IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 3rd April 2010, 15:56
petiarad petiarad не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: България..вече
Мнения: 559
По подразбиране

Миленка, за какво те е викнал да си говорите?? Може би ти си близо до двоя доктор, а аз трябва да бия 400км. за да ме прегледа моя....Моля те да ни информираш какво става...мене вече ми се плаче...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 3rd April 2010, 18:42
Аватара на Lorein___
Lorein___ Lorein___ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 51
По подразбиране

предполагам,че всички с такива импланти са доста притеснени и ще е добре да знаем мнението поне на един хирург за така създалата се ситуация.Така че ако някоя от нас има време да се види със своя доктор след празниците, нека да сподели..
Отговори с цитат
  #13  
Стар 3rd April 2010, 18:56
diana1977 diana1977 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 391
По подразбиране

аз също ще звънна на ДИНЕВ,защото и аз съм с ПИП и ще отида при него за един разговор.Щe споделя след това с вас какво ми е казал.
Да не се притесняваме предварително,защото ми намирисва на изкуствен скандал.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 3rd April 2010, 19:05
Аватара на mariaia
mariaia mariaia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 14
По подразбиране

Мацки, аз също съм с ПИП. Говорих със своя хирург, както и с още двама пластични хирурзи, всички ме увериха, че проблем няма да има. Факт е, че гелът, който е използван не е този, който са заявили пред комисията и това ще им изяде главата, но докторите ме увериха, че имплантите са напълно безопасни. BTW единият от тях не работи с импланти ПИП. Гелът просто е по-мек, затова и имплантите са така приятни на пипане. Аз също съм притеснена, но честно казано от всичко, което знам от докторите и от свои наблюдения, усложненията от други марки импланти са много повече, отколкото от ПИП.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 3rd April 2010, 20:54
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Нека не се панираме предварително.
Доколкото разбрах проблемът е, че фирмата ПИП е направила корекция в състава на импланта, без да прати тази промяна в агенцията по здравето на Франция. Просто са си спестили административни процедури. Засега никой не твърди, че промяната е вредна. Просто здравните власти във Франция спират продукта, докато си направят тестовете.
Статистически досега не са забелязани проблеми с тези импланти, различни от проблемите с другите.

Така че нека изчакаме малко.

Д-р Динев ми е предложил да се видим, защото аз го помолих да обсъдим ситуацията и той съвсем отзивчиво ми е предложил след като имам някакви притеснения да се видим.

Ще пиша непременно след срещата.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 4th April 2010, 08:22
tttittti29 tttittti29 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 105
По подразбиране

аз също си назначих среща с моя хирург във вторник и ще пиша веднага след това.
Христос Воскресе за всички нас
Отговори с цитат
  #17  
Стар 4th April 2010, 13:37
petiarad petiarad не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: България..вече
Мнения: 559
По подразбиране

И пак нещо куца в цялата история...Вносителите на ПИП ни уверяваха, че тези импланти са много добри и сигурни...А сега какво ще стане с всички жени ,които си пазят документите с гаранция и програма за безплатна смяна на имплантите...След като вече няма да ги произвеждат...и вече не били вредни...пак ще си измият ръцете ...и отговорни няма да има...пък тези дето са платили скъпо и прескъпо...???пак си оставаме да си плащаме...
Отговори с цитат
  #18  
Стар 4th April 2010, 15:00
tttittti29 tttittti29 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 105
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petiarad
И пак нещо куца в цялата история...Вносителите на ПИП ни уверяваха, че тези импланти са много добри и сигурни...А сега какво ще стане с всички жени ,които си пазят документите с гаранция и програма за безплатна смяна на имплантите...След като вече няма да ги произвеждат...и вече не били вредни...пак ще си измият ръцете ...и отговорни няма да има...пък тези дето са платили скъпо и прескъпо...???пак си оставаме да си плащаме...
във френската преса пишеше, че е започнало съдебно разследване срещу собственика на PIP. Аз не виждам как който и да била търговки представител може да носи отговорност за производството. Те нямат достъп до подобна информация, до колкото знам. Ако питаш мен сега всички търговски от целия свят трябва да спретнат един групов иск срещу собственика на PIP . Пишеше, че 90% от имплантите се изнасят от Франция....голяма измама. Този изрод е за затвора!!!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 4th April 2010, 16:24
Аватара на fani_83s
fani_83s fani_83s не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: София, България
Мнения: 349
По подразбиране

хмм, нормално е всички с ПИП да сме притеснени. Надявам се скоро да има някакво развитие по въпроса и да ни уведомят какво правим с гаранцията на имплантите /дано да няма други проблеми/, защото все пак доста момичета са си избрали точно тези импланти заради възможността за безплатна подмяна....
Отговори с цитат
  #20  
Стар 4th April 2010, 23:49
Glesanka Glesanka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

Както се казва, безплатно е само сиренцето в капана за мишки .


Крайно време е някой от увълчилите се в този бизнес да понесе отговорност за неморално, арогантно, безогледно печалбарство - дано само отговорните за скандала не се измъкнат благодарение на парите си, защото е казано, че което не се купува с пари, се купува с много пари, а в този бизнес се въртят стотици милиони, ако не и милиарди. И дано да има публичен отзвук случаят, за да е обица на ухото на всички, на които би им хрумнало да правят безобразия за сметка на клиентите, не казвам пациентите, защото и от самолет се вижда, че Хипократовата клетва в този бранш нещо съвсем са я забравили.

Иначе - засегнатите момичета не изпадайте в паника, изобщо не е казано, че Е НЕИЗБЕЖНО да имате някакви проблеми, може да се окаже, че използваните съставки в имплантите са ок, въпреки това е скандално, че производителят си е позволил такова нещо, така че се надявам да не се потули случката.

Боже, един път и аз да имам късмет - аз съм с Ментор, през февруари-март щях да ги сменям точно с ПИП, но не успях да си събера сумата навреме и операцията ми се отложи неопределено в бъдещето, сега като гледам, май че ще пропусна изобщо смяна. ВЕЧЕ не вярвам на никого в този бизнес, не само у нас, но и по света явно господства Златният телец, да ме прощават свестните и съвестните, защото не се съмнявам, че има и такива, обаче и лъжица катран разваля кацата с меда, а дотука лъжиците са доста повече от една...
__________________
Който има желание - намира начин, който няма желание - намира оправдание.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Скандалдефектнифренскиимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:45.