IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 3rd December 2009, 15:51
priceless priceless не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 7
По подразбиране

Ами какво да ви кажа за причината - само ще кажа, че става дума за момче А и аз самата не мога да се понасям вече такава, искам да изглеждам добре и да се чувствам добре... Попринцип не ям по много, но организмът ми е такъв, че дори и малкото, което хапна веднага ми се отразява и ми се лепи... Свалянето на кг при мен става много трудно. Преди година някъде започнах диетата на Дюкан и за около 2 седмици бях смъкнала 1-2 кг, но понеже мотивацията много ми куца и се отказах. А сега апетитът ми просто спря изведнъж. Имах доста лични проблеми и някак се бях депресирала и оттам без да го искам спрях да се храня нормално. След това реших, че сега е най-подходящият момент за отслабване. Не гладувам умишлено просто на мен самата не ми се яде. Хапвам по малко супичка или плодчета, но се тъпчам на сила. В момента не усещам глад изобщо и по цял ден поемам течности - вода, сокове, каквото се сетите... Напоследък се старая постоянно да съм в движение и да изразходвам енергия. Иначе колелото ми е велотренажор.

Много е вредно хора, знам, а и попринцип стомахът ми е доста чувствителен (имам гастрит), но този човек наистина е адски специален за мен и искам на всяка цена да го впечатля В момента разсъждавам като някое 12 годишно лапенце... чак самата си се чудя на акъла ама пустата му любов
Отговори с цитат
  #12  
Стар 3rd December 2009, 15:55
priceless priceless не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 7
По подразбиране

Забравих да кажа за изчисляването... тук в този сайт си сметнах по ръст и тегло кои са нормалните кг за мен. Висока съм около 173-4 см и тежа 74-75 кг. По изчисления ми излезе, че трябва да съм около 60 кг. Проблемът ми е в коремчето - искам него да го махна и да постегна малко бедрата.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 3rd December 2009, 17:23
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

И аз така бях предположил за причината, ама все пак да питам. Все пак ти дадох някои насоки, за други не смея да пиша "насляпо".

Тези изчисления, по калкулатури и таблици са пълна глупост. Нещата зависят както от костна структура, така и от мускулните влакна. Тези неща са си строго индивидуални. Имам приятели, които са ми до рамото а тежат повече от мен. На мен ми дават около 85кг, а всъщност плувам м-у 70 и 75.

Тази диета на Дюкан няма вообще да я коментирам - смотана работа накратко. Без нерви и депресии. Имай предвид, че и оттам може да идват редица проблеми - не само килограмите, а и гастрита.

За стягане на корема - http://beeblefitness.com/exercises/strength/abdominals/

За стягане на задника и бедра - потърси в Google или Youtube - "harmstring exercises"

Пилатес упражненията наблягат на т.нар. core strenght - това включва коремни мускули, кръст, задник, задни бедрени мускули и горната част на предните бедрени мускули. Това е за стягане. За горене на мазнините с велотренажора. Не знам дали педалите му имат каишки, но ако нямат измисли как да си захващаш стъпалата. Идеята е да можеш да дърпаш, освен бутането надолу. При дърпането ти участват и заден бедрен мускул и коремните. До тук окей...

Сега примерна програма: започваш със загряващо темпо 5 мин., после бързо темпо с леко натоварване 2 мин., после релаксиращо темпо 3 мин. (трябва да смъкнеш пулса от бързото темпо), следва бавно темпо с голямо натоварване 3 мин., после релакс с леко натоварване, бързо, релакс, бавно, релакс,...

Каква е идеята? Гледай да ти е проветрена добре стаята където тренираш. Идеята е такава, че натоварваш доста мускули (връзването на стъпалата). Бързото темпо с леко натоварване и бавното с тежко, ти качват пулса. При пулс над 70% тялото 1 вид се стресира и то започва да гори мазнините. При промяната на темпото се натоварват по различен начин мускулните влакна и това преразпределя необходимите запаси. Това преразпределяне спомага за по ефективно премахване на мазнините. Тук вече идват чистия въздух, многото течности, контранстните душове, масажи и др. - те спомагат чистенето на организма.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 3rd December 2009, 18:46
priceless priceless не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 7
По подразбиране

Много благодаря! Задължително ще пробвам всичките неща, които ми предложи иии дано има ефект
Отговори с цитат
  #15  
Стар 3rd December 2009, 20:20
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Няма логика да няма ефект. Колко бързо ще стане - зависи от годините ти и режима ти преди да се решиш да слабееш. И внимавай със захранването след подобни ограничения на храните.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 3rd December 2009, 22:13
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

mindbender какви храни трябва да включва захранването ,....и как трябва да са съчетани :P
Отговори с цитат
  #17  
Стар 4th December 2009, 10:34
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Здравей,
Четох отгоре, отгоре темата и разбрах, че искаш да отслабнеш с 15кг. заради момче до Януари, което не е никак полезно. Заради мъж не си заслужава да отслабваш, и то бързо! Заслужава си да отслабваш заради себе си - бавно и разумно. Здравословното отслабване е до 5% от собственото ти тегло на месец, повече от 8% е голям стрес за организма, което може да доведе до редица заболявания.

