който е природно тъп, не е прочел нито една книга, мързелив е, нищо не му се отдава, некададърен е с една дума... и си представи, че работите едно и също, получавате еднакви пари, само че разликата е.... ти вършиш работа, докато той 3 часа си бърка в носа и после ходи да си бърка и в ушите, приключва работния ден и получавате еднакво възнаграждение. Не е ли несправедливо? Примиряваш се с това, така ли? Не е ли по-нормално (и в природата е така) по-можещия, по-умния, по-способния, да получава възнаграждение, според способностите си и според свършената работа?
Отговори с цитат
  #58  
Стар 18th January 2010, 14:18
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

The slower we move, the faster we die. - Това много ми харесва, а ми се струва, че в общество, в което има абсолютно равенство, прогресът е невъзможен. Затова мисля, че в идеалната държава трябва да има конкуренция, тя поражда стремежът към развитие ( не говоря само за пари, знам че така ще го интерпретират някои).
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #59  
Стар 18th January 2010, 16:08
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Какво да направя, все си мисля, че всеки един човек на тази земя има право на дом, храна, здраве и развитие. Не мисля, че някой трябва да си го "заслужи" това.
Всеки един човек има право само и единствено да си ги заслужи тия работи. Върни се мноооого хиляди години назад, при прачовека, когато не ги е имало държавите, политиците, парите. Абстрахирай се от тях и ще видиш, че никога на никой не са му били дадени даром дом, храна, здраве или развитие. А тез проклети пари са просто средството, улесняващо размяната на тези и други продукти. Ако не бяха парите, щеше да е нещо друго (например картофи, царевица, домати-трудя се усилено имам хиляди тонове картофи мога да ги заменя за какъвто си искам друг продукт. И респективно- не се трудя, няма картофи, няма за кво да разменям, никой не е длъжен да ми дава нещо даром). Иначе така описаната държава за мен е не просто утопична. За мен е страшна. И се надявам никога да не стане реалност, защото това би означавало край на съществуването на човека като личност и началото на масовото промиване на мозъци. Идеална държава за мен е държавата в която всички имат еднакви шансове да се развиват интелектуално. Туй то. Ни повече, ни по- малко.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 18th January 2010, 16:28
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Идеална държава за мен е държавата в която всички имат еднакви шансове да се развиват интелектуално. Туй то. Ни повече, ни по- малко.
Супер, значи сме на едно мнение. Само че би ли ми обяснила как може всички да имат еднакви шансове да се развиват интелектуално, ако нямат осигурени основните неща като храна, дом, здраве... достъп до информация?
Как според теб става така, че някой трябва от млад да се бъхти за прехраната си, а пък в същото време има същите възможности за интелектуално развитие като някой, на който тати му е осигурил всичко това?
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДасисъздадемИдеалнатастрана
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:12.