IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Общи приказки


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 10th January 2010, 18:36
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Limoni-Johni
Аз знам, че не очаквам нищо такова. Просто винаги помагам, без да искам в замяна благодарност, боготворене или специално отношение.

За теб:
http://liternet.bg/publish21/a_ale/napravi.htm
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #32  
Стар 10th January 2010, 18:48
Аватара на Serpentina^
Serpentina^ Serpentina^ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: София
Мнения: 343
По подразбиране

Никога не си взимам мляко за закуска,по принцип пия 3 %,за обувките-да. А за приятелите-ами не знам,то става от самосебе си,просто се "надушваш" с определени хора и това е. И моите са малко и от много време, всичко друго са само познати. За съжаление човек много рядко среща истинска сродна душа, с която да се разбира идеално. За 23 години съм срещнала само 1 такъв човек и по стечение на обстоятелствата е далеч от мен.
__________________
Life is neverending fight
Отговори с цитат
  #33  
Стар 10th January 2010, 18:57
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Limoni-Johni
Аз знам, че не очаквам нищо такова. Просто винаги помагам, без да искам в замяна благодарност, боготворене или специално отношение.
Това можеш да го видиш само в моменти на криза. С най-близката ми приятелка за 20 години никога не бяхме влизали в спор. И първият такъв за малко да доведе до разрив в отношенията. После обаче стана ясно, че и двете не очакваме другата да бъде такава, каквато не е в името на някакви "задължения" и чак тогава се изгладиха нещата.
Много хора обаче в подобни ситуации ходят да пишат в темата за оплаквания как са били "предадени" и после прекъсват "приятелството".
Та така, докато не ти се случи да влезеш в сериозна криза, няма да знаеш кое защо правиш. А много хора даже и след подобни неща не си дават сметка за собствените си погрешни очаквания.

Та така, приятелство се основава върху доверие: доверието, че човекът отсреща, дори и да греши понякога, в основата си е добър и някаква си там грешка спрямо нас не променя добрата му същност. Каквато и да е грешката.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #34  
Стар 10th January 2010, 19:01
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Как се създават приятели - незнам . Добри приятели са ми хора , за които не съм предполагала , че ще си допаднем .
Не ги търся , за да убия скуката , а едва отделям време .
Но отделям време , за да знам как са и какво се случва в живота им .
Няма полза нито за мен , нито за тях , освен приятно изкарано време с човек , който ме разбира с половин дума .
Отговори с цитат
  #35  
Стар 10th January 2010, 19:14
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

И в други мнения открих прилики с моето мислене или моя развой , но това на Диадора - най ми пасна . Да , на някои въпроси е лесно да се отговори , но други ни карат да се замислим . Май приятелите не се създават , те се откриват чрез нас самите . Имам ги , но не знам как съм ги създала . Просто сме си допаднали .
__________________
Не съм това , което съм , но и другите не са това , което са .
Отговори с цитат
  #36  
Стар 10th January 2010, 19:20
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diadora
Как се създават приятели - незнам . Добри приятели са ми хора , за които не съм предполагала , че ще си допаднем .
Не ги търся , за да убия скуката , а едва отделям време .
Но отделям време , за да знам как са и какво се случва в живота им .
Няма полза нито за мен , нито за тях , освен приятно изкарано време с човек , който ме разбира с половин дума .
+ да бъдем до тях в трудни моменти,както и те до нас
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #37  
Стар 10th January 2010, 19:46
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Леденко, благодаря!
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #38  
Стар 10th January 2010, 19:55
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Аз пък се замислих за целия процес за създаване на приятели и стигнах до извода, че е най-добре и най-лесно да ги намериш чрез други приятели или познати.С повечето ми приятели съм се запознала чрез други такива, излизаме заедно, опознаваме се и с течение на времето ставаме по-близки с някои от тях.Откакто съм в чужбина имам голям проблем със създаването на приятели.Имам няколко много добри такива, предимно българи.Но е почти невъзможно да се запознаеш с някой случайно и познанството да прерасне в приятелство.Следователно колкото повече приятели има човек, толкова по-голяма възможност има да създаде още. От личен опит- приятели не се намират лесно, но пък и не се губят лесно. Нямам над 1000 френдове във фейсбук, но ми е достатъчно да знам, че някой го е грижа за мен за да го нарека приятел.
По въпроса за млякото- пия пълномаслено.
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #39  
Стар 10th January 2010, 20:10
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Млякото - с по-висока малсеност предочитам и най-вече от производителя да си го купя.
За обувките - да, бих си купила такива.

Приятелите ... приятелите са много важни за мене. Вече времето си показва кои са по-скоро към познатите и кои като в тази песен. Понякога ме изненадват приятно, друг път не. Приемам го за нормално. Вероятно и за мен може да се каже същото.
Знам със сигурност аз на кой съм приятел и към кои хора изпитвам най-изкрени и приятелски чувства. Една от най-драгоценните ми приятелки е бивша булимичка. А за създаването мога да кажа само едно - искренно отношение. И харесване.
Какво се казваше, че "Истински приятели са тези, които знаят и най-лошото за теб и пак те обичат."

п.с.Стрейндж, прави ми впечатление, че знаеш всичко за всички. Кой как се чувства, кога и колко е узрял... и това през екрана на монитора. Че и го заявяваш със сигурност.

Разбирам радостта ти от всичко, което си открила за себе си, но може би ще се съгласиш, че твоите открития не се общовалидни за всички!?
Има друг тип отношения, които не е задължително да се припокриват с твоите или с моите и т.н. и да са аналогични с тези при другите. Просто богатсвото е неизброимо в тази област.
Think about it.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 10th January 2010, 20:11
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Оnly
Май приятелите не се създават , те се откриват чрез нас самите . Имам ги , но не знам как съм ги създала . Просто сме си допаднали .
Точно това е процеса.Приятели са тези хора, с които те е сблъсквал живота, с които до толкова сте се опознали, че сте изградили доверие по между си, което пък се явява една от най-основните стъпки към сприятеляването.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Каксесъздаватприятели
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:28.