Само хипотетично. Ако март месец не си с това момче, какво ще правиш??? Може би ще се тъпчеш с вафли, кроасани и дюнери в съчетание със стоене пред компютъра.

Извинявай, ако съм била малко по-остра, но според мен наистина не си заслужава!
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #18  
Стар 4th December 2009, 12:09
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

^ Права си!!! Никак не е добре, но по-разумно е да й се дават насоки и да й се обяснят нещата. Тези проценти откъде ги измисли не знам Това си е индивидуално - колко е бил задръстен и обездвижен човек и т.н. Не отричам, че в някои случаи е нездравословно. Именно и за това написах как действат някои диетолози. Не само преди, а и по време на 1 програма се правят изследвания за да се следи състоянието и да се предотвратят проблеми.

jolifille, на кратко това е най-сложното и най-опасното. Едно неправилно захранване може да доведе не само до отравяне на оргазнизма, а и до повреждане на някои ограни. Тъй като това е индивидуално според целта, вкуса и разбира се възможностите, единствено мога да ти кажа основни насоки и то главно за храните. Захранването е в зависимост от диетата или гладуването. Напиши какво си правила, че да знам какво да те посъветвам.

Избягвай пържени храни, тлъсто месо, шунки, колбаси, пушени меса, кисели и консервирани храни (кис. краставички, туршии и др.), бяло рафинирано брашно, бяла рафинирана сол, бяла рафинирана захар, рафинирани растителни мазнини, масло, майонеза, торти и сладкиши. Същото се отнася за храни с изкуствени добавки - Е-та. Намали консумацията на млечни продукти с висока масленост. За мен месото е мръсна храна и не консумирам такава. Все пак тези, които "не могат" без - или риба и морски дарове, или бяло пилешко.

Наблягай на вода, фрешове, чайове, сурови зеленчуци (особено маруля и зеле), зелени зеленцучи, бобови култури, зърнени култури, растителни масла (зехтин), ядки, каши във вода. Избягвай да смесваш овесени ядки и други каши с млека. Например може да им добавяш мед, стафиди, орехи. Абсолютна никаква консумация на газирани напитки, всякакви прахчета и готиви сокове в кутии. Соковете - само фрешове!!! За целулит са доста подходящи такива от моркови, цвекло, краставици, зеле, ябълки, портокал. Пушенето на цигари, особено сутрин и около храненията е пълна подигравка с тялото. Не мога да разбера тази малоумщина след хранене да се пали цигара...

Най-важното е да се пие много вода и да се движите редовно. Продължителното застояване в една позиция (особено стоеж) забавя кръвообращението и лимфопотока.

Успех!!! Довечера ще влезна да напиша малко за хранителните правила и навици, както и за комбинирането на храните.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 4th December 2009, 12:37
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

mindbender моето хранене се състои от пресни зеленчуци-на салата или варени,филета от пилешко месо,много рядко бутчета,...плодове и много риба(голяма фенка сам и),...не обичам да ям червено месо,отвращава ме,пия по 2 литра минерална вода на ден,...и по две чаши кафета с мляко,.....всеки трети ден си позволявам извара,сирене или кашкавал,.....общо взето е това,.....опитвам се да се храня здравословно и ако ce "прибера" от това ми хранене ще съм радосна

За момичето,което е пуснала темата и иска да отслабне 15г,ще и кажа че това са сташно много кг за страшно кратък период,.......кожата ти ще увисне,грозна гледка,храни се по малко,без хляп,сладко и безалкохолно и веднага ще забележиш разликата :P
Отговори с цитат
  #20  
Стар 4th December 2009, 12:57
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

^ При мен 50% от храната е суров вид - плодове, зеленчуци, салати, ядки, някои зърнени култури ги накисвам във вода (не кипнала, нито пък ги варя), кълнове. В някой дни даже ми е на 100% - примерно разтоварващ ден. В такъв ден давам възможност на храносмилателните органи да си почиват като се натоварват съвсем малко. Малките количества храна са задължителни!!!

jolifille, извини ме не разбрах ти дали имаш оплаквания някакви или просто питаш за захранването и комбинирането на храните... Месото е киселообразуваща храна, трябва да се съчетава с алкалообразуваща. Най-добре със салата, а не с варени продукти. Отношението месо:салата е 1:4.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: кгзамесец
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:10.