IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 5th March 2007, 16:09
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

За тези упражнения и аз знам, по- нататък ще мина и един курс за бременни, като наближи раждането, защото и аз съм убедена, че са важни и могат да спетят доста мъки.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 5th March 2007, 16:14
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Хранене - ако правиш умерено НВД с повечко млечни заради калция, и един свободен ден за бебчо, мисля че всичко ще е ОК;
Спортуване - докато не минеш в "безопасните" седмици, лекичко, ходи бързо или прави секс
Относно вида на раждането - ако си над два диоптъра, отивай на секцио, при нормалното раждане се увеличава неимоверно вътреочното налягане и се получават усложнения след това;
А лютото не го препоръчват, щото е кофти ако имаш хемороиди, а при бременноста почти винаги "цъфваш". А и дразни стомашната лигавица, същото важи и за слабителните на билкова основа.
Питай квото се сетиш, баща ми е акушер-гинеколог
Отговори с цитат
  #23  
Стар 5th March 2007, 16:15
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

А суеверна ли си? В смисъл да не купуваш нищо докато не родиш. Да не се плаши бременна, че където се пипне ще й излезе белег със същата форма. Че какъвто човек пръв пипне корема ти на него ще прилича детето и т.н. Освен това съм забелязал, че като започне да ти личи, корема ти става леко обществен - всеки иска да го пипне, защото носи късмет.
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 5th March 2007, 16:42
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

Отговори с цитат
  #25  
Стар 5th March 2007, 16:44
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не съм въобще суеверна
Емисоф, на мен по принцип храненето ми може да се характеризира като умерено НВД, значи продължавам както до сега
Уф, за тези диоптри ме хвърли в размисли... Аз сега четох малко и така като гледам, диоптърът сам по себе си не е проблем, важното било да няма дегенерация на ретината по време на бременността, затова малко преди раждането се препоръчва преглед на очните дъна и ако всичко е наред, няма проблеми. Не знам обаче колко е вярно, тези неща ги чета из разни форуми, явно и очния доктор ще трябва да посетя скоро
А аз пък последните дни почнах нещо да пъпчасвам
Отговори с цитат
  #26  
Стар 5th March 2007, 17:08
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

До офиса ми е един от най-известните очни центрове, та проф. там ми беше казал, че "нормалните" диоптри спират да се увеличават някъде към 17 год. възраст. Ако след това има промени по диоптрите, то това не е чиста миопатия Свекърва ми разви мн.тежка глаукома, защото е родила първите си две деца нормално с -4 диоптъра, чак на третото са я светнали....Абе искай мнение.
Пъпките са от хормоните, няма спасение, аз бях като торта с фъстъци Мисля, че след третия-четвъртия месец, когато организма свикне с новите си хормонални нива, нещата се нормализират.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 5th March 2007, 17:12
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emisof
аз бях като торта с фъстъци

Аз долу горе от 17- 18 години със същия диоптър...във всеки случай ще видя какво ще ми каже очния, ако не става, няма да е напъвам.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 5th March 2007, 23:32
dimi4 dimi4 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Sofiа
Мнения: 51
По подразбиране

Честито!
Точно си мислех да ти пиша ЛС,да те питам успя ли да спреш цигарите с онази книга,но сега съм сигурна,че си ги спряла,а и имаш най-сериозното основание.Още веднъж честито!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 6th March 2007, 19:20
rumishark rumishark не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2006
Град: СОФИЯ
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до rumishark
По подразбиране

Apoklistika във фитнеса където ходя има специална гимнастика за бремени както и консултации с диетолог за храненето по време на бремеността.Това което съм чувала от жените които го посещават е че трябва да са минали първите три месеца понеже били рискови.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 6th March 2007, 19:44
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Хайде аз да споделя личен опит: по принцип съм фитнес маниак (макар и да го няма в подписа ми). Ужасявах се от мисълта как ще отслабна след бременността. Спортувах до 8-мия месец, но по-леки неща - вело, леки гирички, гимнастика за бременни (има в И-нет+Фитмама, която е малко комична за активно спортуващ). Качих 12кг. Ядях както и преди бременността, като си позволявах малки изкушения. След разждането кърмих 2 месеца. Пет дни след като спрях да кърмя бях във формата от преди раждането. След това отслабнах и повече. Минах на НВ и от тогава - вече година и половина- се храня такаплюс активните ми тренировки.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Всичкозабременността
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:53.