IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 19th January 2010, 08:20
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Уау, страхотни мнения сте написали...
Рата, и аз това се опитвам да кажа: "многото" нищо не значи. Основното е важно.
Тайна, размечтах се. Верно ли е така в Австралия? Почти нищо не знам за нея, ще се информирам, стана ми много интересно, тенкс.

Мария, за Япония много можем да си говорим, страхотен пример даде за тази страна, в която се работи по 18 часа на ден...

Апо, нямам никакво желание да ти обяснявам през какво и как съм минала и откъде съм тръгнала, питай Гуен, тя да ти каже. Но за разлика от теб не смятам, че с нещо превъзхождам другите, разбира се, че става дума за късмет. Късметът, че като завъртиш няколко телефона и все ще си намериш някаква работа. Е, защо тогава моя приятелка днес, в кризата, си скъсва задника да си търси работа (каквато и да е!) и не може да си намери от една година?! Не ми казвай, че не си имала късмет, моля те! И аз съм имала, бяха други времена! Малко по-скромно, ако обичаш.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #72  
Стар 19th January 2010, 09:29
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Сигурна съм, че има доста логично обяснение, защо не може да си намери работа...
Защо в случая наричаш това, че имаш неприятна работа, за която да се бъхтиш и да си хабиш ценното време, вместо да го отдадеш на мисли за необозримо щастие, късмет. Нима да имаш работа не е нещастно ограничение, според твоята философия? Нима не го правиш, за да печелиш ПАРИ, които са грешни и водят до нещастен живот (ооо и храна - пляс! как не се сетих). Значи да си бачкаме, да си седим на топло при трите телевизора и да пропагандираме, че видиш ли всички, които бачкат са нещастни и невежи.
Отговори с цитат
  #73  
Стар 19th January 2010, 11:15
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Малко по-скромно, ако обичаш.
Прости ми, но не обичам Не аз бях тази, която заговори първа за превъзходство, за какви други времена мо говориш, щото аз ти говоря за сегашната 2010, в която преди около седмица успях да намеря какво да правя от вкъщи, за да изкарвам по нещо, макар и крайно недостатъчно, но всеки плюс ми идва добре, а и ми помага да не се побърквам всъщи само с бебето по цял ден. И в никакъв случай не е късмет, щото не ми е паднало от небето, а аз съм отделила от ценното си време, за да го намеря. И работа не е като да няма, просто не разбирам хората, които твърдят, че една година търсят и не намират кого залъгват в действителност. Както и да е, всеки си знае и не ме интересуват чуждите паници, ама не обичам и за мойта паница някой, който доро не ме е виждал, да ми обяснява на какво дължа това и онова.
Както казах, единственото ми превъзходство и късмет е тва, че съм се родила здрава, права, с два крака и две ръце, що горе нормално тиктакащ мозък. От там нататък каквото имам, го дължа на гореизброените и на инатия си задник. Така че смятам, че имам пълното право да съм нескромна колкото си искам, щото наистина нищо не ми е паднало от небето (ти беше казала някъде, че си заминала при семейни познати за Италия- е аз заминах за страна, където нямах нито един познат, кацнах 2 през нощта, без да знам как да се придвижа до друг град и къде ще спя. Аз също нямaм желание да си обяснявам перипетиите, но повярвай ми, много са далеч от късмет).
Kакто и да е, отидохме за пореден път в друга посока, спирам да се оправдавам за това, което имам, щото никой не може да ме накара да се чувствам виновна- заслужила съм си го с труд.
И въпреки това
Цитирай:
Идеалната страна
...
Нека не спорим по темата, че тази страна е утопична. Мисля, че това е ясно. Но нека си помечтаем малко и да видим ще успеем ли да си създадем Идеалната страна.
... ме накара да
Цитирай:
Само че би ли ми обяснила как...
Е, обясних.Съжалявам, че обяснението не пасва в твоите представи за света, но нито ще си променя мнението, нито ще се почувствам по- зле заради това, че имам приличен живот, нито ще започна да плача повече за гладните африканци, нито пък от съжаление и солидарност към тях ще отида да живея в джунглата (а и ти май...)
Отговори с цитат
  #74  
Стар 19th January 2010, 12:42
Begemot Begemot не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 314
По подразбиране

Искам да съм бедно африканче и Стейндж да се грижи за мен.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 19th January 2010, 12:47
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Защо трябва да си африканче?
За бедността граници няма
Отговори с цитат
  #76  
Стар 19th January 2010, 13:55
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

по темата:

Не искам да има бездомни джафкащи песове, гладни коти, молци и хлебарки!
Отговори с цитат
  #77  
Стар 20th January 2010, 13:37
Begemot Begemot не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 314
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko
Защо трябва да си африканче?
За бедността граници няма
Щото са някак си по-привилигеровани. Мисля, че би ме обичала повече, ако съм бедно африканче, отколкото бедно шведче.
Отговори с цитат
  #78  
Стар 20th January 2010, 13:52
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Begemot
Мисля, че би ме обичала повече, ако ....
Няма ако.......теб те обичам всякакъв
Отговори с цитат
  #79  
Стар 20th January 2010, 15:16
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Svetlin4u/Lenin?
Отговори с цитат
  #80  
Стар 21st January 2010, 15:47
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Искам да няма мода и да се продават дрехи и аксесоари във всякакви цветове и модели, не пазара да се залива само с модни стоки и да е мисията невъзможна да си намериш нещо извън тази категория.
Искам да няма бедни и гладни.
Искам да няма завист.
Искам да няма и злоба и ментални увреждания и болести, но ако има да върнат смъртното наказание навсякъде.
Искам да има машина на времето.
Искам да мога да дишам под вода. Хора амфибии или нещо подобно.
Искам наркотиците, алкохола и тютюна да не убиват.
Искам всяка държава да има отрасъл, в който е най-добра и така никой няма да иска да я измества или елиминира по някакъв начин, защото стоките на всяка държава ще са от първа необходимост на останалите, ще сме си нужни и незаменими.
И още куп други глупости.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДасисъздадемИдеалнатастрана
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:15.